Lépj közelebb
Nem harapunk nagyot
• • • • • • • • • • •
Ádáz harcok dúlnak a békés élet színfalai mögött. Hosszú évszázadokon átívelő harcok, melyeket nem mi vívunk, nem emberek emberekkel. Nem anyagi javakért, ásványkincsekért, szabad területekért, tiszta vízért, hatalomért. Egyszerű halandóknak álcázott emberfeletti lények mindennapos, vérgőzös küzdelme ez, melynek tudtunk nélkül mi magunk vagyunk hús-vér díjai. Némelyek számára az ereinkben futó életesszencia, a fizikai testünk szolgáltatta táplálékforrás, míg másoknak a lelkünk,a benne fodrozódó érzelemhullámok jelentik a zsákmányt. Fiatalságodra, ártatlanságodra, erényeidre, bűneidre éheznek, lerágnak, lenyúznak rólad mindent behabzsolnak, felfalnak, kiszürcsölnek, elemésztenek.Itt sosem lehetsz biztonságban. Ha bátornak hiszed magad, lépj közelebb és engedd, hogy körülvegyen a Sötétség.
• • • • • • • • • • •
Karakternév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Suttogó hangok
Az utolsó posztok

•• Another way out ••
Vas. Szept. 11, 2016 11:35 pm
Adam Terach
•• Hell Or Heaven ••
Szer. Szept. 07, 2016 7:35 pm
Vendég
•• Avatarfoglalás ••
Pént. Május 27, 2016 9:05 pm
Alexander Warlow
•• Riggins bár ••
Vas. Feb. 21, 2016 11:12 pm
Marilyn Scarlett Revedune
•• Riggon's Bar ••
Szomb. Feb. 13, 2016 7:18 pm
Marilyn Scarlett Revedune
Pént. Jan. 29, 2016 7:04 am
Vendég
•• Skulduggery ••
Hétf. Jan. 04, 2016 4:57 pm
Vendég
•• Jocelyn & Owen ••
Szer. Dec. 09, 2015 1:35 am
Owen N. Woods
Szomb. Nov. 28, 2015 7:15 pm
Vendég
Kedd Nov. 10, 2015 7:41 pm
Vendég
Chatbox fal
Beszélgess és üzenj
Visszhangzó léptek
Az oldalon tartózkodók

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (26 fő) Kedd Júl. 07, 2015 4:38 pm-kor volt itt.
Fórum
Fajok nyilvántartója
az oldal statisztikája
Faj
Férfi
•• Angyal
1
1
•• Nephilim
0
3
•• Démon
0
3
•• Scarba
1
1
•• Succubus
1
0
•• Vérmacska
5
1
•• Lycan
0
5
•• Vérbestia
1
0
•• Wicca
4
2
•• Vámpír
0
7
•• Dhámpír
4
0
•• Halandó
8
3
•• Jáger
7
5
•• Spiritiszta
2
0

Megosztás
 

 Another way out


Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Pént. Május 27, 2016 5:34 pm



Azt kérdezi, miképp vélekedek róla, de nem árulja el, miben. Ezzel aztán nem vagyok kisegítve. Éppenséggel napestig sorolhatnám, hogy mit gondolok róla, hiszen már hosszú ideje keresztezi egymást az utunk, az alatt történt jó néhány említésre érdemes szituáció. A következő mondattal végre közelít egy kicsit.
- Hogy miért lehetsz... – itt azonban megállok, lepillantok a jegyzeteimre, megforgatom a nyelvem, nem szívesen mondom ki ezt a szerkezetet. Az életem része. Mi az, hogy miért? Nem értem, mit akar ezzel.  – Mert jól megértjük egymást. Már amikor nem vagy hülye – sietek azért kiegészíteni magam egy halvány félmosollyal. – Kedvelem a társaságod, megvan a magadhoz való eszed, mégis jó ellensúly vagy számomra, hogy ne vesszek el a racionalitás úttalan útvesztőjében. – Igazából fogalmam sincs, hogy milyen választ vár. Kísérletezem.
A válaszaira azért egy pillanatra megtámasztom a fejem. Ujjbegyeim lassan, akkurátusan simítanak végig a homlokomon. Próbálok nem ideges lenni.
- Nem mondtam. És nem is fogom. Nem vagyok az a típus, aki ilyesmiről hablatyol, vagy talán olyannak ismersz? Attól, hogy ismételgeted ezeket a mondatokat, még nem fogsz közelebb jutni a válaszokhoz. Mégpedig azért, mert már rég megkaptad tőlem. Ismered a véleményem, hisz’ nem egyszer mondtam el – köztük az előbb is –: nem vagy fogoly a házamban, de ha már itt vagy, és minden jelzés vagy üzenet nélkül elhúzod a csíkot, mikor a fél világ rád vadászik, felfoghatnád végre, hogy egy árnyalatnyit talán furcsa. És esetleg némi magyarázatra szorulna. Különben a házigazda még azt hiheti, hogy ő a felelős ezért a sürgető távozásért. És talán olyan is megfordulhat a fejében, hogy kényszernek érzed az ittlétet, magad pedig fogolynak. – Ez pedig olyasmihez vezethet, mint ami a műteremben is megtörtént. Vagyis vezetett. Kíváncsi vagyok, hogy rájön-e. Egyenességet akart, hát egyenes válaszokat kapott.
- Ne hasonlíts engem az emberekhez! – dörrenek fel, ahogy kibukik belőlem az átgondolatlan mondat. Felhúzott. Már megint. Felmerül bennem a kérdés, hogy mégis miért csinálom ezt. Egyszerre küzdök a dühömmel, a vérszomjjal, és az ő értetlen makacsságával. Miért érdekel, hogy megértse, amit közölni akarok? Elintézhetném annyival is, hogy belé szuggerálom a mondanivalómat, vagy bűvészkedek kicsit az elméjével.
Mégsem teszem meg. Nem azért tartom magam mellett, hogy bábot vagy bólogató kiskutyát csináljak belőle. – Mióta van egy csöpp eszem, kívülálló vagyok. – Otthagytam a teremtőmet, és nem is csatlakoztam semmilyen klánhoz. Nem élek a fajtársaim között, ahogy az emberek világába is csak a játék kedvéért tévedtem. Bábmesterként. Érdekelt, hogy hogyan mozognak sakkfigurákként. – Mert csak egy kívülálló gyakorolhat kontrollt.  Már ha erre gondolsz vele.
- Mint láthattad, nem volt alkalmas – tárom szét a kezeim a tanácskozó teremre és az imént távozó vendégekre utalva. Tényleg nehezemre esik ennyiféle kontrollt tartani egyszerre. Másokat sokkal könnyebb irányítanom. Évezredes létem legnagyobb kihívása mindig is az önkontroll volt, én pedig azt hittem, eredményes volt a sok-sok erőfeszítésem. Adam viszont minduntalan bebizonyítja, mennyire nem megy még most sem.
Nem bírom ezt a folyamatos ismételgetést. Azt a látszatot kelti, hogy semerre sem haladunk, pedig már jó ideje pazaroljuk rá az energiákat. Mi az értelme ennek a beszélgetésnek? Miért jött le? Hová tartunk? Nem látom egyiket sem. A reakcióival megakaszt és értelmetlenné teszi a logikámat. Hiába válaszolok, felteszi még egyszer a kérdést, kérdezek, és mindenre ugyanaz a válasz: én válaszoljak. Rettentően felhergel vele. A pillanat műve az asszociáció, de hirtelen a fogságomat juttatja eszembe és a jágerek véget nem érő kérdéseit, újra és újra, akármit felelek, sosem hagyták abba, egyszerre kínoztak fizikailag és mentálisan, és minden percet élveztek, ahogy az őrület felé taszítottak...
Az emlék váratlan elevenséggel jelenik meg előttem, pedig azt hittem, már eltemettem magamban azt a másfél hónapot, és többé semmi hatással nem lesz rám.
Ez lehet az utolsó csepp a pohárban, mert a következő pillanatban már Adam nyakánál vagyok, és minden vágyam, hogy véget vessek ennek az állapotnak. Nem akarok szomjazni a vérére. Inni akarom.

Eleresztem, bár még nem csitult el teljesen a sóvárgás. Nem akarok még jobban ártani neki, így is sérült. Akaratom ellenére mégis időbe telik, amíg összeszedem magam, és ténylegesen eltávolodok tőle. Mikor megszólal, már az ajtóhoz közelítek. Megtorpanok, de nem fordulok meg, nem nézek rá, épp eleget olvasott már az érzelmeimből.
- Szólok, hogy segítsenek vissza a szobádba – felelek csupán erre, és távozom. Szégyellem magam. De arra gondolok, talán így megkapta végre azokat a válaszokat, amiket annyira hiányolt tőlem. És talán én is tőle.

Adam & Jaden



//Én is nagyon köszönöm a játékot, imádtam, és hamarosan kezdek is.  Cool Már ha nem érzel földöntúli késztetést a válaszra.  Very Happy <3 <3 //
Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Pént. Május 27, 2016 7:47 pm


Jaden – Adam



Az elhallgatásra a mondata közepén felé pillantok és tovább várom a válaszát. Egyszerre tölt el jóval, megindul a mosolyom, hogy aztán odafagyjon és végül elhalványuljon, de egy bizonytalan ideig még ott leledzik, mikor tovább folytatja. Az utóbbi időben többször veszítem el a fejem, és hasonlóan érzek én is felé.
- Veled is jó lenni. Már amikor nem vagy hülye. Bár akkor is. – egy nagyon rövid időre visszatér a mosolyom, nem ugratom, komolyan gondolom.
Elkomorodom, ahogy a homlokához ér. Az sosem jó, magamról is tudom, ám Jadennél ez halmozottan érvényesül. A válasza alatt először türelmetlenné válok és idegessé, aztán érkezik a hideg zuhany. Szavai jogosak és súlyosak is. A házigazdára is összeráncolom a homlokom, de nem szólok közbe.
- Sosem éreztem így. – felelek kissé mérgesen. – Ismerhetnél már ehhez, és sosem éreztem, hogy rám kényszerítenél valamit, amit nem akarok. És igazad van, gondolhattam volna mindkettőre, nem tettem. Hiba volt.
Mérgesség is van a hangom, dacnak is tűnhet, ám magamra vagyok dühös, az egész dologra.
- Nem akarlak hasonlítani! – dörrenek vissza, egyszerűen nem értem most őt és ez egyre jobban dühít. A folytatásra azonban fennakad bennem a levegő. Csöpp ész. Igaza van, kétségbeesetten próbáltam az emberek világában létezni, azt gondolva, ha odatartozó vagyok, ez a világ nem fog elérni.
Fájdalmas villanás jelenik meg a tekintetemben, inkább félrefordítom a fejem, nem akarom, hogy lássa, mélyen érintett az, hogy mennyire is vágyik arra, hogy kívülálló maradjon. Pedig mostanában én is ezt érzem, holott nem vágyok rá. Az egyik világ azt akarja, hogy szűnjek meg létezni, a másik pedig észre sem veszi, hogy létezem.
Néma döbbenet költözik egy pillanatra a szemembe, csak árnyalat ér el az érzetének, amit akkor ott átélt a hónapok alatt.

Nem fordul meg, nem tekint rám, és nem reflektál a válaszomra. Beszippantom a számat és úgy hallgatok. Túl kemény volt ez a beszélgetés és túl mélyre ment, felszakítva sebeket. Kérdés, mennyire tett bennünket erősebbé. Máskor összerogytam volna, ahogy kilép, így most csak állok sután az asztal mellett, a lapra támaszkodva az egyik kezemmel.
Zavarosak a gondolataim, érzelmeim, és össze akarom szedni magam. Csak a mankóimat kérem, nem támaszkodom az érkezőre, és hagyom, hogy visszakísérjen a szobámba, elvégre erről volt szó. De gyengének már nem akarom mutatni magam. Senkinek sem.
A dohányzóasztalra tett rajztömbre meredek hosszú ideig, mígnem felé nyúlok és hagyom, hogy a bennem lévő képek vonalakká alakuljanak a papíron.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Szomb. Jún. 11, 2016 6:15 pm


***
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Szomb. Jún. 11, 2016 6:20 pm



Hogy miért nem annyira bölcs dolog magadra haragítani egy árnywiccát?
Íme.
Keresve se találnék ettől reprezentatívabb példát. Nem nevezném éppenséggel mindennapi látványnak, hogy egy rangos vámpír már-már krisztusi pózban hűsöl egy fából eszkábált keresztre szegezve, a lycanoktól hemzsegő Boston melletti erdő kellős közepén, az éjszaka lepte domboldal havas csendességében.
Jogos a kérdés, hogy de hát miért hagyom én mindezt. Tényleg jogos.
Mert még ezer éves tapasztalattal a hátam mögött sem vagyok elég óvatos, mert az árnywiccák túlságosan ravasz nőszemélyek ahhoz, hogy kitapintsák és megsimogassák azt a tenyérnyi gyengeséget, ami még egy magamfajtában is lappang valahol, és mert egy borzongatóan szimmetrikus körgyűrű kellős közepén időzök, a felszentelt falusi templom meghitt szomszédságában, egy félig elvégzett ősi rituálé kitüntetett alanyaként.
Hogy hogy kerültem ide? Ez bizony egy elég hosszú történet... Ha nem baj, nem is pocsékolnám most erre az értékes időt. Ha igaz, amit a némber állít, kerek egy óra elteltével... még kimondani sem annyira akaródzik.
Nem mintha megingathatatlanul hinnék a mágikus képességeik állítólagos felmérhetetlen erejében, de azért magam is jobbnak látnám most már lelépni innen. Minél több erőt kiszippant belőlem ez a felhajtás, annál kényelmetlenebbé kezd válni a szituáció. Ráadásul, az éjszaka is az utolsó óráihoz közeleg, hajnalra szerettem volna hazaérni, de ha ez így megy tovább, nem hogy az otthonomba nem tudok visszamenni, de még egy nyamvadt felhőt sem leszek képes magam fölé csalogatni. Nem ismerném be, de most már valóban érzem, hogy fokozatosan – drasztikusan – szökik belőlem az erő. De korai még kétségbe esni.
- Mégis mit vétettem, hogy ennyire szigorú bánásmódot kapok? – puhatolom a drága boszorkányunkat, valamiféle egérút után tapogatva, ha csak felbosszantanám, már azzal is elégedett lennék. Egyelőre.
- Ne csinálj úgy, mintha árnyalatnyi fogalmad sem lenne róla – dalolja behízelgő hangon, a kedvemért megszakítva az ügyködését. – Hogy tetszik a póz? – simít végig átszúrt tenyereimen.
- Nem vall túlságosan sok fantáziára.
Elmosolyodik, majd az ujjai lassan, kimérten végigszántanak ruhátlanná tett testemen.
- Nemsokára jobban fogod értékelni – azzal vissza is fordul, folytatva a szememben csak hókuszpókusznak ható ténykedéseket. – Figyelmeztettelek, mikor utoljára találkoztunk.
Ez éppenséggel igaz. Néhány évszázada megy már köztünk ez a huzavona. Számtalanszor keresztbe tettünk már egymás terveinek, Arphia mindig is olyan nőszemély volt, akit érdemes komolyan venni, de hogy időközben ilyen erőre tett volna szert, amit jelenleg magáról állít, nos, nagyon is meglepő számomra. Mi több, meglehetősen szkeptikussá tesz.
És egyben elborzaszt még a gondolat is, hogy képes lehet megfosztani vámpír mivoltomtól, és emberi testbe, a régen elhagyott, halandó viszontagságok közé visszakényszeríteni. Ez egyszerűen úgysem lehetséges.

Mikor az utolsó ráolvasásnak is vége szakad, több minden történik egyszerre. A helyszín hirtelen megváltozik, minden, ami külső beavatkozást jelentett: a kör, a tűz, a rituálé kellékei, a fogva tartó keresztet is beleértve, eltűnik a tájból. Mintha az utóbbi néhány órát egyetlen ecsetvonással kitörölték volna, a világ idegenné, csupasszá és érintetlenné változik, akár csak a testem.
Nem érzek semmit, csupán a wicca csókjának lenyomata ég még mindig az ajkamon, perzsel, akár a tűz. A fejem zúg, ismeretlen szédülés zavarja érzékeimet. Minden túlságosan tompa és távoli.
De a talpam immár a talajon, a lábaim alig bírják megtartani a súlyom. Néhány mozdulatlan pillanat műve csak, és térdre érkezek, eldőlök, akár egy darab fa, az ujjaim mélyen beletúrnak a hóba, ahogy megtámaszkodok. Hosszú percek múltán veszem csak észre, hogy a leheletem páragomolyt formál az éjszakai levegőbe. Nem sokkal később, ahogy az üresség és a bénultságom lassan oszladozni kezd, egyetlen domináns, minden mást kiszorító érzés kerít hatalmába:
fázom.
Az agyam lassan mozdul, próbál lépést tartani az érzékeimmel, de minden erőfeszítésem ellenére ocsúdozik csupán. Hát mégis megtörtént? Hogyan? Hogyan lehetséges ez? Választ azonban egyelőre senki sem kínál.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Kedd Jún. 14, 2016 4:31 pm


Jaden – Adam



Lassan körözök láthatatlanul a fehér táj felett, szívem a torkomban dobog, s nem csak siettemben.
Egy érzet űzött idáig, amibe nem csak a hiányérzet tartozik bele. Az aggodalom, melyet akkor éreztem, amikor utoljára eltűnt Jaden és nyomát sem leltük. Ez most más volt, azon kívül, hogy baljós előérzeteim voltak már hetek óta. Nyugtalanságom tetőfoka kora este kezdett növekedni, s ahogy sejtettem, Jadent sehol sem találtam. Ezúttal már nem vártam a ghoulok segítségére, nagyon azt éreztem, hogy minden perc számít, így a teraszról, minden előkészület nélkül szálltam a magasba, s vettem irányzékba a megfelelőnek vélt égtáj felé, láthatatlanul.
Nem eshetek kétségbe, minden idegszálammal Jadenre koncentrálok. Kevés képességem van, és ez sem feltétlenül ehhez köthető, hanem ahhoz, mondhatni száz éves kapcsolathoz, ami összeköt bennünket, vagy legalábbis ami engem köt Jaden felé. Szélsebesen cikázok a fagyasztó légörvények között, nem törődve azzal, hogy szőke hajamra és borostás arcomra, tollaimra is, lassanként jégdarák fészkelik be magukat.
Hirtelen pattan el valami bennem, hogy aztán melegséggel kezdjen csordogálni. Megállok a levegőben, szárnyaimmal verdesve tartom magam függőlegesen, felismerve, mi is történt. Jadennel. Még mindig érzem őt, mégis, valahogy másmilyen lett és ez a változás nem olyan, mint az utóbbi, mikor a cellában találkoztam vele. De felismerem az irányt, határozottan és újból nekiiramodok, tovább gyűjtve magamon a jégdarákat, melyeket vendégmarasztalón kezd felhalmozni testem.
Nem szükséges sokáig köröznöm a táj felett, nem csak hogy megérzem, de ki is szúrok egy foltot a fehérségben és nyílsebesen arrafelé tartok, hogy aztán jó pár lépéssel a folt előtt landoljak, s közben láthatóvá váljak, így még Jaden sem lát.
Riadtan és egyben értetlenül rebben meg a szempillám és dobban egy nagyot a szívem, jókora kihagyott taktus után. Nagyon nem stimmel valami és ez nem a ruhátlanság, és az, hogy már pirkad, vagyis esélyünk sem lesz visszajutni a birtokára.
- Jaden, Adam vagyok. – deja vu. Már egyszer mondtam így ezt. Nincs kétségem a felől sem, hogy megtaláltam.
Ropog a talpam alatt a friss hó, összecsukódó galambszürke szárnyaimról a darává összeállt hó a földre hull.
Szívem még mindig kalapál, agyam zsibong a látványtól. Nagyon rossz előérzet fog el ismét, elsőként észre sem veszem a gomolygó párát a lélegzetétől. Leguggolok hozzá, s akár érzékeli, hogy én vagyok, akár nem, hozzá érek. Bízok abban, hogy ez is segít neki.
Ahogy hozzáérek, ha engedi, mintha villám hasítana át a Jadenen nyugvó kezemen keresztül a két szárnyamig. Felnyögök, hideg szikrák robbannak a szemem előtt és olyat érzek, amit még sosem. A szárnyaim nem fognak felemelni a levegőbe, épp csak annyira tudom mozdítani őket, hogy ne legyenek útban. Összeszorítom a fogam. Az egyetlen lehetséges segítség, ami a szárnyaimmal érkezett, elfoszlott a semmibe.
Ahogy kinyitom a szemeim, akkor már érzékelem azt, amit nem akarok elhinni. Jaden teste meleg, az eddig hófehér, most már rózsaszínes bőre alatt kéken rajzolódnak az erek, és .... nem csak egy szív dobogását érzem, ami megszokottan a sajátom szokott lenni. Egy új hang társul hozzá, ritmusos ütemével. Jadené. Elkerekedik a szemem.
- Mi történt? – de addigra már veszem a kabátom lefelé és terítem rá, és ez még így továbbra is kevés lesz, és továbbra sem akarok annak hinni, amit érzékelek. Egyszerűen ilyen nem létezik.
- El kell tűnnünk innen, a Nap mindjárt felkel.
A beidegződés és megszokás erősebb bennem, hiába látom, amit látok és érzek, amit érzek, nem hiszek neki.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Kedd Jún. 14, 2016 10:08 pm



A tudatom még nehéz, ködfoltos, nem tudom, milyen mágiát használt rajtam az a boszorka, de ezek szerint időbe telik, amíg minden összeáll, és a helyére kerül. Mert a helyére kell kerülnie. Bénultságom lassan csordogáló perceiben hiszek abban, hogy ha összeszedem magam, és kitisztul a fejem, akkor minden, amit most furcsának érzek, visszaváltozik.
Ám akárhogy várom, ez a pillanat nem nagyon akar eljönni. Gyenge vagyok, az oly’ stabilan megszokott erőm nem akar támogatni, még a lábam is kidől alólam, és ez dühít, amit csak úgy tudok kifejezni, hogy ökölbe szorítom a hótakaró alá fúrt ujjaimat, rámarkolok velük a nyomástól roppanva megszilárduló hóra, és máris érzem, ahogy apró vízcseppek futnak végig a tenyeremen. Hideg.
A hideg egyenként kúszik végig a tagjaimon, előbb libabőrbe vonva a bőröm, majd apró, alig érzékelhető remegésbe kényszerítve a testem. Az elmém rég elfelejtette már, milyen is volt kint az éjszakai fagyban. Emberként... ezt az egy szót azonban még nem meri hozzátenni. Ez nem lehet. Kell, hogy legyen rá más magyarázat.
Adam mondata ér el hozzám. Itt van, de hogy kerül ide?
- Mit keresel itt? – morgom cseppet sem jókedvemben. Nem rá vagyok mérges, hanem erre az egész kialakult helyzetre, meg rá, hogy már megint...
- Hogy találtál meg? – A múltkorival ellentétben most nem tűntem el hetekre, hónapokra, mindössze egy fél nappal maradtam tovább a kelleténél. Fogalmam sincs, miből szűrte le, hogy utánam kell jönnie, de mindegy is. Nehezen tudnám elhitetni vele, hogy nincs szükségem a segítségére. Talán magammal is.

Megérint, s az érintése nyomán furcsa, bizsergető érzés kezd el gyűrűzni a vállamban, egy csöppnyi melegség, amit ösztönösen kíván a testem, mégis összerándulok tőle, és amennyire tehetem elmozdulás nélkül, elhúzódom előle. Megijeszt az érzet váratlansága, idegensége, az érzékeim hirtelen nem tudják hova tenni, mintha elektromosság csípett volna meg. Értetlenül emelem felé a fejem, és próbálok rájönni, mi történhetett, olyan tekintettel, mintha tőle várnám a választ.
Lassan esik csak le a tantusz. De elfogadni még mindig nem vagyok hajlandó. Kell, hogy legyen másik magyarázat. A varázslat során benne végbemenő folyamatot viszont nem érzékelem, túlságosan elfoglal, ami velem történik.
A kérdésére gombóc gyűlik a torkomban, és újra elönt a düh is. A legalattomosabb, tehetetlen-fajta. Mi történt? Mégis mi történt?! Honnan tudnám elmondani? Elmagyarázni, amikor én sem értem. Egy árnywicca emberré változtatott. Ez még viccnek is rossz. Semmi értelme kimondani, és magyarázkodni sem akarok. Nem akarom a kérdéseket, hogy mi meg hogy történt. Nem tudom. És ez a messzi, üres, testetlen nem tudom valahol mélyen, a bőröm alatt sokkal jobban megrémiszt, mint eddig bármi más.
Félelem? Tehát ilyen lenne? Ez hülyeség, egy vámpír is érezhet félelmet, dobom el azonnal a racionálisan megcáfolt gondolatot.
- Nem történt semmi.
Rámteríti a kabátot, és a testem remegése szinte azonnal alábbhagy egy kicsit, a meleg iránti vágyakozásom eléri, hogy mozduljak, a kezeim elemelkednek a földtől, és immár teljesen felülve elől is összehúzom magamon az anyagot. Ekkor veszem észre, hogy tenyereimből vér szivárog, a kereszt... némileg megnyugtat azonban, hogy sajognak ugyan, de lényeges fájdalmat nem igazán érzek. Ha... ha tényleg megtörtént volna, kellene éreznem valamit, nem?
Csak ülök, és magam elé bámulok. Ismét Adam mondata szakít ki a gondolataimból. Nem válaszolok rá azonnal. Körbenézek, lassan valóban lassan pirkadni kezd.
- Majd felhúzok néhány felhőt – válaszolom szárazon, evidensen, majdhogynem vállat vonva. Egyre jobban magamhoz térek, és ez jó.
- Repíts haza – adom ki a parancsot határozottan. Ez az, amire szükségem van. Majd otthon... otthon megszűnik minden bizonytalanságom. Lehet, csak megmérgezett, vagy csak ideig-óráig állnak fenn ezek a tünetek. Ám mire kimondom magam is rájövök, hogy ez túlságosan erős volt. – Kérlek – teszem hozzá, hogy némiképp lágyítsak rajta, és ez sikerül is. Felé fordulok, és most először a szemébe nézek. Hogy mi néz szembe vele? Minden, ami jelenleg én vagyok.
Az elmém annyira erős kontrollt gyakorol felettem, hogy nem vagyok hajlandó elhinni, mi is történt voltaképp. Sem észrevenni a lehető legbiztosabb jelét: a szívem mozgását.
- Elegem van ebből a helyből – nézek ismét körbe futólag, az arcomon nyíltan undor és csalódottság ül. Hogy a vonzalmam fokozza, felhangzik egy farkasüvöltés. Nem is annyira távolról, mint jól esne hallani.
- Igen. Ti hiányoztatok... – és egyben emlékeztetem magam, hogy én jöttem a területükre, még ha vámpírként épp hogy csak egy röpke kiruccanásnyi távolságra is vagyok a birtokhatártól. A hideg akkor is végigfut a hátamon erre a hangra.

Adam & Jaden


Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Szomb. Jún. 18, 2016 12:28 pm


Jaden – Adam


A szokásos kedves hangulata fogad, az, amikor nem jön össze valami, amit eltervezett, vagy éppen keresztül húzták a számítását. Veszek egy mély levegőt és próbálok koncentrálni.
- Nem mit, hanem kit. Téged.
Nem veszem magamra a mérgét, több okból is. Legfőképpen azért, mert időnk nincs arra, hogy érzékeny mimózát játsszak. Jaden léte a tét.
- Kerestelek – egyszerű a válasz és találó a kérdésre.
Érzékelem, hogy arrébb húzódik, de már csak akkor, amikor újra kinyitom a szemem, a villanás és a fájdalom hirtelen jött és nagyon intenzíven, maga után vonva azt a biztos érzetet, hogy a szárnyam nem fog kisegíteni bennünket a repülésben. Ez pedig azt jelenti, hogy itt kell helyet keresnünk, mégpedig gyorsan.
- Fájt? – ösztönösen bukik ki a kérdésem, a mozdulata nyomán. – Nem akartam.
Elönt a méreg a válasza alapján, legszívesebben addig dobálnám hóval, míg el nem mondja, de inkább csak szusszantok egyet, sokat sejtető arccal.
- Na persze, azért ülsz itt pucéran a hóban – a kabátom már tekeredik is köré, hagyva, hogy elrendezze magán, ahogy érzése szerint megfelelőbb.
Elkerekedett szemmel tekintek a kezeire, majd a szemeibe. Vérzik. Nem áll el és nem is olyan színű, mint szokott. Dobog a szíve. Mi az isten történt? Álmodom? Biztos álmodom, valaki már megint szórakozik velünk. Ám még ilyenkor sem hagynám úgy a kezeit, ha álmodnék. Összefogom a kezeit, némát az enyém közé és mivel csak a repülés képességét veszítettem el, gyógyítani még tudok. Érzem, ahogy az energia máris körbefonja a kezeit és gyógyulni kezd. Mint egy embernél, egy olyan lénynél, aki ÉL.
Fázni kezdek én is, a libabőr már elért, a kabát sokat tud melegíteni rajtam, ám annyira fázós sosem voltam, ha repültem. A talajon már egészen más, ott a szárnyaimra is tudok támaszkodni, de most másnak lesz rá szüksége.
- Már megtetted volna, ha képes lennél rá – kezdek ráébredni, de még mindig nem elfogadni, hogy Jaden élő testtel rendelkezik. Vajon a képességei is eltűntek, mint nekem a repülés?
Meghökkenve nézek rá, ahogy kimondja a kérést, vagyis inkább parancsot. Így még nem hallottam felém beszélni.
A szemeit kutatom, ahogy felém fordul. Más a csillanása, más rejtőzik mögötte, de Jaden az. És mégsem. Késlekedni azonban nem lesz időm, mert a hideg tud hatni egy élő szervezetre, pláne, ha az sem tollal, sem bundával nem rendelkezik és egy szál kabát van rajta. Muszáj leszek becsapni, legalábbis egyelőre elhallgatni, hogy nem tudok repülni.
- Hazaviszlek – bólintok.  – De ehhez előbb a hátamra kell telepedned – nem magyarázkodom, azt tudom, hogy utálja, így határozottan zárom le a mondatot. Megfordulok, széttárva szárnyaim, és kezem hátrafelé tartom oldalam mellett, hogy megfogjam a lábait, ahogy a hátamra ül majd.
Ahogy elhelyezkedett, szárnyaim becsukódnak köré, úgy, hogy a lábai is elég meleget kapjanak, amint elém, oldalamnál támaszkodnak, a talpával együtt. Így még melegebb lesz, mintha ruha lenne rajta.
A megjegyzésére hátrafelé fordulok közben, de hagyom, hogy kimorogja magát.
- Van egy nem éppen jó hírem – a farkasüvöltésre az irányba fordulok. Időbe tellett és telik, mire elfogadom, hogy a hiú ábránd, miszerint az emberek világa az én világom, nem igaz, és ez egyre inkább életszagúvá tesz egy vámpírszem villanását, egy jáger mozdulatát. És a farkasüvöltést.
- Ez nem jó jel. De nem ezt akartam mondani – veszek egy nagy levegőt. – Aki veled művelte azt, amit, - szinte süt a szavaimból a düh, de Jadenért. – megbénította a szárnyaim. Mozgatni tudom, repülni viszont nem megy. Gyalog kell megtennünk az utat. És minél előbb. Ha jól hallom, társaságunk is lesz, kapaszkodj belém.
Futni lehetetlenség a hóban hosszú ideig, és bolond lennék a cél előtt összerogyni, azzal, aki a legfontosabbá vált az életemben. Afrika forróságában nőttem fel, de az már nagyon távol van, megszoktam a havat és a hideget, ehhez a szárnyaim is hozzájárultak. Hóban futni olyan, mint a homokban, ezért ehhez a cselhez folyamodom.
- Nem messze innen, kell lennie egy kis faháznak. Nyári lak, ha jól emlékszem, de csak jobb, mint kint lenni – reménykedő a hangom, miközben már indulok is, bőszen remélve, hogy Jaden nem kezd megint irányítani és elvetni mindent, amit mondok, vagy tervezek.
Közben pedig teljesen elfeledkezem arról, hogy jellememben és viselkedésemben némi változás következik be. Aggódom Jadenért, de a mimóza megnyilvánulásokat, a dacosságot a határozottság és a tettek váltották fel bennem. Az a katonaorvos kezd előbújni bennem, akinek csepp ideje sem lehetett bizonytalankodni. Aggódni majd ráérek, ha a házikóba érünk. És akkor is, ha valamiért nem.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Hétf. Jún. 20, 2016 3:12 pm



Adam érkezése és jelenléte egyre inkább elűzi a fejemből azt a tejfehér ködöt, amibe Arphia távozása taszított. Vagy magam sem tudom, talán épp az idő múlása az, ami a józanságom fokozatosan visszacsalogatja, ahogy a mágiája egyre inkább távozik a környezetemből. Mit művelt velem? Egyelőre csak vaktában tapogatok. És a frissen lehullott hóban, térdre rogyva, ruhátlanul... erőtlenül. A kiszolgáltatottság érzete minden egyes másodperccel elviselhetetlenebb, ahogy a valóság felé közelítek.
Adam szavaiba próbálok kapaszkodni.
- Kerestél, de nem tudom, miért – és néhány pillanatra talán tényleg úgy tűnik, hogy fogalmam sincs, mi folyik körülöttem. Olyan igazság ez, amit jelenleg a lehető legmélyebbre akarok rejteni. A valóságnak azt a halovány alternatíváját, ami úgyahogy magyarázná az eseményeket, határozottan nem vagyok hajlandó számításba venni.
Nem válaszolok a kérdésére, csupán mereven bámulom a havat. Fájt. Ha a büszkeségem engedné, ezt válaszolnám, hogy soha többé ne akarja megismételni, ne merjen hozzám érni, nem akarom érezni még egyszer. Teljesen új, teljesen más, erősebb, mint amit megszoktam. Ijesztő, egyetlen érintésnek is milyen hatása van. Nem akarok érezni.
Az újabb mondatára már felpillantok rá, talán a tekintetem az egyetlen, ami még őrzi azt az énem, aki valójában vagyok. Aminek lassan az utolsó cseppje is elpárolog belőlem.
A dühömet azonban csillapítja az átmeneti meleg, ami a kabáttal érkezik, automatikusan húzom összébb magamon. Már el is felejtettem milyen érzés. Egy újabb érzés. Mindenütt csak érzés. Kezdem úgy érezni, hogy a saját csapdámba estem bele, vámpírként egyik legkedveltebb szórakozásom volt az emberi érzelmekkel játszadozni, kihasználni, saját előnyömmé kovácsolni és ellenük fordítani a gyengeségeiket, kicsinyességüket, sóvár vágyaikat. És még csak észre sem veszem, hogy múlt időben beszélek.
Ez újra fellobbantja bennem a dühöt, a dacot és a tagadást.
Kihúzom a kezeimet az övéből. Kicsit ugyan forradtak a sebek, a vérzés elállt – neki köszönhetően –, de a néhány másodperces gyógyulás nagyon is látványosan elmarad. Hát a regenerálódásom is cserben hagy? Mérgemben ökölbe szorítom a kezem, de attól csak újra felszakad, a fájdalom pedig furcsán, égető lángnyelvekkel nyaldossa körbe a tenyerem. Fájdalom. Messze van attól, amit ne tudnék elviselni, de a jelenléte a végletekig zavar. Mégsem hagyom, hogy Adam begyógyítsa, a testemnek meg kell oldania magától, ha nem tudja, hát szenvedjen miatta.
- Majd begyógyul – törlöm a hóba a frissen kiserkent vért, és észre sem veszem, hogy nem érzem az illatát.
- Majd akkor teszem meg, amikor én akarom, nem akkor, amikor te parancsolod – förmedek rá, mert a válasza ismét felbosszant. Mégis minek néz engem? Hogy mer így beszélni velem? Én ne lennék képes rá? – Egyelőre semmi szükség rá.
Azzal el is fordulok tőle, mostanra elég erőt gyűjtöttem ahhoz, hogy megkíséreljem a felállást. Ideje hazamenni. Bár valahol mélyen tisztában vagyok vele, hogy nem helyes, nem tudom elhessegetni a reményt, hogy ha hazatérek, a saját közegemben, a saját, megszokott környezetemben, minden, ami most gondot okoz, visszaváltozik. Mert vissza kell változnia. Emberi gyarlóság vajon, hogy nem veszem észre: az agyam, ami mindig is a legnagyobb segítségemet jelentette, jelenleg szörnyű játékot űz velem, ellenem fordult és távhitekbe kerget. Vagy a nagyra növesztett vámpír dölyföm és büszkeségem hagyatéka?
Az utasítása, akármilyen határozott is, váratlanul ér. Jól tudja, hogy utálom, és lesz szíves észben tartani. Senki hátára nem mászom, nem vagyok csomag. – Vagy elviszel normálisan, vagy nem mondtam semmit. – Ha azt hiszi, meggyőzhető vagyok, hát nagyon téved.
- Rossz hír? A legjobbkor. Ne fogd vissza magad – dörmögöm félvállról, tökéletesen abban a tudatban, hogy ennél rosszabb már úgysem lehet.  A felhangzó üvöltést bár utálom, egyelőre koránt sem érzem valós fenegetésnek.
- Mi?! – fordulok azonnal száznyolcvan fokban, felé. A tekintetemben hitetlenség, düh és meglepettség keveredik.  – És ezt csak most mondod? Jó, hogy nem vártad meg, amíg... – de itt elhallgatok. Majdnem. Majdnem kimondtam. Utálom magam, hogy másra vagyok utalva. Ez az egész kezd egy különösen kellemetlen helyzetté változni.
- Akkor hajrá – veszem végül tudomásul, hogy nincs más választásunk. Teszek néhány próbalépést a hóban, a hideg jelenleg nem okoz komolyan vehető gondot, a járás már megy, érzem, hogy gyengébb vagyok, de fokozatosan tér vissza az erőm.
- Ajánlom, hogy jól emlékezz. – A hangomban megbújik egy kis fenyegetés.
Mindkettőnk érdekében.

Az utóbbi másfél órát, bármeddig éljek is, biztos, hogy nem fogom elfelejteni. Nem csak a lábaim nem érzem, de egyetlen tagom sem igazán, az erő, ami nemrég növekedni kezdett bennem, most újra csak pislákol. Kimerültem. Egy másfél órás sétától.
Az elmém viszont nem hajlandó engedni a testemnek. És nem is nagyon van rá lehetőség. Ellenséges területen vagyunk. Itt nem maradhatunk. Ez nem kérdés.
Csak látnám már azt a nyomorék faházat. Azon sem lepődnék meg, ha Adam eltévedt volna. Az út során akármit mondott is, mélyen hallgattam, morcosságba burkolózva, de valójában a testemmel és az elemekkel küzdve nem pazaroltam beszédre az energiám. Nem vagyok hajlandó gyengeséget mutatni. Még előtte sem.
Amikor nem ez jár a fejemben, akkor pedig az, hogy a farkasok mostanra valószínűleg kiszúrták a vérszagot.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Vas. Jún. 26, 2016 2:34 pm


Jaden – Adam


Először értetlenül nézek rá. Nem tudom, hogy a szokásos „jó” kedve miatt ilyen, vagy... a sokk? A dacos visszavágás helyett türelemmel, nyugodt hangon válaszolok.
- Eltűntél.
A fájdalom érzésének néma visszajelzése akasztja be bennem a vészcsengőt. Jaden és a fájdalom és annak kimutatása. És most megtörtént. Komolyan nézek rá egy ideig, rövid időre átadva magam a röpke dühömnek, de végül a kabátom rajta landol. A tekintete megint nem tetszik, más, mint a cellában volt és mégis ugyanaz. Kezd eltűnni. Nem fogom hagyni.
Hagyom, hogy kihúzza a kezét a kezemből, már az is nagy szó, hogy újfent hagyta megérinteni magát, csupán a kezeim maradnak úgy, ahogy voltak és figyelem. Régi emlékek és újabbak csatlakoznak ahhoz, amit tesz. A tagadást a dac követi, ami elvezet végül az elfogadáshoz. Nem könnyű út. De ezúttal nem csak Jadennek. Nekem is. HA valóban ember lett, akkor ez következményekkel jár. Mondhatnám, hogy álmodom, de a hideg érzete nagyon is valós.
Sosem láttam még ilyennek és nem fogok rátenni a lapáttal. Nem az a célom, hogy megszégyenítsem, éppen, hogy segíteni akarok neki.
- Vagy a hidegtől elmérgesedik. És ahogy szeretnéd – bólintok, utat adva a volt orvosnak magamból.
- Nem parancsoltam. Észrevételt tettem. És ha nincs szükség rá, akkor nem is teszed meg, valóban – nem csitítom és nem is vitázom vele. Ebben még mindig tagad, ám ajtóstul házba rohanni nála, a legostobább tett. Pont nem erre van szüksége.
Hátrébb lépek eggyel, amikor fel akar állni. Nem fogok neki segíteni, ebben már ismerem annyira büszkének, hogy csak még jobban feldühíteném. Néha nagyon nehéz tud lenni ezzel a büszkeséggel. Másképp nem is vitte volna előre, talán. De annyira ki tud vele borítani sokszor...
- Hogy? – nem tudom, mit nem akar mondani, aztán megértve, hogy nem akar felszállni a hátamra, jön a rosszabbik távozási mód. És megint a büszkesége miatt. Némán kezdem levetni a ruháim és elé tenni a hóba, csak az alsónemű marad rajtam. Nem válaszolok a kifakadásaira, hagyom őket elszállni a hideg, kezdődő napba.
- Szeretném, ha felvennéd őket. Kérlek – aztán elfordulok tőle, hogy felöltözzön, ha akar, ha nem teszi meg, nem fogom visszavenni a ruháim. Hideg van, a szárnyaimmal azonban be tudom valamennyire burkolni magam és mivel általában mezítláb szeretek repülni, ha kedvtelésből teszem, megszokta a hideget.
Meglepődve nézek rá és összehúzom a szemöldököm, rényire hagyva a szemeim, aztán elmúlik az érzés, megértve, hogy most mi is hajtja Jadent. Legalábbis remélem, hogy megértettem.
- Köszönöm a biztatást – sóhajtok egyet a hajamba túrva.
Próbálom faggatni útközben arról, hogy mi történt, ám a néma dacosságát látván, elcsendesedek. Nem tudom, hogy lesz, de ha ez így folytatódik, nem lesz jó és nem nekem lesz nem jó. Mélyet sóhajtok és inkább előre figyelek, a szárnyaimmal körbefonva magamat. Meg sem próbálom Jadent átölelni vele, ha nem vett fel ruhát. Ez a hideg és az út egyszerre, hamar ki fogunk hűlni, Jaden mindenképpen.
Bár a szavaim némák, a gondolataim kavarognak. Éreztem Jaden testének a melegét, a vérének a melegét, a dobogó szívét.  A kérdéseimre nem válaszolt, amit részben meg is értek. Sok dolog aggaszt. HA valóban ember lett, azt nem fogja elfogadni, a büszkesége sokkal nagyobb ennél. Veszélyben van, és úgy, nem tudja magát megvédeni. Én kevés vagyok neki ebben, még most is, így is. Nem akarok kevés lenni, tenni akarok és eredményesen, méghozzá jó, kiváló eredménnyel. Vannak kapcsolataim, még ha a tőkém teljesen nulla is lett az elmúlt időben, mégis van annyi, hogy egy ideig elég legyen kettőnknek. Lassan és észrevétlenül csúszik át bennem az eddig támogatottból támogatóba a hozzáállásom. Azt a gondolatot, hogy emberként az élet fonala rövidebb lett, azt még fel sem akarom hozni, még gondolatban, sejtésben sem.
- Az a ház lesz az – mutatok fel a domboldalon álló faházikóra, amiben kecsegtető kényelem van a kinti időhöz képest. Hiába a szárnyaim, a lábaimat már nem nagyon érzem a hideg hótól és az ajakaim is szederjes kékké változtak, a repülés közben rám ragadt jeges dara sem olvadt le, csak amennyit lesöpörtem útközben magamról. A gyógyító erőmet nem csak magamra terjesztem ki, hanem Jadenre is, hogy legalább a hideggel szemben tudjon némileg védekezni. Teszem úgy, hogy észre ne vegye, miben mesterkedem, mert nincs annál veszélyesebb reakciója, mit amikor ezekre rájön. A szárnyaim továbbra sem tudnak repülni és a sajgás sem múlt el, amit minden mozdulat újra felidéz, mintha meg lennének bénulva.
Azzal nem foglalkoztam, hogy követnek-e, Jadenre figyeltem és a gondolataimba temetkeztem. Csak ekkor ébredek rá, hogy ezt nem tettem meg, körbe is nézek, figyelve a tájat, benne lehetséges mozgó alakokkal, figyelő szemekkel. És figyelek a megérzéseimre is. Ha másfél óra alatt nem támadtak meg, nem biztos, hogy nem követtek. Ha lecsapnak ránk, akkor itt fognak.
De most előbb szeretném Jadent átmelegíteni és átsegíteni ezek az érzelmi hullámvasúton. Nem akarok foglalkozni a saját érzelmi gödrömmel. Jaden jövője változott meg, vele együtt, gyökeresen. Mellette akarok maradni.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Vas. Jún. 26, 2016 9:21 pm



Eltűntem. Körülbelül fél napra, ami nálam bármit jelenthet. Egy nem tervezett utazást, egy váratlan lehetőséget, bármit, ami felkeltette az érdeklődésem. Szoktam ugyan üzenni ilyenkor, de csak néhány nap elteltével. Nem tudhatta tehát, hogy mi az oka az elmaradásomnak, mégis elindult utánam. Vagy teljesen paranoiás lett a legutóbbi eset miatt, amikor a jágerek foglya lettem. Vagy pedig ideje lenne hinnem végre a megérzéseiben.
- Fél napra. Máskor is megtettem már. Neked pedig szigorúan megtiltottam, hogy egyedül elhagyd a birtokot. – A múltkori esettel ellentétben most túlságosan sokan vadásznak rá. Tisztában vagyok vele, hogy nincs túl sok értelme, de amíg erről beszélünk, addig sem kell a tulajdonképpeni problémával foglalkozni, és egy kis erőt is gyűjthetek a felemelkedéshez.
Egy sötét pillantással jutalmazom a kijelentését, majd lassabban és nyomatékosabban megismétlem:
- Be fog gyógyulni – majd mintegy magától értetődően, más felé kormányozva a tekintetem hozzáteszem. – Vámpír vagyok, a testem nem betegszik meg.
- Köszönöm. Máskor is lehetnél ilyen készséges – mutatom a megjátszott meglepettség minimális jelét a hangomban. Mostanra elég erőt gyűjtöttem, nem csak a felálláshoz, egészen tettre képesnek érzem magam. Furcsán, és nem a maximumon, de az eddigi köd és gyengeség elmúlt.
Nem vagyok hajlandó a hátán utazni, még a gondolatot se tudom befogadni, nem is lennék én magam többé. Ahogy a ruháihoz nyúl, először nem tudom, mire készül, de amint világossá válik, közelebb lépek hozzá, és megfogom a gombok után nyúló kezét. Ha ellenkezne, egy kis erőt is kifejtek a szorításba.
- Tartsd magadon – nézek a szemébe, igyekszek meggyőzően, és próbálom kiszorítani a fejemből, hogy ezúttal cseppet sem érzem melegnek a bőrét. Hiszen kint vagyunk a hidegben, hogyan is lehetne...
- Nekem elég a kabát. – Megköszönni ugyanakkor már nem megy. Soha nem is ment ez a rész, nem hinném, hogy nekem találták ki. Ha ezután elindulunk, tartom is magam a csöndességemhez, van, vagyis inkább lenne mit átgondolni, az események mégis annyira frissek, hogy nehezemre esik objektíven átlátni mindent. És a szokatlan hideg is jelentősen akadályoz ebben. Megjártam Oroszországot, különösebb nehézségek nélkül, erre ez a nyamvadt kis hó, ezen az átokverte vidéken gondot okoz? Ezt én sem gondolhatom komolyan. Ki vagyok én? Emlékeztetem és hergelem önmagam, ahogy telik az idő, egyre kíméletlenebb módszerekkel. Adamnek mindössze egyetlen egy mondatára figyelek fel: amikor a házat mutatja. Valóban ott van, már nem annyira messze, de fájdalmasan sok lépés távolságban.
Van némi fogalmam a nephilim menedékekről, bár közeli ismeretséget sohasem kötöttem velük, és azt sem tudom, pontosan miképp funkcionálnak, tisztában vagyok vele, hogy az ő fajuknak nagyon is sokat jelent. Sejtésem szerint épp egy ilyen felé tartunk jelenleg. Talán rá is kérdeznék, de mostanra az arcom annyira megfagyott, hogy ha akarnám, sem lenne olyan egyszerű a beszéd. Adam gyógyító munkálkodását egyáltalán nem veszem észre, bár valószínűleg ez az oka, hogy még egyáltalán talpon vagyok.

Ám mielőtt elérhetnénk a kunyhót, villanó szemű farkasemberek bukkannak elő a környező fák közül, több oldalról, négy lábra ereszkedve, nagy sebességgel közelítenek meg minket, mielőtt sokat mozdulhatnánk, már be is kerítettek. Őrcsapatnak tűnik, elvégre a birtokhatáruk mentén sétálgatunk már egy ideje, bizonyára régebb óta követnek. A kérdés leginkább az: pontosan mióta. Tudnak-e arról, hogy ki vagyok, és mit tett velem Arphia. Nyom elvileg nem maradt a szertartásról, csak a kettőnk lábnyoma, aminek azonban semmi előzménye, mintha csak a domboldalban születtek volna meg.
Ami pedig engem illet, a kezem ökölbe szorul, ahogy összefont karral a kabát szélét markolom, kívülről nem látszik, de attól még nagyon is valóságos mozdulat. Tele valós érzelemmel: düh, amiért ár ennyire közel voltunk, undor, maguk a farkasok miatt, rettenetesen sok szempontból utálom őket, de ha ez nem lenne elég, irtó ocsmány jószágok, és bizony ott lapít a be ne vallott félelem. Ha támadnak, ennyi farkas ellen egészen biztos, hogy nem tudom megvédeni magam, sem pedig Adamet. Alig állok a lábamon, ami már amúgy is lassan lefagyni készül. Arphia műve, tudom, a varázslata még mindig érvényben van, és továbbra is kiszívja az erőm.
- Egy nephilim és egy ember. Fegyvertelenül, a kora hajnali órákban, visszakövethető nyomok nélkül. Egyik sem épp évszakhoz öltözve. Mi dolgotok itt? – szól felénk az egyik, mindkettőnket aprólékosan végigmérve, fenyegető agyarai arról árulkodnak, nem fognak megelégedni válasz nélkül, szemei vakítóan kéken izzanak ránk. Ahogy körbenézek, mindnek kék illetve aranyszínű írisze van, alfával szerencsére nincs dolgunk. Akármilyen ocsmány egy nap, egy kis szerencse most már minket is érhet, a hold sejtelmes homályban, de kifli alakban trónol az égen: még csak a közelében sem játunk a holdtöltének.
- Ember?! – szúrom közbe élesen, szinte azonnal, arcom sértett büszkeséggel mered rá, már-már kihívó pillantással. A szememben parázsként pattogó harag gyullad. – Hogy mered? Ha akarnám... – ám folytatni tovább nem vagyok képes.
A farkasok körében értetlenség övezi a megszólalásom és a viselkedésem, de nem is marad reakció nélkül. Több helyről agresszió jelei mutatkoznak.
- Ha akarnám, itt és most letépném a fejed, és apró csontokig ropogtatnám – lép még közelebb, aki az előbb is beszélt, megnyúlt pofáját egészen az enyém közelébe nyomva. – De az is lehet, hogy megelégszem egyetlen harapással – pillant le a nyakamra, majd a testem többi részére – egészen elszórakoztatna az üvöltésed.  
Régóta élek, de még sosem harapott meg farkas. Több vámpírt láttam már, aki napokig tartó irtózatos kínokat él át egy ilyen harapás nyomán, de a saját bőrömön még sohasem tapasztaltam. Egy sem jutott el odáig. A mostani lehetőség drasztikus közelsége viszont a büszkeség mellett egy kis félelmet is lop a tekintetembe.
- Egy vámpírt keresünk. Bizonyára tudtok róla – fűzi tovább a szót, ezúttal inkább Adamhez címezve –, hogy erre jár. Pont arra vesztettük el a nyomait, ahonnan a tieitek indulnak. Véletlen, vagy sem, majd ti megmondjátok. – Mintha csak nyomatékot adna szavainak, a körgyűrű épp, hogy egy kicsit, de szűkül körülöttünk. Próbálok szavak nélkül szólni Adamhez, mielőtt válaszolna, de magam sem érzékelem annyira az ő gondolatait. Ezt is blokkolta volna ez a boszorkány?

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Szomb. Júl. 02, 2016 8:32 pm


Jaden – Adam



Komoran bólintok. Már majdnem válaszolok, amikor a tiltáshoz ér. Nem is olyan régen sértetten vágtam volna vissza, most azonban teljesen egyetértek vele. Kivéve azt a bizonyos ha érzést, ami ma fogott el, mielőtt elindultam volna útnak.
- Ebből is tudni, hogy érezhetően valami történt veled, hogy így utánad eredtem. És be is igazolódott. Azt ne mondd nekem, hogy egyedül, pucéran a hóban, része a szokásos kiruccanásaidnak.
Semmi önelégültség nincs a hangomban, sokkal inkább a komorság színezi meg. Nem jó tudni, hogy a sejtéseim beigazolódnak, pontosabban a megérzéseim, érzeteim.
Felemelem az egyik szemöldököm, majd a sebére tekintek.
- Még mindig vérzik. Nem szokott – nem stimmel, nagyon nem stimmel a helyzet. Miért nem érez valamit, vagy érzett valamit?
- Mindig az vagyok. Mert fontos vagy a számomra – ő is máshogy fejezi ezt ki és én is. Csupán időbe tellett, míg a részéről kapott figyelmességnek módjaira rájöttem. Jaden sajátosan fejezi mindezt ki, és persze, sose vallaná be. Talán éppen ezért voltam az utóbbi időben ennyire magam alatt, mire megértettem, hogy ez nem fog másként működni és hogy mi is valóban az érzése felém.
Amikor megfogja a kezeim, nem hagyom, teszem tovább, és meglep, hogy még mindig erősebb nálam. Egyre jobban utálom azt, aki vagyok, faj értelemben. De ezt most nem mutatom ki, a szemeibe tekintek, amivel csak a dühöt látja az enyémben.
- Legalább a nadrágot vedd fel – most cipőt is vettem, nem a szokásos repkedési körutamat tettem meg. – Így rajtad és rajtam is elég ruha van, hogy eljussunk valameddig. Köszönöm, hogy törődsz velem – azzal leveszem a nadrágot és a hóba teszem. Még csak véletlenül sem fejezem be a mondatot, hogy neki nagyobb szüksége van rá. Helyette két adagot tépek le az ingemből és Jaden keze közé tekerem, védve a fagyos hidegtől a sebeket. Ha így marad, abból baj lesz, még ha meg is gyógyítom, akkor is.
Nem hozhatnám a menedékbe Jadent. Csak embereket, legfeljebb. De most, az lett, így ez az akadály elhárult.
A sejtésem ismét beigazolódik, és bár a szárnyammal ösztönösen csapnék egyet, hogy az égbe emelkedjek, ahogy látom, a vérfarkasok rohamos gyorsasággal haladnak felénk, nem megy, így csak a kezemmel tudok Jaden felé kapni, de a levegőt markolom. Ostobaság is lenne elmenni most, azzal az érkezők haragját vonnánk magunkra. A szárnyaim jelzései sem tetszenek, mégis a legkisebb gondolatom az, hogy talán már sosem fogok tudni repülni. Jadenre és az érkezőkre koncentrálok.
- Majd én beszélek velük. Kérlek – pillantok Jadenre.
A megszólaló felé fordulok, majd biccentek. Ők engedték meg a ház emelését és használatát a számunkra, ez a legkevesebb. Mi nem okozunk gondot a területükön, hiszen, ha jönnek is a jagerek, fél perc múlva tovább is állnak, mivel vagy végeztek velünk, vagy elvittek magukkal. Ennyit ér egy nephilim. Semmit.
Ahogy Jaden reagál, felé fordítom a fejem és a szemem villanásával jelzem, hogy ne folytassa. A tekintetem nagyon komoly, ritkán folyamodok nála ehhez, ez is jelzés felé, mennyire is komoly a helyzet. A túlzott büszkeség az, amit szeretnék benne lesimítani, de a saját önzőségeimmel foglalkoztam helyette. Most meg is kapom.
- Igen, egy ember és egy nephilim. A menedékházhoz szeretnénk eljutni – bár nem túlzottan jó, ha felfedjük a világot az emberek előtt, elég érdekesen jött ez ki, hogy a vérfarkas és az nephilim helyett az ember szó hangzott el. A szeretnénket is megnyomom az ember kihangsúlyozása mellett, elsimítva a ha akarnámot, ami Jaden felől érkezett. Szándékosan nem válaszolok az észrevételükre, okosan simítva a szavaim. Hányszor kellett ezekkel élnem már, hogy a saját bőrömet mentsem. De most Jadenét akarom.
Mégis késő. Érzem az agressziót, ugyanazt a büszkeséget, vak buzgalommal, mint oly sok vámpírnál és jagernél is tapasztaltam. A szívem hevesen dobban, ahogy a közelébe megy Jadenhez az elsőnek megszólaló és Jadenhez elölről nem férve hozzá, máris mögé lépek és körbezárom Jadent a szárnyaimmal, kis helyet hagyva körülötte, valamint közte és a farkas között. Legalább ez megy. Legalábbis remélem.
- Kérlek, sajnálom az incidenst. Szeretnénk a házba jutni, nagyon hideg van.
Érzékelem Jaden félelmét, most, hogy ember, az érzései sokkal erősebben járnak át, mintha leomlott volna egy védfal. Már csak ezért sem akarok megingani, tartani akarom benne az erőt, nekem kell most erősnek lennem. Ez is szokatlan érzés, másért már nagyon régen tettem ezt meg.
- Nem láttam vámpírt – rázom meg a fejem. Igazat mondok, Jadent már akkor láttam meg, amikor már emberré vált. Nagyon rossz kimondani, számomra ő a hatalmat és erőt képviselő vámpír, akinek bár sajátos a világlátása és sokszor képtelen vagyok követni a logikáját, óhatatlanul a szívembe és a lelkembe lopta magát.
- Felmondták a szárnyaim a szolgálatot. Lezuhantam, ezért nem látni a nyomainkat és a hiányos öltözet is ezért van.
És végre eszembe villan az a kulcsmondat, amit elmondva, a mentesség is megérkezik, békén fognak hagyni bennünket.
- Engedélyt kérünk, hogy a menedékház oltalmát élvezhessük a területetek szélén – kis szünetet tartok, majd folytatom. – Holnap reggel továbbállunk, amint összeszedtük magunkat – a nephilimek mindig sietnek, bújnak és rohannak az üldözőik elől, így egyáltalán nem gyanús a válaszom.


A hozzászólást Adam Terach összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Júl. 31, 2016 12:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Szomb. Júl. 23, 2016 10:05 pm



Már majdnem rávágom, hogy ja, igen, persze, ezek szerint azért történt velem valami, mert ő utánam indult. Meglehetőst szkeptikus színezettel. De erre végül mégsem kerül sor. Helyette egészen más történik.
Az utolsó mondatára abbahagyom a talaj bámulását, felé fordítom a fejem, de ekkor már a jobb kezem ki is nyújtom irányába. Sokkal gyorsabbnak képzelem a mozdulatot, mint amilyen valójában, de célba talál, egészen pontosan a mellkasán markolom össze a ruhát, durvábban, mint egy baráthoz illik, a szemeim pedig, Arphia varázslata ide vagy oda, a személyiségem megszokott veszedelmét közvetítik.
- Vigyázz, mit mondasz! – villan a tekintetem, és az arcomra szigorúság költözik, nem tűröm, ha nem beszélnek elég tisztelettel velem, még tőle sem. Olyasmi ez, amihez annál jobban ragaszkodik az ember, minél inkább érzi, hogy csúszik ki a lába alól a talaj. Lehet, hogy átmenetileg gyengébb lettem, de ha a tekintélyemet is elvesztem, mindennek vége.
- Majd rendbe jön – ismétlem meg még egyszer, nyomatékosabban, majd elengedem. Nem akarok túl sok energiát pazarolni, erős a gyanúm, hogy ma éjjel szükségem lesz a tartalékaimra.
Felállok, és ennek köszönhetően szerencsére nem vagyok szemben vele, amikor újra beszélni kezd. Sosem fogom megszokni tőle ezeket a random érzelemkitöréseket. Számomra... nem is tudom, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, amikor valaki zavarba jön a hallottak hatására. Többnyire válasz nélkül hagyom. Most azonban...
- Szóval fontos vagyok számodra? Akkor tedd, amit mo... kérek, és vedd vissza a ruháidat. Ha pedig ezzel készen vagy, mutasd az utat. – Közben próbálom a lehető legsemlegesebb arcot produkálni, most valahogy nehezemre esik a tökéletesen határozott, félelmetesen vasakaratú és állhatatos Jadent alakítani. Olyan mint egy nehéz súlyú kabát, amit túlságosan fárasztó cipelnem.

A farkasok érkezése nem ér váratlanul, de bevallom, már igencsak reménykedtem benne, hogy mégis megússzuk a felemelő társaságukat. Hát tévedtem. Adam közlendőjét viszont nem tudom mire vélni. Talán azt leszámítva, hogy láthatóan megvisel a fennálló klíma. Már elfelejtettem, milyen éles foga van a hidegnek. Alig állok a lábamon, de a pislákoló tűz egyből fellobban bennem, amikor embernek mernek nevezni. Engem! Kedvem támad végezni az összes bestiával, és felfortyan bennem a düh, hogy jelenleg képtelen vagyok megtenni. De ha a tetteim nem is, a szavaim kiszöknek belőlem, csak később jövök rá, mennyire meggondolatlan cselekedet volt, és hogy akkor és ott mennyi veszélyt vontam magunkra ezzel. Ha Adam nem menti a szituációt mind a ketten otthagytuk volna a fogunkat.
Ami viszont önmagában is olyasmi, ami mellett nem lehet csak úgy elmenni. Adam mentett. Összeszedetten és felelősségteljesen; helyettem. Ha jelenleg nem is vagyok képes annyira ennek a fontosságát végiggondolni, az éjszaka folyamán, vagy az elkövetkező napokban bizonyára eljön majd a pillanat.
Jelenleg ugyanolyan gyilkos tekintettel fordítom felé a fejem, amikor az ő szájából is elhangzik a rám akasztott ember mivoltom, de innentől kezdve nem szólok egy szót sem. Ha ő akart intézkedni, hát rajta. Végül is, ráérek később is leharapni a fejét, miután használta is egy kicsit.
De ez az utolsó kép, amit érzékelek róla, mert ahogy a farkas közelebb lép, és ocsmány kezével a nyakamhoz ér, ő azonnal a hátam mögött terem, roppant szárnyait kiterjesztve közém és a lycan közé. Még ha nem is tartják erősnek a nephilimeket, azt el kell ismerni, hogy van hatása egy ilyen mozdulatnak, a bolhás bár nem fog megijedni tőle, ösztönösen hátrébb lép egy lépést. Nálam pedig ez az a pillanat, amikor elhomályosodik a világ. A testemnek kezd túl sok lenni, lemerülőben vannak az utolsó tartalékaim is. Az utolsó érzet, ami átjárja a csontjaim, a félelem szokatlan, fémes-keserű íze. Amikor megingok, majd összerogyok, még nem tudom, hogy végig fogja kísérni egész eszméletlenségemet.

Adam & Jaden


Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Vas. Júl. 24, 2016 10:04 pm


Jaden – Adam




Már azt hiszem, hogy elfogadná, hogy meggyógyítsam a kezét, ám az továbbsiklik az őt elérő kezeim között, még mindig gyorsabb, mint én. És erősebb is. Meglepődve nézek rá.
- De ha egyszer valóban azt éreztem, hogy baj van. Ezzel nem szokásom viccelődni – értetlenség költözik a tekintetembe.
Nem hadakozok vele szavakkal, abból nem szoktam meggyőzően kikeveredni. Inkább ráhagyom. Látszatra, mert nem fogom hagyni, hogy elvérezzen, vagy fertőződjenek a sebei.
- Igen, az vagy – nem azzal fogok jönni, hogy jól hallotta, azzal csak olajat öntenék a tűzre. – Nem, csak ha hagyod, hogy meggyógyítsam a kezed – rázom meg a fejem, jégdarák és hódarabok hullanak le róla.
Érzem Jaden gyilkos pillantását, és megkönnyebbülök, hogy nem ad hangot az érzésének. Elég, ha engem szúr le, miután a házba értünk. De akkor már nem fognak bántani a farkasok. És életben maradtunk.
Nyomasztó csend telepszik közénk. Kimondtam a kérést, amit nem tagadhatnak meg. Néhol morgás kezd hallatszódni, ám a velünk szemben álló morgására csend lesz.
Ekkor érzékelem Jaden mozdulatát, ahogy elenged a teste. Elkapom, határozottan és gyengéden, még mindig a szárnyaim között van. Érzem a fellángoló félelmet benne, ami ledöbbent és egyben nem tűnik fel senkinek, hiszen egybecseng Jaden összecsuklásával.
- Kérlek – tekintek a farkasra.
Rövid ideg csend honol ismét.
- Holnap reggelig maradhattok. Rajtatok tartjuk a szemünket – villan a tekintete három farkas felé, akik kiválnak a körből és körénk állnak.
– Köszönjük – karjaimba veszem Jadent, a szárnyaimmal beburkolva. Nem jó, hogy őrizni fognak bennünket, de békén fognak hagyni, számomra most csak ez az egy fontos.
A ház ajtaja halkan csukódik mögöttünk, a három őrszem, tisztes távolságból ugyan, de figyelik a házat. Takaros, elhagyatott és bár valóban elhagyatott, azért nem lehet mondani, hogy nem felszerelt. Pár napra mindig van elegendő élelem és melegedni lehet, luxus azonban egyáltalán nincs.
Gyengéden fektetem az emeleti szoba egyik hálójának ágyára Jadent, és betakarva, gyógyítani kezdem a sebeit, fagyásnyomai nincsenek, arra ügyeltem. Meleget csiholok a szobában, majd meleg vizet hozok fel és gondosan lemosom Jadent és a talált ruhák közül ráadok egy nadrágot és egy inget. Megszokott, rutin mozdulatok. Bekötöm a kezein lévő sebeket, és minden más sebet, amit találok, mert bár apámtól sokkal erősebb gyógyító erőt kaptam, mint más nephilim, az órák óta tartó folyamatos gyógyítás a fagyhalál elől menekülve, jelentősen megcsappantotta az energiám, amely most szokatlanul kevés volt. Azt mind Jadennek adtam most, az utolsó szálig.
Egy széket húzok Jaden ágya mellé, és figyelem őt, miután még egy takarót ráterítettem. Kimerült vagyok, hideg veríték gyöngyözik a homlokomon, de a szoba már kezd melegedni.
Mi történt, hogy ember lett? Az ápolás közben és a gyógyítás közben egyértelművé vált számomra, hogy az lett. Halandó. Évei években, évtizedekben mérődnek most már. El fogom veszíteni, mint ahogy mindenkit elveszítettem, akik fontosak voltak a számomra. Nem tudom és nem is érdekel, milyen volt Jaden régebben. Kedvelem, barátként, vagy annál kicsit közelebb állóként. Érezni fogja a fájdalmat, a kort, viszont a betegséget nem fogom neki engedni. Eddig ő vigyázott rám és most én akarok rá. Kevés tartalékom van, de azt meg akarom vele osztani. Vajon akar velem maradni, vagy miután megértette, kivé is lett, elhagy, mint mindenki más, és éli a saját életét? Nem tudom, milyen az őrangyal szerepe, de ha nem kér belőlem, akkor láthatatlanul fogom vigyázni a lépteit. Van egy olyan érzésem, hogy nem fog belenyugodni abba, hogy ember lett.
Hagyom, hogy ébredezzen, s csak akkor szólalok meg, ha már realizálta, hol van és kivel.
- Örülök, hogy jól vagy – mosoly van az arcomon és egyben kíváncsiság is. – Hogy érzed magad?
Valahogy úgy érzem, jobb lenne, ha már pár órával túlnan lennénk.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Vas. Júl. 31, 2016 3:10 pm



Utálom, amikor ilyen értetlen. Felmerül bennem, hogy tényleg ennyire nem érti a lényeget, vagy csak azért csinálja, hogy bosszantson vele.
- Én sem viccelek, ha azt mondom: még egy szó és leharapom a fejed – morgom válaszul, és közben meglepetten észlelem a tényt, miszerint az indulat sokkal hamarabb elborít, mint általában szokott. Adamhez sok-sok türelem kell, amit sosem értettem igazán, honnan is merítek, de most ez az egy mondat is elég volt, ez a szándékos-nem szándékos kitérő válasz, hogy felnyomakodjon bennem a harag. Furcsa érzés kerített hatalmába: az ujjbegyeim mintha lüktettek és zsiborogtak volna, olyan érzést keltve, mintha vér mozgolódott volna az érjárataimban. Csodálkozva a felfelé fordított kezeimre meredek, és értetlenül összedörzsölöm az ujjhegyeimet, a jeges balsejtelem hirtelen kiüti nyergéből a dühömet. Túl jól ismerem a vér mozgását, semmivel nem téveszteném össze ezt az érzést.
- Úgy értettem, nem hallom elég tisztán a szavaidban a tiszteletet – magyarázom még mindig lefelé tekintve, hozzá beszélek, a szavaim immáron konkrétak, a hangom mégis arról tanúskodik, hogy a gondolataim teljesen másutt járnak.
- Nincs rá időnk – felelek nemes egyszerűséggel, a hangomon hallatszik, hogy lezártnak tekintem a témát. Ha nem hajlandó mutatni az utat, hát vaktában indulok el valamerre, de igazából nem gondolom komolyan, hogy erre szükség lesz.

A tudatom össze-vissza kavarog, álmomban sok ezernyi mozaik sorakozik, kavarog, követhetetlen ütemben váltják egymást a képek és jelenetek. Nincs nyugodt álmom. De egyáltalán már az is nagy szó, hogy álmodom. Nem is emlékszem, mikor tettem utoljára.
Az ébredés viszont – nem beszélve arról, hogy zaklatott és hirtelen – felettébb rettenetes. Fogalmam sincs mennyi ideig lehettem vízszintesben, ahogy arról sem, hogyan kerültem szilárd falak közé, de egyelőre foglalkoztatni sem tudnak ezek a kérdések, a saját testem viszontagságai sokkal jobban lefoglalják a figyelmem. Ennek az ébredésnek ugyanis köze sincs bármely eddigihez: a szemeim égnek, szúrnak, könnyeznek, a látásom vakondéra emlékeztető élességet birtokol, a gyér fény, ami általában segíti a tájékozódásom, most átláthatatlan akadályt jelent. Nem tudom felmérni sem, hol vagyok.
Mégsem fogom megkérdezni, ilyen szánalmas szintig nem fogok leereszkedni, ha tudni akarom, majd szépen rájövök magamtól. Amúgy sem leledzik olyan sok lehetőség.
- A farkasok? – Ez már inkább olyasmi, amiről elviselném a beszámolót. A hangom sokkal távolibb és rekedtesebb, mint amilyennek eredetileg szántam, de megpróbálom nem észrevenni. Amíg Adam válaszol, talán időm is lesz összekanalazni magam. Nem akarok felülni, de ahogy mozdulok, ezernyi helyről jelez tompa, hol élesebb fájdalom, végül feladom mocorgási szándékomat, és a lábaimat felhúzva, talpammal érintve a megszokottnál durvább ágyneműt, a plafon fürkészésébe kezdek.
Mi ez az egész? A kérdésem ezúttal józanságot sugall, de nem merem újra elővenni a tenyereim, túlságosan jól emlékszem a nemrég tapasztalt pulzálásra. Arphia műve, ez tagadhatatlan, de mit csinált velem? És legfőképpen: meddig tart ez a kellemetlen tortúra? Tudta jól, hogy úgy állhat bosszút rajtam, ha megfoszt az erőmtől. És lám, az átok megfogant rajtam, de nem tarthatja fenn túlságosan sokáig. Erre ő sem lehet képes.
A mellettem ülő Adamre tekintek, a pillantásom automatikusan a nyakára vándorol, megszokás. Fülem keresi a nyugodt, egyenletes lüktetéseket, amik eddig az élvezet hívogató dallamát csepegtették a fülembe. Most azonban nem hallok semmit, nem érzem sanyargatóan édes illatát sem, csupán a bőr halványsápadt árnyalatát érzékelem. Az éhség viszont jelen van bennem, érdekes, meg sem tudom fogalmazni, mit érzek.
- Pocsékul – válaszolok a kérdésére, de nem hinném, hogy olyat mondtam neki, amit ő maga ne tudott volna leszűrni. – Miből gondolod, hogy jól vagyok? – a kérdés valódi kíváncsiságot rejt, és ez hamar a homokomra is barázdálódik.
A beszédtől kaparni kezd a torkom, érzem, hogy száraz, folyadékot kíván.
- Adj inni – intézem Adam felé a határozott kérést.
Az út a hóban, és maga az utána következő pihenés annyira kifárasztott, hogy kell egy kis idő, amíg ténylegesen magamhoz térek. De ami a leginkább elborzaszt és kétségbe ejt: hogy ilyen szánalmasan gyengének még soha nem éreztem magam, akár a kés kegyén megülő vaj, ami olyan vékony, hogy egyetlen hirtelen mozdulattól megremeg.

Adam & Jaden


Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Vas. Júl. 31, 2016 7:44 pm


Jaden – Adam



Értetlenül és döbbenten vonom össze a szemöldököm és inkább elhallgatok, helyette cselekszem. Hevesen dobog a szívem, a vitákat sosem kedveltem, és mégis olyan könnyen okozom mostanában.
Figyelem, ahogy nézegeti a kezeit, de most egyelőre szó nélkül hagyom, helyette a képességemmel azon vagyok, hogy végigvizsgáljam, amennyire tudom, és észrevétlenül. A szavaira meglepetten pillantok rá.
- Mindig is tiszteltelek. Most sincs ez másként. Ha ezt érezted szavaimban, úgy elnézést kérek. Nem állt szándékomban tiszteletlennek lennem veled – csendes a hangom. Sosem kaptam még ilyen egyenes választ tőle és egyszerre döbbent le, és egyszerre fog el öröm.
- Akkor az öltözésre sincs – és hátat fordítva neki, a kunyhó felé tekintek, amely messze van. Jelen helyzetben mindenképpen.

Figyelem, ahogy álmodik, ahogy a teste emberként küzd a hideg okozta sokkal, az élet okozta sokkal és a gyógyulással. Kíméletesen gyógyítom, a teste még nem szokta meg ezt a létet. Szomorú vagyok. Nem ezt érdemli Jaden.
A szárnyaim továbbra sem mozdulnak és kipróbálva a képességeimet, más is éppen így korlátozásra került. Nem kell sokat gondolkodnom ahhoz, hogy tudjam, azóta az érzés óta van, hogy Jadent megérintve úgy éreztem, végigvág rajtam a kettőhúsz. A fájdalom nem érdekelne, akkor is repülnék, de nem mozdulnak a szárnyaim, ha repülésről van szó.
Figyelem, ahogy ébredezik, a széken mégsem mozdulok meg, nem keresem a kezét, amikor érzékeltem, hogy ébredezik, azonnal elhúzódtam tőle, éppen a szokásos pulzusmérést végeztem.
A kérdésemre nem felel, a mosoly eltűnik az arcomról.
- Megegyeztem velük, hogy holnap reggelig maradhatunk. Hárman figyelik a házat, de nincsenek olyan közel, hogy hallják a szavainkat, vagy a gondolatainkat érezzék – sóhajtok magamban.
Figyelem azt is, ahogy mocorog. Türelmesen várok, inkább csendben várakozom, míg egyrészt teljesen felébred, másrészt megismeri és ráébred, hogy ember lett. A nyakamat kezdem vakarni, a felső még takarja a nyakamat, most azonban a gallér mögé nyúlok, a mozdulatom önkéntelen, ahogy ráeszmélek, máris inkább az ölembe ejtem a kezeim és tekintetem Jadenre vándorol vissza. Nem akarok foglalkozni azzal, hogy a kemény függéssé állt helyzetemmel mi lesz a közeljövőben.
- Abból, hogy élsz és beszélsz hozzám.
A következőben, bár számítottam rá, mégis meglep. Hiszen Jaden sosem kért inni. Ha meg inni akart, azt sosem pohárból tette. Önként visszavándorol a kezem a nyakamra, végigsimít rajta.
- Inni? – nem fogok vele vitatkozni, hogy most ő parancsol nekem, pedig rámdörrent, hogy ne parancsolgassak neki. Már nem érdekel, azt otthagytam.
Töltök a kancsóból a másik pohárba, majd átnyújtom neki, de előtte mellé ülök és a háta mögé csusszan a kezem, hogy segítsek neki felülni. Annyira természetes és magától értetődő a mozdulatom, hogy fel sem merül bennem, Jaden nem kér belőle.
- Még sosem láttalak inni – csendesen latolgatom, feltegyem-e a következőkérdést. Aztán mégis kinyílik a szám. - Elmondod, mi történt?
Nem vagyok már bizonytalan, az az elmúlt hetekben fokozatosan eltűnt. Most csak szomorú vagyok.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Pént. Aug. 05, 2016 12:14 pm



- Megbocsátok – a válasz egyszerű és lényegre törő. Nem is foglalkozom vele többet. Az övére viszont felvonom a szemöldököm, még akkor is, ha már nem láthatja. Tényleg levetett nadrággal akar végigmasírozni a menedékig? Ő tudja. Az én véleményem szerint a ruhadarabok hátrahagyása felesleges pazarlás. Szótlanul követem az éjben.

Az ébredés nehéz, szokatlanul kába vagyok, eltelik egy kis időbe, amíg összeszedem magam. Addig is, legjobbnak látom kikérdezni a történtekről, akár csak hadvezérként tettem annakidején. A stratégiai megbeszéléseket mindig a felderítők és beszámolóival kezdtem.
- És mi történik, ha nem hagyjuk el a házat addigra? – nem tervezek sokáig időzni itt, de a megegyezés minden részletéről tudni akarok. – Említettek mást is?
A testem elgyötört, a legegyszerűbb mozdulatok is fájdalmat okoznak, és egyben dühöt kalapálnak bennem, amiért ilyen szánalmas vagyok. Mindennél jobban gyűlölök gyengének lenni, ha megtalálom, esküszöm, kamatostól visszafizetem Arphiának ezt az ajándékot. Bármennyire is felhergelem magam jelenlegi állapotomon, ez nem segít, és a pocsék állapot mellé, mintha csak a semmiből bukkanna elő, az éhség és szomjúság is megjelenik, ezúttal nem a megszokott égető kísértés és sürgetés formájában, hanem valami egészen furcsa érzetet hozva magával. Most tűnik csak fel, ajkaim mennyire kiszáradtak.
- Eddig is ezt tettem – közlöm rezzenéstelen hangon és mimikával; éltem és beszéltem hozzá. De míg azon vagyok, hogy fenntartsam előtte a sérthetetlen páncélzatot, a szemeim közben szomjoltó után kutatnak, bármennyire is szeretném ugyanis, nem tudom figyelmen kívül hagyni ezt az ingert. Megnyalom az ajkam, mielőtt megadnám magam, és kimondanám a kérés-parancsot.
A tekintetem követi a mozdulatát, ahogy végigsimít nyaka ívelt vonalán, a szervezetem sóvárog a hűs kortyok iránt. Nem értem, miért kérdez vissza, már megint értetlen, de a szomjam túlságosan erős, hogy felhúzzam rajta magam. Csendesen figyelem, ahogy feláll, eltávolodik, majd a pohárral és kancsóval szöszöl, és közben azon gondolkodom, hogy miért húzza az idegeimet. Tesztelni akar, hogy mennyire tudok uralkodni magamon? Hogy mennyire vagyok önmagam?
Amikor végül visszaül, és hozzám hajol, az én kezeim is felemelkednek, megragadják a karjait és hirtelen, sürgető mozdulattal magam felé rántom. Az üvegpohár hangosan csattan szét a földön, nem érdekel, elárulom ingadozó önfegyelmem, az sem érdekel, vezet a vérem és a vágy, amit ezer éve kiszolgálok. Ajkaim vékony bőrű nyakához érnek, azonban forró leheletemen és puha érintésemen kívül nem érezhet semmi mást. Szemfogaim nem bukkannak elő, hiába sanyargat az éhség. Lassan érkezik el a tudatomba, hogy mi történik.
Már-már zihálok, de akkor sem engedem el, ujjaim görcsösen tartják mozdulatlanul a testét.
- Mi történik velem? – buknak ki végül ajkaim közül a halk, erőtlen, alig artikulált szavak. A kétségbeesésbe hajló aggodalom hulláma most mindennél erősebben söpör végig rajtam, képtelen lévén a testemnek parancsolni, a kezeim megremegnek a szorításában. Az elmém, ami eddig józanságot keresve tiltakozott, most mindennél erősebb bizonyítékot kapott. – Mi ez az egész? – hajtom a homlokom a vállára kábulatomban. A hangomba soha nem hallott törődöttség vegyül, mikor minden oldalról rám zuhan az elviselhetetlen felismerés súlya.

Adam & Jaden


Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Szomb. Aug. 06, 2016 9:01 am


Jaden – Adam



Csendben fogadom ugyan szavait, szívem azonban megdobban. Ilyen még sosem volt tán közöttünk. Tudom, hogy lezárta ezt magában ezzel, bennem viszont fog még forogni és forgolódni, felbukkanni. Mélyen érintett.

- Nem éppen kellemes módon, de kitessékelnek bennünket – majd megrázom a fejem enyhén. – Csak annyit, hogy rajtunk tartják a szemüket. A nephilimek semmik az ő szemükben is. Az embereket is többre becsülik – csendül ugyan szomorúság a hangomban, és még ha nem is békéltem meg ezzel a nézettel, talán nem is fogok, a tény az tény, akár tetszik nekem, akár nem.
Igyekszem nem figyelembe venni, legalábbis láthatóan, hogy Jaden emberi formában van és hogy eléggé meggyötört. Minél előbb elfogadja, annál jobb lesz a számára. Mégis, a gondoskodó hajlamom előre tör, az él és minden sarok eltűnt belőlem, míg Jadennel foglalkoztam. Fontos a számomra.
- Éppen ez a bizonyíték, hogy jól vagy – nézek rá. Figyelem a változást benne, a keresést, ahogy az ajkait nyalogatja és nekem ront a vágy, ami már nem fog kielégülni, sosem. El akarom hessegetni ezt magamtól, inkább Jadenre terelem a figyelmem és az ital készítésével.
Még mindig gyorsabb és még mindig erősebb, mint én. A pohár erővel lendül el a kezemből, apró darabokban köt ki a földön, de nem foglalkozom már azzal.
Olyan erővel tör fel belőlem a függés, hogy akaratlanul ajkaihoz simul a nyakam és szinte remegve, vad bikaként várom az érzést, ahogy a fogai felsértik a bőrömet és elér a mámor.
Nem történik meg. Lelkemben hideg sikoly szakad fel, az eszmélésé és az el nem fogadásé. Sosem lesz ebben részem és tudom, hogy olyan erős függés alakult ki ebben bennem, amit legyűrni akarhatok legyűrni, de nem fogok.
Hagyom, hogy eszméljen, és némileg fadarabként, mozdulatlan maradok az ölelésében, nem, mintha tudnék is. A ráeszmélő mozdulatainál erővel tartom vissza a könnyeim. Nem érhet véget így egy olyan lény vámpír léte, mint Jadené! Sokkal többre hivatott és bárki is tette... ugyan mit tehetnék én? A tehetetlenség dühe söpör át rajtam, hogy aztán Jaden szavai vájják apró darabokra a lelkem. Megmozdul a karom, érezve karjainak remegését és átölelem, közelebb vonni már nem tudom tovább magamhoz, szinte magához préselt.
Homlokát nekem dönti, egyik kezem a fejéhez indul és simítani kezdi a haját.
- Szerintem tudod – erősnek próbálom mutatni magamat, a hangomat. – Ember lettél.
Csendben maradok egy ideig, karjaimban tartom. Erőt akarok neki adni, hogy ne omoljon össze. Hogy erősödjön és tovább tudjon lépni.
- Elmondod, mi történt? – kérdem türelmesen ismét. Már egyáltalán nem az az Adam vagyok, aki sértett hisztériával követelt dolgokat. Támasza akarok lenni és ahhoz fel is kell nőni. Most rajtam a sor, hogy a támasza lehessek.
- Szeretném, ha pihennél, hogy holnap reggel elindulhassunk.
Fel szeretném tenni a kérdést, de még várok vele, érezhetően azért hallgatok, mert kérdezni akarok valamit.
- Milyen érzés, újra embernek lenni? – ha még nem lökött el, akkor továbbra is a karjaimban tartom, küzdve a fáradtsággal, kimerültséggel, de legfőképpen az aggodalmammal, együttérzésemmel és a függésemmel.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out - Page 5 S9NHxJO

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Szomb. Szept. 10, 2016 5:34 pm



A szemöldököm enyhén feljebb vándorol a válasz hallatán.
- Mi másra lehet számítani farkasoktól... – ejtem az utolsó szót érezhetően leereszkedőbb hangsúllyal. Nem kedvelem őket, azt a tényt pedig még kevésbé kedvelem, hogy jelenleg ki vagyok szolgáltatva nekik.
- De én vámpír vagyok – sietek emlékeztetni automatikusan, a tekintetem dölyfösen villan, nem szeretem, ha semmibe veszik a rangom, meg is fogják kapni a megfelelő büntetést, amint... de itt eleresztem a gondolatot. Eszembe jut mostani állapotom, és ahogy megmoccanok, újra felsajognak az éjjeli varázslatot elszenvedett porcikáim, a feszítés nyomaként kezemen és lábamon látható külszíni sérülések, de nem csak erről volt szó, különös belső fájdalom gyengítette mozdulataimat, konstans émelygéssel és szédüléssel kiegészülve, mintha egyesével kipakolták volna elpókhálósodott belső szerveimet, hogy aztán alaposan megkeverve őket, mindet más helyre tegyék vissza.
Arra, hogy jól vagyok, csak veszek egy gyér lélegzetet.

Ember lettél.
A kimondott szavak visszhangot verve ismétlődnek bennem, mígnem rátalálnak saját, mélyre rejtett kétségeimre, kétségbeesésemre.
Ember lettél.
Még egy gyermek naiv ostobaságának is abszurd, nem hogy a valósághoz bármi köze legyen, mégis, ha józan tudatom nem rettegne a fel- és beismeréstől, hamar rájöhetnék, ez a teória mindent megmagyarázna.
De hogyan is lehetnék újra ember? Én? Ezer év kihagyás után. Ez teljes képtelenség.
- Ez nem lehet. Nem tudod, mit beszélsz. Ez fizikai képtelenég. Erre senki sem képes. Ez... egyszerűen nem lehetséges. – A válaszom szaggatott, hanyagul visszafogott zaklatottság kíséri szapora légvételeimet. Messze vagyok az olyannyira megszokott hideg nyugalomtól, de nem engedem magam átzuhanni azon a határon, amit nem tudnék legalább részlegesen uralni. Legalábbis ebbe ringatom magam, nem húzódom el Adamtől, kell a fizikai értelemben vett bizonyosság, a kapocs a valósághoz, mielőtt megszűnne létezni a józan eszem. Veszek néhány lassú, mélyebb levegőt, hosszú percekig nem eresztem magamtól.
- Kell, hogy legyen más magyarázat – halk, kissé törődött foszlány, de jelenleg ebben van minden reményem.
A kérdésén, bár tudom, sokadik, ezúttal valóban elgondolkodom, és végre rászánom magam, hogy megosszak vele néhány információt. Addig is, én magam is újra végiggondolom az egészet, és rájöhetek a hiányzó megoldásra.
- Dolgom volt egy boszorkánnyal – hogy mi, ahhoz éppenséggel most nincs köze –, régre nyúlik az ismeretségünk, még a kezdetek kezdetén találkoztunk, és gondoskodtunk róla, hogy maradandó nyomot hagyjunk egymásban. Az idők folyamán az adósságok egyre csak gyűltek, szaporodtak, de mindketten túlságosan erőssé váltunk ahhoz, hogy el tudjuk pusztítani a másikat.
Emlékek egész hada bukkan fel előttem, miközben beszélek, eddigre már visszadőlök az ágyban, hátamat a kipárnázott támlának döntve, lábaimat magam elé húzom, csak a hangom érinti a nephilimet.
- Úgy látszik, a visszavonulásom alatt sokkal több minden történt a világban, mint amivel számoltam. – Arphia például olyan erőre tett szert, amivel képes volt meglepetést okozni számomra. Nem is kis meglepetést. Ha igaz, ami Adam száját elhagyta az előbb... az katasztrofális következményekkel járna.
- Hová? – pillantok fel rá a ködfellegem mögül, és talán még inkább azt akarom kérdezni: hogyan?. Annyira magától értetődően mondja ki, hogy már-már azt sugallja, kész tervvel rendelkezik. Ezzel pedig máris több nálam. Még csak azt sem tudom biztonsággal megmondani, milyen állapotban leszek holnap reggel.
A kérdése nyomán rápillantok, hosszan és mélyen, latolgatva és elemezve, mielőtt válaszra nyitnám a számat.
- Megmondtam, hogy ne beszélj botorságokat. Még egyszer kimondod, és olyat teszek, amit magam is megbánok!
Mire kimondom, észreveszem, hogy dühös lettem, bosszant, hogy a körülmények látszólagosan az ő malmára hajtják a vizet, ennek ellenére nincs igaza, akkor sem, ha ennyire elszántan hajtogatja. Nem vagyok ember. Mégis hogy lehetnék?
Mit sem enyhült éhem és szomjam azonban a lehető legrosszabbkor jelzi egyre csak növekedő igényét. Gyomrom erőszakos korranása kitölti az épphogy beállt csendet. Magam is meglepetten pillantok a hang irányába. Majd a földön heverő szilánkokra. Az elpazarolt folyadékra. Nyelvem ismét végigfut ajkaimon, és újabb, letaglózó meglepetésként ér, hogy a szárazság érzete már-már túllépi a tűréshatáromat. Hamar megérkezik a dilemma is. Tudom, mi az útja az érzés feloldásának, egyszerűen csak kérnem kellene egy újabb adag vizet. Ám ha kimondom, pontosan neki adok igazat. Beismerem, hogy nem vagyok vámpír többé. Ennek pedig még csak a gondolatától is irtózom. Le akarom, le kell győznöm a késztetést.
- Mennyit láttál? – váltok inkább témát, vagyis visszakormányozom az előbbire. A pillantásom óvatos. Eszembe jut ugyanis, hogy nem tudom, mikor ért oda a helyszínre. Talán láthatott-hallhatott valamit, amin nekem elsiklott a figyelmem, de még inkább abban reménykedem, hogy nem látott semmit abból, ahogyan Arphia kedvére cicázott velem. Ez esetben azt mondhatnék, amit akarok.


Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out - Page 5 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out - Page 5 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   Vas. Szept. 11, 2016 11:35 pm


Jaden – Adam




Mély levegőt veszek, és nem adok választ, megerősítést sem a farkasokat illetően, ismerem és tapasztaltam Jaden véleményét róluk. A másodikra meghökkenek ugyan, a levegő szusszantása is bennem marad és a jobb szemöldököm felvonom.
- És úgy is érzed magad? – erős lehet, viszont nem ámíthatok senkit sem. A hadkórház sátraiban edződtem ezen a téren, viszont Jaden az, akinél a személyes érintettségem is belegyűrűzik, éppen ezért duplán nem áltathatom, hogy vámpír.

Tudom, hogy most kell erősnek lennem, ám mindezt úgy tennem, hogy Jaden büszkesége se sérülhessen.
- Gyakorlott orvosként, fronton szerzett tapasztalatokkal elég jól különbséget lehet tenni élő és holt test között – hallgatok egy rövid ideig. – És aki elég tapasztalt mágiában, az képes élettelenből élőt varázsolni – nem konyítok a mágiához, pusztán megtapasztaltam, hogy vannak lehetetlen dolgok, amelyek mégis lehetségesek. Például a vámpír lét is abszurd a maga nemében, mégis, Jaden eddigi létezése ad bizonyítékot.
Várakozom, átölelve őt, pontosabban ő tart a karjaimban, továbbra is azt az érzetet megadva számomra, amelyre vágyom: hogy táplálkozzon belőlem. Sokszor kell mély levegőt vennem, hogy vissza tudjam fogni a mozdulatot, ahogy az ajkaihoz akarom érinteni a nyakam. Érzem, ahogy Jaden kibillent a megszokott nyugalmából és tapasztaltam már sok hasonlót. Jaden esete mégis más, mert Jaden a barátom, évtizedek óta. Vagyis, több, mint barát. Hagyom, hogy a percek peregjenek, egy rándulás, egy mozdulat sem árulkodik arról, hogy el akarnám magam vonni tőle, ugyanakkor nem is simítom a vállát, hátát, tudván, számára ez mennyire nem megfelelő.
- Milyen magyarázat? És mire? – hangszínem érdeklődéssel fűszerezett, a rejtélyesen hagyott hozzáfűzést szeretném, ha kifejtené, különben olyanba bonyolódok, amiből nehezen keveredek ki jól, vagy éppen még jobban mélyebbre taszítom Jadent, akaratomon kívül.
Ahogy hallgatom a válaszát, sok minden kezd újra kavarogni bennem. A fiatalságom ebben a világban, a gyengeségem, és mellé a döbbenet, hogy eddigi ismeretem Jadenről az, hogy rettentően erős vámpír és mégis van nála valaki, aki erősebb. Ha eddig gyenge láncszemnek tartottam magam, most már végképp az lettem. És ezzel egyetemben átlendültem minden olyan kisebbrendűségi érzésen, ami eddig zavart. Ha ennyire nem érek semmit, akkor ugyan mit számít, mit teszek és mit nem? Az lett a fontos, amivel foglalkozom és az lett a fontos, akivel ezt teszem. És az Jaden.
- Ezt el tudom képzelni – mosolyodom el halványan, közben érzékelve, hogy elhúzódik, hátrébb ülök, hogy hagyjak neki helyet. – Ha elpusztítjátok egymást, akkor nincs kivel többé összemérni magatokat [/b][/color]– halvány kérdés zeng vissza a hangomban, költői kérdés felhangja nélkül.
A következtetése meglep, fel is pillantok rá.
- Talán érdemes lenne megfontolni a saját szavaidat, amit irányomba tettél a kivonulással kapcsolatban – halk a hangom, kioktatás nélkül. – Azt hittem, hogy ha nem veszek tudomást erről a világról, akkor az sem vesz észre engem.
A kérdésére csak rövid ideig gondolkodom.
- Egyelőre eltűnni, egy olyan helyre, ahol nem találnak meg – rátámaszkodom az ágyra az egyik kezemmel, Jaden felé fordulva. – Vagy van más terved?
Ismerem az irányítás mániáját és meg is értem, bennem sosem volt ilyen, sejtettem, hogy működni nem fog. Most már viszont, rájőve, hogy mindegy, mit teszek, innentől kezdve akár tervezhetek is.
- Miért gondolod botorságnak? – a dühe elér ugyan, áthullámzik rajtam és tudom, hogy erősnek kell lennem, hajtatlannak kell lennem úgy, hogy közben nem sértem meg. Ugyanakkor fáj így látnom, egyáltalán nem ezt érdemelte, a szememben egyáltalán nem.
A gyomorkorgásra csak ujjal mutatok a hasa felé.
- Mikor korgott utoljára a gyomrod? – még sosem hallottam működni a belső szerveit, és mindez szokatlan a számomra is. Viszont bizonyíték arra, hogy mivé is vált Jaden. Az ajaknyalogatásra a pohár nyomaira tekintek a földön, majd felállok, hogy újabb poharat keresve, teletöltsem és átnyújtsam neki. Elég bizonyíték, ha megissza, akkor tényként fénylik fel Jadennek.
- Éppen eleget – amikor megláttam a hóban meztelen, semmi jóra nem következtettem az egészből, még akkor is, ha már többször tapasztaltam, mennyire és mekkorát tudok tévedni.
Nem ülök le Jaden mellé, az ablakhoz lépek.
- Akarsz bizonyítékot, hogy mi is vagy? – azzal elrántom a sötétítőt, beengedve a korai napfényt. A drasztikusság sokszor szembesít a valósággal. Utálom megtenni, mégis szükséges.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
The monsters among us


Another way out - Page 5 Empty



Re: Another way out   


Vissza az elejére Go down
 
Another way out
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
▲ WORSENING SOULS :: 05. Other places & times
Alternatív játékhelyszínek
 :: Privát játékhelyszínek
-