Lépj közelebb
Nem harapunk nagyot
• • • • • • • • • • •
Ádáz harcok dúlnak a békés élet színfalai mögött. Hosszú évszázadokon átívelő harcok, melyeket nem mi vívunk, nem emberek emberekkel. Nem anyagi javakért, ásványkincsekért, szabad területekért, tiszta vízért, hatalomért. Egyszerű halandóknak álcázott emberfeletti lények mindennapos, vérgőzös küzdelme ez, melynek tudtunk nélkül mi magunk vagyunk hús-vér díjai. Némelyek számára az ereinkben futó életesszencia, a fizikai testünk szolgáltatta táplálékforrás, míg másoknak a lelkünk,a benne fodrozódó érzelemhullámok jelentik a zsákmányt. Fiatalságodra, ártatlanságodra, erényeidre, bűneidre éheznek, lerágnak, lenyúznak rólad mindent behabzsolnak, felfalnak, kiszürcsölnek, elemésztenek.Itt sosem lehetsz biztonságban. Ha bátornak hiszed magad, lépj közelebb és engedd, hogy körülvegyen a Sötétség.
• • • • • • • • • • •
Karakternév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Suttogó hangok
Az utolsó posztok

•• Another way out ••
Vas. Szept. 11, 2016 11:35 pm
Adam Terach
•• Hell Or Heaven ••
Szer. Szept. 07, 2016 7:35 pm
Vendég
•• Avatarfoglalás ••
Pént. Május 27, 2016 9:05 pm
Alexander Warlow
•• Riggins bár ••
Vas. Feb. 21, 2016 11:12 pm
Marilyn Scarlett Revedune
•• Riggon's Bar ••
Szomb. Feb. 13, 2016 7:18 pm
Marilyn Scarlett Revedune
Pént. Jan. 29, 2016 7:04 am
Vendég
•• Skulduggery ••
Hétf. Jan. 04, 2016 4:57 pm
Vendég
•• Jocelyn & Owen ••
Szer. Dec. 09, 2015 1:35 am
Owen N. Woods
Szomb. Nov. 28, 2015 7:15 pm
Vendég
Kedd Nov. 10, 2015 7:41 pm
Vendég
Chatbox fal
Beszélgess és üzenj
Visszhangzó léptek
Az oldalon tartózkodók

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (26 fő) Kedd Júl. 07, 2015 4:38 pm-kor volt itt.
Fórum
Fajok nyilvántartója
az oldal statisztikája
Faj
Férfi
•• Angyal
1
1
•• Nephilim
0
3
•• Démon
0
3
•• Scarba
1
1
•• Succubus
1
0
•• Vérmacska
5
1
•• Lycan
0
5
•• Vérbestia
1
0
•• Wicca
4
2
•• Vámpír
0
7
•• Dhámpír
4
0
•• Halandó
8
3
•• Jáger
7
5
•• Spiritiszta
2
0

Megosztás
 

 Another way out


Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Another way out   Szer. Szept. 09, 2015 1:20 pm



A téboly nem válogat.
Olyan akár a megriadt patkány, ami könnyűszerrel rágja át magát az emberi bőr sérülékeny membránján. Hogy aztán mohón belevájhassa fogát a húsba, szépen lassan, apránként jutva egyre csak tovább és tovább. Érzed, hogy minden nappal elveszítesz egy darabot magadból, mégsem vagy képes megállítani a folyamatot. Ez a nyomorult, megalázó tehetetlenség pedig csak még jobban táplálja az őrületet, ami az elméd mélyén lappang, és óráról órára egyre visszhangzóbb taktusban dobol a kapukon.

Eleinte ellenálltam. Ó igen, évezredes múltam büszke tudatában ébredtem fel ebben a cellában. Fényesre csiszolt arroganciám csalhatatlanul hitte, nem állhatják sokáig utam ezek a falak, így vagy úgy de nem kétséges a szabadulás. Elvégre csak egy szem jáger az őrzőm. Majdhogynem gyereklány. Egy párszáz éves vámpírnak sem lenne ellenfele. Most mégis, egy hónapos raboskodás után kezdi jelentőségét veszíteni, hogy tekintélyes korú vámpír vagyok. Lehetnék akár a leggyatrább halandó is, korom egyedül saját kínlódásomat nyújtja.
Az égető, szűnni nem akaró éhség nem csak a testemet kínozza, de egy ideje már a tudatom is elhomályosítja. Még sosem éreztem ehhez fogható sóvárgást. Gyerek, nő vagy férfi, barát vagy ellenség, ember vagy állat, a kontúrok már rég elmosódtak. Bárkit, bárkit gondolkodás nélkül elpusztítanék, aki belép azon az ajtón, egyetlen csepp vérért cserébe.
De cellám megfontolt, nyomasztó magánya nem oldódik, soha egyetlen másodpercre sem. Fogvatartóm kérdései, amiket eleinte szellemes társalgássá avanzsáltam, immáron metsző-hegyes késként nyitják fel a koponyám. Beszélek; kérdezek, fenyegetek, átkozódom, vagy könyörgök, oly mindegy. Egyre kevesebb a tiszta pillanatom. A sejtjeimben érzem, hogy közeleg a határ, amikor már nem leszek képes értelmes szavakká formálni a hangom.
Kitaláltad már, igaz?
Megtettem. Szemfogaim hörögve hasították fel a csuklóm, és mohón kóstoltam bele saját vérembe, mikor végül mégiscsak az éhség győzedelmeskedett tiltakozva üvöltő tudatom fölött. Majdnem két egész hete már, hogy átléptem a határt a legaljasabb pusztulás felé, ami egy vámpírnak megadatott.
A testem átalakulóban van: körmeim hosszú, görbe karmokká hegyesedtek, de még így sem vágják át a rácsokat, csak elnagyolt, mélyen futó barázdákat karcolnak a tömör kőfalakba.
A bőr a karomon, talán a folyamatos rágcsálás és táplálkozási kísérletek miatt, talán ez is az átváltozás része, elvesztette feszes tónusát, elpuhult, mintha csak le akarná dobni magáról a csont. Érzem, már a fülem és a fogaim is változásnak indultak, és habár az arcomat nem láthatom, biztosra veszem, hogy szemeim tagoltsága is összeolvadt már egyetlen vérszomjas, agresszív, karmazsinvörös holdban.
Bármilyen zajra összerándulok, és az ajtó felé meresztem gyilkolni vágyó szemfogaimat. Ha lenne rá erőm, a létező összes szitokszóval megátkoznám a reményt, ami még egy elfajzott élőholtat sem hagy nyugodni.  
Nem látok semmit, de a zaj tovább erősödik. Mintha tompán sistergő beszédfoszlány szűrődne be.
Vagy már csak a téboly játszadozik velem?

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Szer. Szept. 09, 2015 11:38 pm


Jaden – Adam



Lélekben és szívben is szorongva, aggódva teltek az elmúlt hetek. Számomra mindenki fontos, aki valamilyen módon az életembe került. Az is, akiért most törettem, török utat. Az első találkozás is tiszta filmként pereg le folyton előttem, mint ahogy az az érzet is, ami egy hónapja kúszott az álmomba egy éjjelen. Hirtelen ébredés volt, az álomra nem is emlékszem, arra annál inkább, hogy baj van. Valakivel, valahogyan. Sokáig ültem az ágy szélén, mire eldöntöttem, hogy körbenézek. Kedvelt csemege a magamfajta a jágereknek és a hatalmasoknak, és sokszor kell a nyúlcipőt felkötnöm. Amit kezdek unni.

Nem tűnt fel, hogy eltűnt, az első héten semmiképp. Megszoktam, hogy eltűnik, mint ahogy én is fel szoktam időnként szívódni. Viszont se üzenet, se hívás nem történt meg, ami kezdett aggasztani. Először csak telefonon kerestem, végül hagytam rajta pár, eléggé idegesítő üzenetet, hátha felhúzom annyira, hogy méltóztatik visszahívni. Még ha le is tépi a fejem, akkor is tudom, hogy jól van.
Az aggodalom, ami a mellkasomat nyomta, napról napra érezhetőbb lett. Nem mentem hozzá, végül idegesítő akarnoksággal körbeszaglásztam és kutatni kezdtem, hogy aztán rájöjjek, valóban baj van. Elmékben kutattam, képekben, eseményekben, megpróbálva felgöngyölíteni, merre is volt az elmúlt napokban, hetekben, hol láthatták utoljára.  
A lehetősége, hogy soha többé nem láthatom, nem merült fel bennem, az annyira hihetetlen, mintha a Menny és a Pokol egy dimenzióba olvadna össze. A válasz, amit összeraktam a mozaikokból, morzsákból, sokkal több lett, mint aggasztó.
Nem vagyok harcos, nem vagyok vezető, nem akarom senki halálát, menteni akarok. Kifigyeltem a lehetséges helyeket és végül úgy érezve, megtaláltam a legvalószínűbbet, két megbízható társat kerestem a kiszabadításhoz, mint megtévesztés.
A helyszínig nem volt nehéz eljutni. Bejutni már annál inkább. Az érzés, hogy nincs jól, hogy baja eshetett, egyre jobban körbevett és ténnyé, mintsem sejtéssé alakult.  Nem akarok összecsapást, a másik két fajtársam sem, egyikünk sem hisz benne, s csak akkor harcolnak, ha szükséges.
Csellel jutottunk be, egymás nyomvonalában, kihasználva a figyelmetlenség mellett a büszke önbizalomba és túlbuzgóságba vetett hitet. Egy társam fennakadt a rostán, de ezért is jöttünk többen, addig lefoglalja a többieket. Bevállalta a harcot is, és tudom, hogy ölni nem fog, pusztán sebesíteni, s amint megvan, akiért jöttünk, el is tűnik. Hálával fogok neki tartozik és ahogy szokás mondani, jövök neki eggyel, de akár százzal is, mert akkor az azt jelenti, sikerrel jutottunk innen ki. Vele.
- Erre van még egy út. – suttogva beszél hozzám, s óvatosan haladunk előre.
A távolról érkező zaj jelzi, hogy nagyon kell sietnünk, nem sokáig tudja feltartani őket.
- Itt van egy cella. – állok meg az ajtó előtt, hozzá érintem a tenyerem, körbenézve, miként is tudnám kinyitni. Észreveszem a kinyithatatlanság okát, ebben azonban nem én vagyok a járatos, hátrébb is lépek, átadva a terepet.
- Menj és siess, még ki is kell jutnunk. – suttogja a társam, miután már csak egy nyitásra van az ajtó és a szabadság. A szabadsága.
Nem mondhatom, hogy habozás nélkül nyitom ki az ajtót. Azt akarom tudni, hogy él, hogy jól van és csak annyi a dolgunk, hogy kimenjünk.
- Jaden, Adam vagyok. Mindjárt kiviszünk innen. – érzem, hogy ott van, és érzem, hogy valami nincs rendben.
Ami azonban fogad, hogy benyitok és megpillantom, egyáltalán nem vártam.
- Jaden? Úristen, mit tettek veled? – megakad a levegő a torkomban, összeszorul a szívem, minden védelmem semmivé foszlik attól, amit látok. Tudom, mi ez. Az én hibám, hogy nem jöttem hamarabb érte.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Pént. Szept. 18, 2015 9:40 pm



Élénk pillanataimban, amikor még nem homályosította el a tudatom az éhség, ugyanakkor már világossá vált előttem, hogy egyedül nem áll módomban kitörni a cellámból, elmerengtem rajta, honnan is számíthatok segítségre. Keresésre. Kötődésből vagy érdekből, de mégis kinek tűnne fel a hiányom.
Akkor még optimista voltam. Elvégre normál esetben, ha minden kötél szakad, pár hétnél többet is kibírok táplálkozás nélkül. Nem ijesztett meg különösebben annak a gondolata, hogy fogoly vagyok, mondhatni úgy tekintettem a helyzetemre, mint egy időszakos kitérőre. Kényszerpihenőre.
Ám ahogy telt az idő, fogva tartásom nem csupán bájcsevejből és tétlen ücsörgésből állt. A vérveszteség hamar legyengített. Először csak a képességeim hagytak cserben, majd a gyorsaságom, a regenerációm napról napra lassult... a lány okosabb volt, mint hittem. És kétségtelenül szívből gyűlölt engem.
Pontosan tudta, hogyan törjön meg egy vámpírt.
Minden nap hosszú órákat töltött nálam, de mielőtt bármit kérdezett volna, halvány csíkban megvágta előttem a bőrét. Kibuggyanó vérének csábító, édeskés illata – ahogy teltek a napok – egyre nagyobb erővel rengette meg józanságom szilárd falait, cseppenként legördülő, rubinvörös látványa alattomosan hergelte az elmém.
Játszott velem. És láttam rajta, hogy élvezi, minden apró győzelmét felettem, a tekintete elárulta, hogy tudja, mire megy ki a játék, valahányszor a vágyott vérrel mázolta be a bőröm, hogy távozása után is gyötörjön a táplálék elérhetetlen közelsége, valahányszor a saját véremmel csorgatta végig az arcom. „Mi az? Nem vagy éhes?” – hallottam gúnyolódó hangját, én pedig olyan szorosra zártam a fogaimat, hogy még véletlenül se engedhessek ajkaim kiszáradt barázdáin lustán végigtáncoló kísértésnek.
A jeges kezű aggodalom akkor már zsiborgósan vibrált végig a gerincemen. Féltem, méghozzá önmagamtól. És nem is alaptalanul... Amit tettem, azzal a saját sorsomat pecsételtem meg. Valóra váltva minden vámpír rémálmát.
Ám ha azt hittem, ezzel enyhül majd a kínlódásom, tévednem kellett, csak ekkor kezdődött igazán a vezeklésem. Ha egyszer már legördült a torkomon néhány korty, hiába tudtam, mi lesz a végzetem, többé már képtelen voltam ellenállni.
Ez pedig rövid időn belül felszította a bennem lappangó rettegést, kétségbeesést, a tébolyt... amit a testi transzformációk csak még jobban felerősítettek. Viszont hiába érintette ajkam újra és újra, a saját vérem mindössze placeboként szolgált. Oltani nem oldotta el a szomjam. Egyetlen percre sem.
 

Mikor a beszűrődő hangok eljutnak a fülemig, szinte biztos vagyok benne, hogy nem több az egész puszta hallucinációnál, az észszerű tények ekkor azonban már nem sokat számítanak. Adam? Ki az az Adam? Kivinni? Ó nem, nekem most nem az kell, hogy bárki is kivigyen innen. Nem akarok semmi mást, csak vért, friss, zamatos, mohó kortyokban iható vért, és ezért bármire képes vagyok. Mintha az a Jaden, aki voltam, tudatom leghátsó zugába szorult volna vissza, mostanra csaknem mindennemű kapcsolatot feladva a külvilággal.
Hallom a szavakat, de a jelentésük nem jut el az agyamig. Mikor azonban a hanghoz tartozó test is belép a cellámba, az illata elviselhetetlen erősen kúszik az orromba, szinte hallom az ereiben a vágyott nektár zubogását, a gondolataimat pedig egyetlen lázasan lüktető parancs tölti ki: a táplálkozás ösztöne.
Másodpercek kérdése az egész. A vérszomj megsokszorozza az erőm, bárki is az, lendületből ugrok neki, két hosszú karmokban végződő kezem a karjait fogja le, míg kibukkanó szemfogaim a vállgödrébe mélyesztem. Hacsak nem tesz valamit, amivel megakadályozhatja heves támadásom.
A bokáimat fogva tartó láncok ugyanis nem olyan rövidek, hogy távol tartsanak tőle.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Szomb. Szept. 19, 2015 9:30 am


Jaden – Adam


Tépelődöm. Talán nem is ez az a hely? Az érzéseim azt súgják, hogy a megfelelő helyen vagyok. Türelmetlen idegességgel, de csendben várom, hogy végre kinyíljon az ajtó. Sokáig nem maradhatunk itt, és nem tudom, milyen állapotban van Jaden. Bőszen imádkozom, hogy ki tudjam vinni innen, és majd otthon, otthon jobb lesz.
A látvány azonban lesokkol. Rosszra számítottam, de még annál is rosszabb állapotban van, mint reméltem. Némán meredek rá, ahogy rám veti magát, se hátrább nem lépek, sem védekezni nem védekezek. Lefog, mintha nem is ő lenne, valóban nem ő, és mégis. Ha tudnék se védekeznék, a döbbenetből ocsúdás gyorsasága önváddá alakul át. Ha át tudom karolni, még úgy is, hogy lefogja a karjaim, megteszem, s hozzá igazodom, hogy még jobban a nyakamhoz férjen, még ha minden mozdulat éles villámcsapásként fut végig rajtam, fogai mélyebben és erőszakosabban martak a vállaimba, mint számítottam. A vállára hajtom homlokom, némán peregnek a könnyeim, de nem a seb okozta fájdalomtól, hanem attól, hogy ilyennek kell látnom, s hogy én tehetek róla, mert nem jöttem előbb.
- Sajnálom, Jaden, nem jöttem előbb. – suttogom, ha ki akarna bontakozni az ölelésemből, akkor magamhoz szorítom, mert szüksége van táplálkozásra, s mert ez a legkevesebb, amivel segíteni tudok.
Szárnyaimmal átölelem magunkat, s hagyom, hogy igyon a véremből, kell, szükséges, így nem tudom kivinni. A láncokra esik a pillantásom és nyelek egyet, majd egy rövid pillanatra becsukom a szemem. Nem érdemelte meg ezt a bánásmódot.
Kezd kényelmetlenné válni, ha egy idő után sem áll meg a táplálkozással, s fázni is kezdek, ahogy a vér fogy belőlem, finoman meg-megremegek, a szárnyaim kezdenek lekókadni, mint egy hervadó virág.
- Elég... elég Jaden, nem foglak tudni kivinni. –  nem hagyhatom egyedül, így nem mehet ki a világba, kárt okoz és azzal valóban a végső halálos ítéletét írná alá, s már tényleg nem tudnám megvédeni. Úgy végleg nem, ha most minden csepp vérem kiszívja. Pedig megérdemelném. Nem beszélek szaporán, hangom mély és megnyugtató, mint ahogy mindig is szokott lenni. A hátán szétnyitom tenyerem, de nem hinném, hogy erre felfigyelne.
- Kérlek, hagyd abba... – a vége kiáltásba fullad, végső menedékként, és kétségbeesésként. Visszatartani sem tudnám a kiáltást. Ha elfogy az erőm, nem tudom kivinni innen, nem tudunk elrepülni. És ez a sikoly egyben jel a többieknek, kikkel jöttem, hogy magukat mentsék. Erre kértem őket, mert nem akartam, hogy ők is itt maradjanak. A kiáltásom végigsuhan a falak mentén, ki a folyosóra, sikolynak is beillik a szavak nélküli hang, ami felszabadul a torkomból. A félelemé, a kétségbeesésé, a fájdalomé. Pár szemhunyásnyi ideig megpihenek utána, de tudom, hogy nem várhatok, cselekedni kell.
- A lánc... leveszem, el kell mennünk innen. –  megnyalom a kicserepesedett ajkaim, és még egy utolsó erőfeszítéssel megpróbálom magamról lerázni Jadent, s ha úgy látom szükségesnek, leütni, vagy legalábbis mozgásképtelenné tenni addig, amíg megszabadítom a láncoktól. És addig cselekedni, amíg még képes vagyok rá, fogy nem csak az időm, de az energiám is.
- Sietnünk kell, Jaden, tarts ki.
Még van annyi erőm, hogy éppen el tudjunk menekülni, s el tudjak repülni vele, biztonságos helyre. Ami utána lesz velem, nem számít.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Szomb. Szept. 19, 2015 3:02 pm



Mikor belép, egy pillanatra sem gondolkodom el rajta, hogy ez vajon csak egy újabb trükk-e, egy újabb szadista húzás, amit a fogvatartóm eszelt ki ellenem, hogy végleg letaszítson az előttem tátongó, mélységes szakadékba. Amibe ha egyszer belezuhan valaki, többé már nincs visszatérés.
Nem gondolkodom, csupán mozdulok. Néhány pillanatra újra birtokolva megszokott gyorsaságom. Legyengült testem engedelmeskedik az akaratomnak, mint mikor az éhhalál küszöbén álló ragadozó egy vad, végső támadásra szánja rá magát, amiben elkerülhetetlenül benne rejlik a kockázat: ha sikerrel jár, életben marad, de ha nem, a támadásra felhasznált adrenalinlöket felemészti az utolsó energiatartalékait is.
Én nem pusztultam volna el, legalábbis akkor még nem, de ha abban a percben a nephilim vére nem érinti ajkaimat, a bennem zajló átalakulási folyamat egészen biztosan eléri azt a határt, ahonnan már visszafordíthatatlanná válik.
Ám meglepetésemre a préda nem tiltakozik, erőszakos birtoklásomnak semmi sem állja útját, talán egy idő után ezért is lazul rajta a fogásom. Mikor az első korty végigrohan a torkomon, ezernyi szikrázó, szélsőséges érzés vibrál végig a testemen. A mámort, ami a bőröm alá kúszik, semmihez nem tudnám hasonlítani. Semmi, semmi nem tudna rávenni abban a pillanatban, hogy abbahagyjam.
Mohóságom minden megszokott finomkodást nélkülöz. Akkor és ott nem számít, ki vagyok, mit teszek, kit támadtam meg, vagy mik lesznek a következmények. Újra elöntenek a régi ösztönök, a legkevésbé sem vagyok nemes úr, csak egy vérre és gyilkolásra vágyó barbár.
Szinte harapom a bőrét, a seb túl mély lesz, túl fájdalmas, de miért is érdekelne, hisz’ az enyém, azt teszek vele, amit csak akarok. Azért van itt, hogy az éhemet csillapítsa, erre rendeltetett, nem más, csak egy testet öltött táplálék a számomra. A hanyag, elnagyolt harapás nyomán a vére nem csupán az ereimbe folyik, ajkaim mellett vékony csíkban csordogál a koszos, csont-hideg kőre. De most még ez a pazarlás sem érdekel.
Beszél hozzám, valahonnan megfejthetetlen-távolból hallom a szavait, de ahhoz kevés, hogy áthatoljon agyam sűrű, tejszerű ködfellegén. Ám a vérébe sűrített érzések, gondolatok már sokkal élénkebben eljutnak hozzám. Érzem a zsiborgó bűntudatot és a szelíd hullámokban kanyargó szánalmat, kötődést, segíteni akarást, és tompa visszhangokban hallom a nevem is, nem a szájából, a gondolatai közül.
Ismerős energiák járnak át, de nem vagyok annyira magamnál, hogy ráismerjek, annál is inkább, mert az érzései hamar változnak. Félelem, fájdalom és növekvő kétségbeesés költözik az előbbiek helyére, ami csak tovább ingerli vérszomjamat, tudom, hogy azt akarja, hogy megálljak, de hát minden áldozat ezért könyörög. Most viszont, ha akarnám, se tudnám teljesíteni a kérést. Szükségem van rá, az utolsó csepp vérét is magamnak akarom. És még az sem lenne elég, hogy a szomjam kielégüljön...
A táplálkozás gyönyöre azonban ragaszkodóvá, de egyben figyelmetlenné is tesz. Ha ügyesen mozdul, cselekszik, bármennyire nem akarom elereszteni, és bármennyit fogyasztottam már az erejéből, képes lehet kiszabadulni. A legelső, egy hónapnyi sóvárgás után sietve magamhoz vett életenergia ugyanis még messze nem elegendő ahhoz, hogy visszatérjen az erőm.
Bizonyára hamar rájön, hogy a legegyszerűbb dolga akkor lesz, ha ártalmatlanná tesz. Mert ébren csak nehezíteném az amúgy sem igazán egyszerű dolgát. Az utolsó kép, ami vadul tiltakozó tekintetem elé kerül, zöldjei élénk, hipnotikus, határtalan mélységeket rejtő birodalma. Ekkor hasít belém az első villanás: tudom, kihez tartozik ez a tekintet. Vagyis kétségtelenül tudnom kellene...

Az ébredés furcsán szokatlan pillanatnak számít egy vámpír számára. Sem aludni, sem eszméletlen állapotba kerülni nem szokásom ugyanis. Felnyitom szemeimet, és ahogy próbálom felélénkíteni a tudatomat, az első dolog, ami átszúrja delíriumom, az újult erővel kopogtató szomjúság.
Körbenézek, nem tudom, hol vagyok, de az már első ránézésre látszik, hogy nem a cellámban.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Szomb. Szept. 19, 2015 6:32 pm


Jaden – Adam



Azt hallottam, hogy ha valaki véréből fogyasztanak a vámpírok, az jó érzéssel tölti el az áldozatot. Érzem a hatásait, de ez valahogy mégis más. Elborzaszt a látvány, ami fogadott, és nem azért, mert csúf lenne, nehéz megfogalmazni még magamban is. Mint amikor látod a legjobb barátodat, aki életedben az egyik legfontosabb szerepet tölti be, egy baleset során elveszíti régi önmagát és nem tehet róla. Ahogy kortyol belőlem, a gyönyör és megkönnyebbülés mellett a mardosó bűntudat érzete is vegyül bennem. Elveszek ebben, s hogy milyen állapotban van Jaden. Érzem, ahogy a bőrömön csorog a vérem, a ruházat alatt, nem törődöm vele, sok minden fáj bennem ehhez.
Azt viszont magam is tudom, hogy ilyenkor vajmi kevés ér el a tudatához, mégsem késő sosem beszélni hozzá, vele. Mert ha egyből nem is hallja, valahogy eljut hozzá. Reménykedem benne, mert tudom, bízok benne, a lelkében, a szívében.
Se a kérésem, még a sikolyom sem ér el hozzá, bár az utóbbi másból is fakad. Marad a cselekvés, és minél előbb, mert túl gyengén nem fogom tudni tartani. Összeszedem az erőmet és cselekszem, kihasználva a túlzott mohóság okozta figyelmetlenséget és a legyengült állapotát.
- Sajnálom, Jaden, muszáj. – legszívesebben újból felsikoltanék, ahogy a szemeibe tekintek, keresve benne Jadent, és felragyognak a szemeim, ahogy tekintetének mélyén megtalálom őt. A következő pillanatban már a bilincsekhez lépek, de csak ketten tudjuk levenni, a segítségem még itt maradt, s neki is fehérré vált arcán látom a döbbenetet és az együttérzést. Az undort vagy megvetést sosem fogom látni rajta, tőlem sokkal tapasztaltabb, s hasonló elveket vallunk.
- Siess, mi fedezünk addig. – még egy pillanatig habozik, ahogy Jadenre tekint. – Nagyon fontos lehet neked, ha ... – a felkaromra teszi a kezét, nem néz a nyakamra, ami nehezen fog gyógyulásnak indulni, további vérveszteséggel kell számolnom, míg eljuttatom biztonságos helyre Jadent.
A bőre, az egész megjelenése megváltozott, mintha nem is ő lenne, az arcom bőre érezte a változást, de tudom, hogy ő az, ha nem látnám, akkor is.
A karjaimba veszem, még ha az egyik karommal nem is olyan egyszerű a mutatvány. Számítottam ilyenre, ki kell bírnom.
- Kapaszkodj belém, elmegyünk innen. Szabad vagy. – a könnyek még az arcomon, de már nincs utánpótlás, a táplálkozástól a szervezetem is védekezni kezdett, s nem hagyja, hogy több folyadékot veszítsek. Nem érdekel, hogy nincs magánál, akkor is szeretném, ha hallaná a hangom.
A cellából kilépve, szinte egyből szárnyra kapok, kihasználva a nagyobb tér adta lehetőséget. Gyorsabb, mint lábon és sokszoran számít minden perc. Társaim is kijutnak, de szét is válunk, Jadent szorosan magamhoz ölelve tartom, elég erős vagyok hozzá. Még. Érzem, ahogy a vérem is csorog tovább, némán lüktetve ki a bőröm alól. Most gyűlölöm, hogy nem tudok teleportálni, hasznos lenne, csak láthatatlan tudok lenni.
Mire Jaden egyik szállásához érünk, ahol már várnak, már szinte minden öszefolyik a szemem előtt, az erkélyre majdnem lezuhanok, karjaimban vele, szívem kétségbeesetten pumpálja a kevés vért a szervezetemben.
Nem tudom, miként fogadják Jaden látványát, nem hagyom, hogy kivegyék a karjaim közül, a szobájába akarom vinni. Éjszaka van még, bőven, kifejezetten erre az időszakra terveztük a szöktetést. Az ágyára fektetem, míg a hozzá tartozók intézkednek, tudják, mi a teendő. A kérésre, hogy pihenjek én is, többszörösen süketek a füleim, s csak lecövekelek az ágya mellé, várom, hogy magához térjen. Minden fekete-fehér, a külvilág zajai távolról érnek el hozzám, zúg a fülem, és rettenetesen hideg van, de nem érdekel.
Ahogy kinyitja Jaden a szemeit, megnyalom cserepes ajkaim, hogy el tudjak mosolyodni. Nem érdekel, hogy néz ki, ő Jaden, akivel sok mindenen keresztül mentünk már, és életem fontos részévé vált, dacára az első találkozásnak, ami, mintha valahogy fordítva lett volna akkor. Megrebbennek a pilláim, ahogy a szemeimbe tekint, megszólalnék, de kiszáradt számból nem jön hang, így a kezemet nyújtom az arca felé, hogy végül a vállára tegyem a kezem. Baráti a kapcsolatunk, ami nagyon erős.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Vas. Szept. 20, 2015 1:50 pm



Eszméletlen óráim homályos lassúsággal vonszolják magukat. Fogalmam sincs, meddig tart ez az állapot, de szokatlannak épp elég szokatlan.
Egy vámpírnak nincs szüksége alvásra, ám a tudattalan állapot segíti a regenerálódást, az én testem pedig jelenleg annyi erővel is nehezen rendelkezik, mint egy átlagos halandóé. Nemrég táplálkoztam ugyan, méghozzá egy nephilim véréből, de egy ekkora kihagyás után maga a támadás is annyi energiát felemésztett, hogy az utolsó tartalékaimhoz kellett nyúlnom.
Nem csoda hát, ha ébredésem után ismét a vér az első, amire gondolni tudok. És amire áhítoznak ajkaim. Sok idő lesz még, mire visszaáll az egyensúly, és mindaz a higgadtság és önkontroll, amit az évszázadok alatt a magamévá tettem.
Kinyitom a szemeim, és a még mindig jelenlévő éjszaka sötétsége simogatva fogadja a pillantásom. Halvány fényforrás honol csak valahol a szobában, így nem fájdalmas a tájékozódás. Önkéntelenül az álmomban felhangzó kiáltás forrását keresem.
Vérvörös tekintetem lassan tapogatja végig a környezetem, de amint találkozik a mellettem ücsörgő férfiéval, láthatja, hogy nyoma sincs benne tisztaságnak, vagy a megszokott mélyen ülő értelemnek. Átmeneti nyugalmam inkább csak a meglepettségből és a helyzet felméréséből fakad.
A fejemben tompán visszhangzó zűrzavar uralkodik. Egyszerre van jelen a közelmúlt emlékeiből fakadó szorongás, a teljes átváltozástól való rettegés, a táplálkozás égető parancsát mantrázó őrjítően erőszakos hangok, összeolvadva a fel-felvillanó kérdésekkel: hol vagyok? hogy kerültem ide? mi történik velem?
És ekkor...

Orromat megtölti az elmémet zselésítő illat. Egyetlen szippantás elég, hogy minden mást kiszorítson a gondolataim közül. Erős, nagyon erős, és mindenhol jelen van, csaknem betölti a szobát. Milyen édes... milyen ellenállhatatlan. Nem tudok, és nem is akarok tiltakozni ellene, az eddigi lárma egyetlen lüktető gondolatra korlátozódik bennem: akarom.
A tekintetem visszatalál a férfire, de ezúttal sokkal részletesebben vizsgálom meg. Azonnal feltűnik a nyakán tátongó, elmaszatolt seb, az én harapásom, és a bőrére száradt, ruhájába ívódott vér.
Ajkaim enyhén elnyílnak, a szemeim félreérthetetlenül az adott területre fókuszálnak. Mindössze néhány másodperc, amíg késleltetni tudom az újabb támadást. Felülök, és már meg is ragadom a karját. Megnyúlt, begörbült karmaim máris sebet ejtenek a karján, szoknom kell még a velük való fogást. Éles-hegyes végük könnyedén fúródik a férfi testébe, és könnyedén hasítják fel a bőrét, pedig nem akarom megsebezni. Egyszerűen csak nincs türelmem az óvatossághoz. Tudom, hogy gyorsnak, erősnek és biztosnak kell lenni a mozdulatnak, ha el akarom kapni, és amint rákulcsolódnak az ujjaim, vadul magam felé vonom.
Az ajkaim és kapkodó leheletem már a vállát érintik, a nyelvem sietve végignyal a nemrég megkezdett seben, mielőtt ismét belemélyeszteném agyaraimat. Ez az illat megőrjít. Muszáj enyhítenem a szomjamat.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Vas. Szept. 20, 2015 8:12 pm


Jaden – Adam



Félig türelmesen, félig már katatón állapotban vagyok mellette, figyelem. Néha arrébb tolnak, hagyom, nem is tudok annyira figyelni a szorgoskodásukra, márpedig érdemes lenne. A padlón kisebb kockákat fordítanak felfelé, amelyekből láthatóan egy elég vastag, fém félkör nyúlik a magasba, ahhoz láncokat csatolnak. De nem érdekel, nem foglalkozom velük, Jadent nézem, a bőrét, az arcát, a karmokká alakult kezeit. Most látni igazán, milyen gyökerekkel rendelkezik maga a faj, amibe ő tartozik. Aggódom. Aggódom, hogy nem tud majd visszaalakulni, bár ez az érzés is csak halványan dereng át rajtam.
Zavaros a tekintete, de megvárom, míg érzékeli, merre is van. Lehet, hogy csak naivan hiszem, valójában annyira nem, hogy az ismerős környezet, arcok, illatok jót tesznek neki. Látható mosoly dereng az arcomon, ami nem olyan határozott, mint ahogy az általában szokott lenni. A tekintetébe is belesajdul a szívem, egészen más a szeme, mint szokott lenni. Nehéz megszólalnom, de végül sikerül szóra bírnom a kiszáradt ajkaimat.
- Már otthon vagy, megmenekültél. Sza.. –  a nehezen kimondott szavak belefulladnak a rántásba és a fájdalomba, ahogy elkapja a karom és megragad. Láttam a révülést a nyakam felé a szemeiben, de nem akarok felugrani, valójában erőm sincs már hozzá, utána meg már nem is tudom, tehetetlenül dőlök felé. Felszisszenek, most ösztönösen áll ellen a kezem és akarom elvonni tőle magam, aztán hagyom.
- Ez fáj, Jaden. – nehéz kipréselni a szavakat, addigra már félig bemelyésztette ismét a nyakamba a fogait, de hagyom, mert tudom, hogy kell neki, szüksége van rá, még ha ezzel nekem végem is akár.
Ismét átölelem, hogy könnyebben hozzáférjen a nyakamhoz, de csak a szabad kezemmel tudom megtenni. Még mindig mohó, és ismét kellemes érzést okoz, mámorítóan akarom, holott mélyen már érzem, hogy el kéne szakadnunk egymástól, mert kezdem átlépni a szintet, amivel életben maradhatok és az életösztön is munkálkodni kezd. A karom kezd hanyatlani lefelé hátán, szárnyaim enyhén remegni kezdenek, még csak időként, és alig észrevehetően.
Nem tudom, mennyi ideje vagyok ebben a mámorban, amikor két, fémes kattanás hangját hallom, majd karokat érzek átvetődni rajtam, s elszakítanak Jadentől.
- Ne! – már nem csak az jár a fejemben, hogy őt életben tartsam, hanem akarom azt az érzést.
- Mit... csináltok?! –  ekkor látom, hogy Jaden csuklóin és bokáján bilincs, s a földön lévő fémekhez rögzítették lánccal, hogy ne tudjon mozdulni.
- Az érdeketekben történt. Már így is a halál mezsgyéjén jársz. Figyelj rám!  - képen vág az egyik, mire már rá tudok figyelni. – Figyelj rám! Ide. – közben vinnének már ki, de ha gyengén is ellenállok.
Addigra már más ül Jaden ágyához, felajánlva a nyakát, szinte gyerekes irigységgel nézek rá, én akarok ott ülni!
- Maradok. – már csak suttogni tudok, kezem önként a nyakamhoz nyúl, mintha akarnám, hogy valami ott legyen. – Az én véremmel hamarabb túl lesz a ... – nem találom a szavakat már, zsibong a fejem. Hagyom, hogy a falhoz csúsztatott kanapéra fektessenek, érzek tűt és hogy ellátják a sebem, aztán sötétség.

Nem tudom, mennyi idő telik el, mire magamhoz térek. Érzem a friss kötés illatát, s ahogy megmozdulok, érzem az infúziót is a bal kezemen. De még gyenge vagyok. Pillantásom egyből keresi Jadent, oda akarok menni. Nehezen felállok, de csak az ágya szélénél tudok leülni, a lábánál, tovább nem enged a lánc. A jobb bokámon nekem is virít, de gondolkodni nem tudok most, csak hozzá akarok menni. Önkéntelenül a nyakamhoz nyúlok, és figyelem, fent van-e.
- Jaden. – érek hozzá a lábához. – Én vagyok az, Adam. Megismersz? –  még közelebb szeretnék menni hozzá, tekintetem a szeme és ajkai között vándorol, várva a reakciót.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Hétf. Szept. 21, 2015 3:16 pm



Otthon vagyok. Megmenekültem. A szavak kellemetlenül kaparják szunnyadozó tudatom falát, de akárhogy próbálkozom, áttörni nem tudják teljesen.
Megmenekültem? Ugyan mit jelenthet ez a szó? Mitől? Selyemágyneműn fekszem a rideg kőpadló helyett, ezt látom és érzékelem, de a testem és a bennem kavargó-uralkodó érzések mit sem változtak. Az átalakulástól való tudatalatti rettegés, és az elemésztő, folyamatos vér utáni vágyakozás kettőssége továbbra is késként hasítja ketté a legtöbb, esetlegesen előbukkanó, józan gondolatom.
Ismerem ennek a férfinek az ízét, állapodik meg a tekintetem az ágyam mellett ücsörgő alakon. Felismerem, de csupán néhány órával ezelőttről, ahogy a szobát betöltő illata elbódítja érzékeimet, tekintetem pedig felhasított nyakát tapogatja végig. Emlékszem, ahogy rávetettem magam, és már mozdulok is, hogy újra megtegyem.
Erőszakos vagyok, de nem kétségbeesett, valahogy tudom, hogy ezúttal sem fog ellenkezni. Bár felfogni meg sem próbálom, hogy mi lehet ennek az oka, inkább csak élvezem, ahogy újra a véréhez jutok, és érzem rajta, hogy ezúttal ő is jobban átadja magát a mámornak. Azt mondja, fáj, de tudom, hogy hazudik.
Én viszont nem készülök megállni. Az utolsó kortyig magaménak akarom. Ha végzek vele, majd keresek egy következő táplálékot, majd egy újabbat, s egy újabbat, amíg csak jól nem lakom.
Valóban van egy lényegi különbség az eddigi és a mostani körülmények között. Mégpedig az, hogy ezt most meg is tehetem. Egy vámpír számára ez a legősibb törvény, tőlem pedig oly sokáig megvonták ezt az élvezetet.
Éppen ezért, mérgesen morranok fel, nem tetszésem jelét adva, hogy mielőtt végezhettem volna, elválasztják tőlem a prédám. Küzdök velük, ki akarok szabadulni a fogásból, s azzal, hogy a bilincsek újra rám kerülnek, csak még jobban felbőszítenek. A pokol mélyére mindegyikkel!
Haragom csak akkor enyhül, amikor ketten is rám hajolnak, én pedig másodperceken belül újra elveszek a mohó élvezetben.

Amikor megszűnik a sóvárgás – még ha csak ideig-óráig is –, mintha egy kis átmeneti nyugalom költözne belém. El is veszek benne, alig emlékszem rá, mikor éreztem ehhez hasonlót utoljára.
Végre eszembe jut foglalkozni a hollétemmel. Szemeim vizsgálgatva lapogatják végig a helyiséget, de egyetlen porcikája sem mond semmi különöset. Mígnem pillantásom megakad a kanapén fekvő, eszméletlen testen. Már megint ő, húzom össze a szemeim. De mért van itt? Fogalmam sincs, mit akarhat tőlem.
Azonban hamar elunom a nézelődést, mozdulni akarok, viszont akárhogy rángatom, csörgetem a láncaim, nem tudok kiszabadulni belőlük. A düh lassacskán újra kezdi elönteni a bensőm.
Talán ez ébreszti fel a nephilimet is. A vére alapján tudom, hogy ehhez a fajhoz tartozik. Ahogy feltápászkodik, újra felém indul, és ugyan a regenerációja sokat dolgozott rajta, még mindig elég megviselten fest.
Már megint beszél hozzám: az ajkai azt mondják Jaden és Adam. Számomra csak üres, semmitmondó szavak, nevek. Csak felbosszant vele.
- Engedj el – adom ki számára a félreérthetetlen parancsot, ahogy csuklóim ismét megfeszítik a láncot. A hangom feldúlt, kissé rekedtes, de nagyon is határozott. A szemeim pedig kényszerítően néznek az övébe, de a manipulálás ezúttal nem működik. A képességem, úgy tűnik, továbbra sem működnek.
Ettől függetlenül látom, hogy emeli a kezét, és egy pillanatra felgyullad bennem a remény, hogy a bilincsért nyúl, hogy kiszabadít, de ehelyett csupán az érintését érzem. Ami alatt automatikusan megrándul a lábam, a testem védekezni próbál, ugyanis jól emlékszik rá, hogy az utóbbi egy hónapban csupán ártó szándékkal teremtettek kontaktust velem.
- Engedj el! – ismétlem meg az előbbi követelést, hasonló indulattal. A karmaim tehetetlenségükben az ágynemű agyagába marnak, vékony csíkokra hasítva, amerre csak elérem. A mellkasom szaporán emelkedik és süllyed, teljesen kitölt és elborít a vad harag, amiért újra fogoly vagyok, ő pedig szabadon sétálgat előttem.
Azt se tudom, ki ő, mégis egyetlen mozdulattal elvágnám a torkát, ha kiszabadulhatnék. Az irigység gyűlölete szikrázik a szememből. Nincs joga szabadon mozogni, ha én nem tehetem ugyanezt.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Hétf. Szept. 21, 2015 6:13 pm


Jaden – Adam


Számtalan érzés kavarog bennem, a fájdalom a legkisebb, az aggodalmon túl a féltés, hogy elveszítek ismét olyas valakit, aki fontos az életemben. Egyszer már elvesztettem két személyt, akik nagyon fontosak voltak nekem, a háborúkban barátokat, bajtársakat. Többet nem akarok. Jaden fontos lett az életemben és így látni. Mehettem volna előbb, akkor nem lenne ilyen rossz állapotban. A harapása után azonban a kellemes érzés kerül előtérbe, még ha érzem, tompulok is, még jobban. Annál fájdalmasabb, amikor hirtelen választanak szét bennünket, érzem, a már lassabban lüktető vérem ismét szabadon folyik. A látvány, hogy leláncolják, szintén kétségbeesek, nem értem, miért teszik ezt vele, zavaros gondolataim és érzéseim kevés logikával rendelkeznek, s az irigység és a vágyakozás a látványra, hogy másokba is olyan élvezettel merül Jaden, mint belém, elveszi a maradék ellenállásomat, ami amúgy sem tart sokáig, kellő vér hiányában.
Tiszta ruhát kapok a friss kötés mellé, de ezzel nem is tudok törődni, ahogy magamhoz térve körbenézek.
Borzasztó így látni, kiszolgáltatottan és sem testben, sem lélekben nem önmagaként. Nem vagyok könnyen könnyekre fakadó, de csillogni kezdenek a szemeim és égni, a visszatartott könnyektől.
A parancsra a bilincsre siklik a tekintetem, fájdalommal teli, nem tudom így nézni, látni, a láncok hangja pedig a lelkemig hatol, mint ahogy a felőle érkező kétségbeesett érzelem is. Habozva nyúlok a bokáján lévő bilincs felé, de most már nem tudnám kinyitni, már nem vagyunk veszélyben és már olyan erős sem vagyok.
- Nem tudlak. – rázom meg a fejem, s kapom el a kezem először, ahogy megrándítja a lábát. – Fáj? – végül visszarakom a kezem a lábára, megnyugtatóan, s úgy is nézek rá, még ha meg is szakad a szívem a látványra. Jaden nem ilyen.
Ahogy beszél, a tekintetem szájmozgását figyeli révülettel, az ismételt parancsra. Ha a kezeimmel nem is érem el az arcát, a szárnyammal menni fog. Vissza akarom hozni a valóságba. Nem fogom elérni, nem megy, éppen hogy súrolják a mellkasát a szárnytollaim hegye, felsóhajtok, tudhattam volna, hogy erre is fognak gondolni.
- Nem tudlak elengedni, rajtam is van, csak eddig tudok menni. – ha nem lenne, már rég ott ülnék rendesen mellette, s elérném a kezét is. Becsukom a szemeim, egyszerűen nem megy nézni őt így, látni. Szomorúság suhan végig az arcomon és fájdalom.
- Elengednélek, ha tudnálak. Ezek nem véletlenül vannak, még ha most rossz is. Sajnálom. – az arcomra van írva, hogy valóban sajnálom és valóban feszélyez is, senkit sem szeretek se így látni, se mozgásban akadályozni.
- Hogy érzed magad? – hangom duruzsoló, megnyugtató, kezemet nem veszem le a lábáról. Nem vagyok túl jól, még kell egy kis idő, hogy jobban legyek. Szavaimmal a felszínen próbálom tartani, mint amikor beteghez beszéltem, hogy tudatánál maradjon, mert nem engedhettem, hogy elmerüljön az eszméletlenségben, amivel talán örökre elveszthetjük.
Becsukom a szemem, és bár gyenge vagyok, s nem tudom, mire megyek vele, bevetem gyógyító képességemet, hogy ezzel is tudjam segíteni Jadent, ha már a véremmel egyelőre nem szolgálhatok, hiszen én nem tudok odamenni hozzá, s ő sem ér el. Az, hogy így látom, hogy mennyire nem önmaga, testben és lélekben, hogy nem ismer fel, szemeiben csillan felismerés a saját neve hallatára, mértéktelenül fáj, s hogy segíthessek neki, a maradék erőmet is hajlandó vagyok neki átadni. Mert a lélek törik, a lélek érzékeny és Jaden nem érdemelte meg, hogy ide jusson. Ilyenkor viszont már nem tudom visszatartani a könnyeket, aminek következtében először az egyik, majd a másik szememből is gördülni kezdenek.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Szer. Szept. 23, 2015 11:56 am



- Akkor mért vagy itt? – morgom felé szárazon, miközben egy pillanatra sem adom fel a próbálkozást, hogy kitépjem-csavarjam magam a láncok szorításából. Így, hogy megbilincseltek, nincs szükség őrködni a rabságom felett. Nem tud kiszabadítani, és nem is ihatok a véréből. Akkor mégis miért van itt? Nem találok rá választ.
- Mit akarsz tőlem? – nézek előbb a lábamon pihenő kézre, majd az arcára. Furcsán hat rám az érintése, ha tudnám, azonnal leráznám magamról, de így kénytelen vagyok elviselni azt a halovány, bizsergető melegséget, ami a tenyeréből árad.
A tekintete fájdalmat és mély szomorúságot sugároz, mégis egyfajta elérhetetlen nyugalom illúzióját kelti. Nem értem, hogy létezhetnek ilyen lények, akik nem ismerik az érzések vad, zabolázatlan kavalkádját, akikben nem dúl olyan iszonyú erővel a vágy és a harag, mint ami az én bensőmben tombol, és minduntalan darabokra szaggatja a koncentrációmat.
De amint egy pillanatra is elveszek a tekintetében, már nem tűnik olyan életbevágóan fontosnak, hogy lerázzam magamról a láncokat. Karjaim lassanként feladják a fölösleges küzdelmet, a melegség, és az a tengernyi zöld... újfent magával ragad a sejtés, hogy már láttam valamikor, de képtelen vagyok felidézni, hogy honnan lehet ismerős.
Ahogy a szárnyai előreúsznak a levegőben, és a tollak megérintik a mellkasomat, ismét egy halvány melengető borzongás fut végig rajtam.
- Hagyd abba – a hangom ismét parancsoló, de ezúttal nem kíséri düh. Nem tudom, mit csinál, vagy hogy mit akar velem, csak azt, hogy szabad akarok lenni. Ez az egyetlen parancs dolgozik bennem, mivel azonban egyelőre ebben nem járok sikerrel, a figyelmem kezd a nephilimre korlátozódni.

Lehunyja a szemeit, én pedig aprólékosabban is megvizsgálom a testét. Nem tűnik úgy, hogy ereje teljében lenne, a bőre sápadt, arca megviselt, de a vonásai mégis tiszták, kisimultak. Friss kötések borítják a karját és a nyakát is tapasz védi. Ez az én művem. Élesen elém ugrik a kép, ahogy belemélyesztem fogaim, és a vére lágy forrásként csobog végig a torkomon.
Megnyalom az ajkaim.
Ízlett a vére, persze szükséghelyzetben nincs az a vér, ami ne felelne meg, de az övé különösen kellemes volt. Most ugyan nem feszít szét az éhség, mégis szívesen kortyolnám, ha már így előttem hever.
Végül pedig a bokájára csavarodó bilincsre téved a pillantásom.
- Te is fogoly vagy, mint én? – villan egy szemernyi érdeklődés a tekintetemben. Nem érdekel, hogy láthatóan elmerült valamiben. Az sem, hogy fájdalmai vannak, a könnyek számomra nem jelentenek semmit. Ahogy a kérdése fontossága is eltörpül a sajátom mellett, nem tudom észben tartani. Csak válaszokat akarok, válaszokat a kérdésekre, amik momentán teljesen magukra vonzzák a figyelmemet.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Szer. Szept. 23, 2015 4:07 pm


Jaden – Adam



- Mert veled akarok lenni. – rossz nézni, ahogy ki van bilincselve, kevés mozgási lehetőséggel. Nehezen fogadom el ezt a megoldást, jelen pillanatban azonban örülök, hogy ülni tudok mellette. Pedig legszívesebben levenném róla, saját kezemmel esnék neki. Ráteszem a kezem a bokáján lévő bilincsre, mintha ezzel megnyugtatnám. Szaggatott légvételem a látvány okozza, ahogy így fekszik, nem az állapotom. Ez a tekintetemen átsugárzik.
- Ne csináld, csak felsebzed magad. – hangom kétségbeesett, szinte könyörgő.
- Hogy meggyógyulj, s ismét önmagad lehess. Megismersz? – szemeiben keresem a tudatot, a régi fényt, sejtem, hogy ez még messze van. Vissza akarom csalni a fényt a szemeibe.
Ahogy lenyugszik, halvány mosoly költözik az arcomra. Tartottam attól, hogy tovább sérül. Hosszan, és felszínesen kezdek el levegőt venni, ahogy a szemeimbe tekint. Hipnotizáljuk egymást, a tekintetem egyre többször csúszik le ajkaira. Legfőképpen az vonz, ami mögötte lapul. Ezt adja a mozdulatom is, szeretnék hozzá közelebb jutni, ami nem megy, a lánc megakadályoz, s csak a szárnyam ér el hozzá.
A parancsoló szóra mérgesen húzom ki magam, magam mögé vonva vissza a szárnyamat. Aztán ellágyul az arcom, úgy is szólalok meg.
- Ahogy akarod. –   ezt kivételesen tudom teljesíteni.
A szemhéjam mögött az érzéseim közé az övé is bekúszik, felerősítve a sajátomét, nyelek egyet, és kényszerítem magam, hogy tovább koncentráljak a gyógyulására, pedig már jelentősen szédülök.
- Fogoly? – meglepetten pattan ki a szemem. – Te sem vagy fogoly és én sem. – kezdem érteni az okát, én miért kerültem ilyen helyzetbe. Márpedig meg fogom tenni. Mint ahogy talán most már eljut hozzá, hogy mi történt vele. Ha nem, hajlandó vagyok újra és újra elmondani majd.
- Fogoly voltál, majdnem egy hónapig. – halk a szavam, tartom magam, segíteni akarok Jadennek, így is. – Időbe került, mire kinyomoztuk, merre vagy, s újabb némi időben, hogy be tudjunk hozzád jutni, és kihozzunk. Sajnálom Jaden, hogy ezen keresztül kellett menned. – ahogy a kezem érinti és érintette a cellában, az emlékei felém áramlanak, a szenvedései, az is, ahogy őrlődik azon, megharapja-e magát, majd a változás fájdalmai.
- Most már biztonságban vagy, és hamar visszatérsz a régi életedbe. Még időben érkeztünk. – és még nem is tudom, hogy hiába eredt valaki után, őt nem találtuk sehol. Azt viszont nem tudom kimondani, hogy ahogy kinéz, szintén olyan fájdalmas számomra, mint ami benne zajlik le. Más talán hátrálna, szívem szerint még most is letépném a bilincseit, de erőm már nincs hozzá. Valójában már tartani sem tudom magam, megtámasztom magam a másik kezemmel az ágyon.
- Örülök, hogy megmentettünk. – megsimítom az arcom, a kimerültség önkéntes mozdulatai. Felállok, jobb lenne, ha inkább a kanapéra feküdnék, de Jaden közelében jobb, mint egy kotlós a csirkéi mellett, úgy érzem magam.  Kényelmesen vonz a hátradőlés, bele is alszok az utolsónak adott válaszomba.

Hirtelen ülök fel az ágyon, a rémálom még mindig ott van a szemem előtt, ahogy a hatalma s fogak szétszaggatnak. Végigtapogatom magam, és a régi sérüléseken kívül nem találok mást.
- Jaden? – gyorsan körbenézek, tájékozódni igyekszem.
Nincs a lábamon a lánc, nem érzem a szorítását, felhúzom a nadrág szárát. Valóban nincs ott. Az ajtóra pillantok, odalépek. Jobban vagyok, még mindig gyenge, enyhén szédülök is, erősen dobog a szívem, még mindig kevesebb vér van bennem, mint szükséges, de jóval több, mint nem is olyan rég. Viszont sokkal jobban vagyok, mint előtte. Az ajtó zárva, nem nyílik. Rásimítom a tenyerem az ajtóra, majd ellépek onnan.
Vonz a hely, ahol Jaden fekszik, ezúttal már közelebb tudok hozzá ülni. Ha nincs magánál, akkor csak nézem, keresem a változást, a reményem még nem foszlott szét, az előzőek alapján is hiszek abban, hogy van remény. Sok mindenen keresztül mentünk, és nem fogom hagyni, hogy elvesszen ebben. Nem veszíthetem el, itt fog maradni, túl lesz rajta. Nem mondhatom, hogy túléli, mert már meghalt. Erre a gondolatra elmosolyodom. Meghalt, és így esélyem maradt, hogy találkozhassak vele, s hogy mentsen, majd én is megmentsem őt.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Csüt. Szept. 24, 2015 6:11 pm



Velem akar lenni. Ezeket a szavakat jelenleg képtelen vagyok értelmezni. Csak további kérdéseket szül. Miért? Mit akar? Mit akar tőlem, hogy a szabadulásom után, most ő az, aki megbilincselve tart?
- Akkor engedj el! – követelem ismét, fennhangon, ahogy a szabadulási kísérleteimet próbálja megfékezni. Már rég rájöttem, hogy felesleges a láncokat tépni, úgysem fognak engedni akaratomnak, mégis ez az egyetlen, amit tehetek. Az egy hónapos rabság eseményei után túlságosan megrémiszt ez a kiszolgáltatottság. Megvadít a tudat, hogy ismét azt tesznek velem, amit csak akarnak, képtelen vagyok megakadályozni.
- Te hoztál ki. Emlékszem rád – válaszolom az utolsó kérdésre, ez az egy, ami megmarad bennem. A koncentrációm csapongó, túl sok információt nem tudok feldolgozni egyszerre. – Akkor miért? Miért vagyok most is láncra verve? Kínozni akarsz? – talál bele az övébe a tekintetem. Harag, félelem, gyűlölet, zavartság... számos átsuhanó érzelmet láthat benne. – Kihoztál onnan, hogy most a te foglyod legyek.
Hisz’ egyértelmű, nem? Mi másért tartana így kifeszítve? A gondolat lassan gyűrűzik végig a testemen, ahogy hozzám ér, automatikusan fájdalomra számítok, védekezni akarok ellene, de a láncok nem hagynak nagy mozgásteret. Nem bízhatok meg benne. Senkiben sem bízhatok. Mindenki az ellenségem.
Végül a tekintete az, amiben menedéket találok, amint óvatlanul belepillantok, nehezemre esik magára hagyni, mintha hipnotizálna. Az érintéséből fakadó jóleső melegség, és a lényéből áradó nyugalom rám is hatással van, minél tovább időzök benne, érzem, hogy lassan engem is megnyugtat. Ilyen lenne tehát a nephilimek gyógyító ereje? A kellemes érzések mintha apránként rendre simogatnák a bennem honoló zűrzavart.
A szavai félig meddig eljutnak hozzám, hallom, hogy ismét Jadennek nevez. Pedig számomra csak ismeretlen, egymásra halmozott betűk. Biztonság? Régi élet? A szavai halvány kíváncsiságot ébresztenek bennem. Vajon mit jelenthetnek? Milyen élet létezik ezen kívül?


Napok teltek el, mióta elhagytam a cellám, és erre az új helyre hoztak. Hosszú, eseménytelenül egybeolvadó napok és éjjelek.
Változni viszont nem változik semmi.
A láncok továbbra is féken tartanak. És a testem sem indul változásnak. Pedig rendszeresen, nagy mennyiségű táplálékhoz jutok. Ám bármilyen kielégítő is az étlap, a nephilim vérét nem tudom visszautasítani. Örökké emlékezni fogok a mámoros érzésre, amikor egy hónapnyi éhezés után megízleltem a véréből az első kortyot, és örökké vágyni fogom az ízét.
Ő pedig továbbra is itt van. Az első naptól kezdve dolgozik a gyógyulásomért, az emlékeimért, abban reménykedve, hogy egyszer majd visszatér az, akit ő Jadennek nevez. Akiről én továbbra sem tudom, hogy kicsoda.
Már-már szórakoztat a kitartása, és a kudarca. Olykor megpillantom a tekintetében a mélyre rejtett félelmet, hogy nem jár sikerrel. És a dühítő türelmetlenséget, hogy miért nem változik még mindig semmi. De csak mert túlságosan jól ismerem ezeket az érzéseket, ő maga mindent megtesz, hogy ne mutassa ki.
Ó, de, majd’ elfelejtettem. Egyvalami változott. Mint egy idomított állat, hozzászoktam a jelenlétéhez. Most már nem tartok attól, hogy ártani akar, de az nagyon is túlzás lenne, hogy megszelídített. Ha elengedne, még mindig benne van a pakliban, hogy darabokra tépném. Érzem, hogy ha lassan, fokról fokra is, de visszatérőben az erőm.
Vagy lehet, hogy pont ez hiányzik hozzá, hogy visszakapjam önmagam? A vágyott szabadság érzete, és a tudat, hogy én magam kontrollálom a cselekedeteimet? Vajon mikor vállalja majd ezt a kockázatot? És vajon, ha egyszer majd így tesz, átgondolta teljesen, hogy mire is vállalkozik?

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Csüt. Szept. 24, 2015 10:33 pm


Jaden – Adam


- De nem tudlak! – halvány kétségbeesés van a hangomban. – Magamat sem tudom.
Miért kellett nekik ezt tenni, amikor tudják, hogy egy hónapig ugyanígy volt? Őrjöngeni tudnék a fájdalomtól, amit az egész okoz. Úgy minden. Én sem bírnám így elviselni, és sosem bírtam nézni, elfogadni, most mégis kénytelen vagyok. És hogy ezt azzal tegyék, aki nagyon fontos számomra, végképp elkeserít.
- Igen. – bólintok, némi felragyogással a szemeimben, talán megvan az első kapaszkodó.
- Nem! – szinte sikoltom a szót. – Nem akarlak kínozni! Nem tennék ilyet! – veszek egy mély levegőt, a hisztériával nem érek semmit, le kell nyugodnom, de nagyon nehezen megy, az önuralom most nagyon kevéssé megy, képes vagyok mások fájdalmába teljesen beleolvadni, és még ott van az enyém is, mindezekre válaszul.
- Nem vagy a foglyom, az én lábamon is lánc van. – lázrózsák kezdenek jobban égni az arcomon, némi daccal fűszerezve. – Azért tették ezt... – lenyugszik a hangom és én is. - ... értünk tették.
Megfog a tekintete, mert én is szeretném elkapni az övét. Nem remélem, hogy eljutnak hozzá az őszinte pillantásaim, csak reménykedni tudok. Szívem heves dobogása még sűrűbb és erősebb lesz a feldúltságtól, muszáj leszek lenyugodni, mert kimerítem a maradék erőmet is.
Az érzései fojtogatnak, ha képes lennék rá, most őrjöngve csapkodnék és ütnék, ami a kezembe vagy elém kerül, de sosem voltam ilyen, tudom, így inkább csendesen őrlődöm, hogy erőt tudjak neki adni a sajátoméból.

Több nap telhetetett el azóta, hogy kiszabadítottam Jadent, táplálkozott, az én véremből is, és nincs változás, külsőben legalábbis nem látok. A tekintetem komor és szomorú, s egyben meggyötört is. Nem hagyhatom, hogy ne változzon, azt akarom, hogy legyen újra az, aki volt. Az én hibám. Lehettem volna gyorsabb is. Jaden megmentett és én így hálálom vissza. Nagyszerű nephilim vagyok, mondhatom. Hiába bátorítom, belül rettegek, hogy Jadent elveszítettem, már egy hónapja. De akkor sem fogom feladni!
Figyelem, ahogy pihen, türelmetlen türelmességgel várakozom, hogy kinyissa a szemeit, amely még mindig messze nem az szem, amibe annyiszor pillantottam. Feldúlt vagyok, kétségbeesett, és bár a reményt nem vesztettem el, feladni nem fogom, egyet mindenképpen megtehetek. A véremmel tudok segíteni neki és a kitartásommal.
Fáj így látnom, mégis elmosolyodom, ha végül kinyitja a szemeit. Vágyom a tiszta tudat pillantására, arra, hogy végre szó szerint bőrt váltson. Nem félek tőle, nincs miért félnem. Ha ő nincs... senkim nincs rajta kívül. Ha őt elveszítem...
Ahogy kinyitja a szemeit, s látom, eléggé magánál van, felé hajolok, felfedve a nyaki ütőerem. Úgy helyezkedek, hogy ha elájulnék, akkor se mozduljak el. Nem félek, bízom benne, s akár a vesztem is lehet, de ha ő nincs, ha nem lesz újra az a Jaden, akit ismerek... elbuktam mint adós, és még inkább elbuktam, mint barát. Számomra nélkülözhetetlenné vált az életemben és bármit megadnék, hogy visszahozhassam őt. Ezért félelem nélkül hajolok oda és teszem szabaddá a nyakam.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Vas. Szept. 27, 2015 11:42 pm



- Akkor mit tudsz?! – vágom rá azonnal, a legcsekélyebb gondolkodás nélkül, és nem titkoltan haragosan. Nem informálódás ez, sokkal inkább provokálás. Ahogy felé pillantok, a szemeimben céltalan agresszió villan.
És valóban, hamar beigazolódnak a szavai, a bilincseim felsértik a bőröm a nagy szabadulni akarásban. Normál esetben egy ilyen sérülés másodpercek alatt beforradna, ám a regenerálódó képességem egyelőre nem működik. Ahogy a fémbillogok a vérrózsás, felgyűrődött felső hámréteghez dörzsölődnek, kellemetlen égő-csípős érzés lobbantja lángra a csuklóm.
- Mégis megteszed – válaszolom neki kíméletlenül, némi daccal fűszerezve. Igenis felelősnek tartom azért, ami velem történik. Mégis kit tarthatnék, ha nem őt? Ő hozott ide, a fogalmam sincs hova, és az ő hibájából vagyok ismét leláncolva.
A jelenlegi felállás viszont hamar megváltozik. Míg én – neki köszönhetően – egyre inkább megnyugszom, ő – szintén az én művem által – egyre zaklatottabbá válik.
- Akkor mi vagyok? – morgom még oda, de az indulataim lassan felolvadnak íriszei koncentrikus gyűrűiben. Nem is tudom, hányféle rétege lehetne ennek a kérdésnek, ha képes lennék tisztán végiggondolni. Kezdve a fizikai állapotommal. Fogalmam sincs, hol tartok az átváltozásban, az időérzékemet már a cellámban elvesztettem. Kérdés, hogy vámpír maradok-e, vagy csak idő függvénye, és a rettegett transzformáció végleg befejezi rajtam őrült mesterművét.
Kérdés, hogy mentálisan visszakapom-e valaha a korábbi szintem, vagy egy teljesen újfajta személyiség formálódik bennem. És kérdés, hogy ugyan mi lehetek, ha leláncolva tartanak, de állítólag nem vagyok fogoly.
Jobb is, hogy momentán képtelen vagyok végiggondolni ezeket a lehetőségeket, talán csak a bennem motoszkáló őrületet erősítenék ezek a megválaszolhatatlan dilemmák.

Bágyadtan tapogatózó tekintetemet ugyanaz a derengő fényű szoba fogadja, és ugyanaz a biztatónak szánt mosoly, ami minden ébredésem elmaradhatatlan díszletéül szolgál. Tudom, hogy minden alkalommal azt várja, hogy az a pillantás és az a lény válaszoljon az üdvözlésére, amit annyira próbál visszaszerezni belőlem. Ezt az elmúlt napok során sikerült megértenem. Ám érdekelni egyáltalán nem érdekel, amíg minden nap megkapom a szokásos adagomat, és ő is itt van, hogy ne maradjak egyedül a bennem háborgó zűrzavarral. Ha már elengedni továbbra sem akar.
Ám mielőtt még megfoganhatna bennem a gondolat, hogy követeljem szabadulásomat, felém hajló nyaka teljesen más irányba kormányozza a figyelmemet. Vérének mostanra túlságosan jól ismert és vágyott illata megtölti érzékeim, én pedig engedek a kísértésnek.
Minden nap felkínálja nekem, mintha az lennék, akit annyira keres, nem fogja fel, hogy nekem már semmi közöm ahhoz az alakhoz. A vérét viszont miért ne fogadnám el? Általában ő a desszert, az ínyenc fogás, mikor már az éhségem csillapodott, így nem kell nagy mennyiségű vértől megválnia. Most viszont... nem tudom, mi az oka, de nem tartja be az eddigi rendszert.
Ma az ő vére az első, ami táplálékomul szolgál, nekem pedig nehezemre esik megállni. De hazudnék, ha azt mondanám, hogy különösebben törekszem rá. Le vagyok láncolva, úgysem az én akaratom a domináns.
Ahogy apránként visszatér az erőm, már nem csak az uralkodó érzéseit észlelem, hanem egyre jobban belelátok a gondolataiba is. Most is hallom, tisztábban és élesebben, mint valaha, és eszméletlenül dühít.
Minden. Hogy nem fél tőlem. Hogy nem fél a haláltól, nem fél attól, hogy bármelyik percben megölhetem. Hogy ennyire makacsmód meg akarja menteni azt az alakot. És hogy ilyen idegesítően naiv, mégis csapdába csal vele.
Hiszen nem veszi le rólam a bilincseket, mégis hatalmat ad a kezembe, azonban olyat, amivel nem tudok élni. Én dönthetek az életéről, de hogy képzeli, hogy fontosabb számomra, mint hogy a vérszomjamat oltsam? Hogy képzeli, hogy fel tudok lázadni az ösztöneim ellen? Az ilyesmi nem döntés kérdése.
Ha nem hajol el tőlem, vagy ha nem lép be az ajtón senki, aki közbelépne, nem fogok megállni. Azonban mielőtt bármelyik is megtörténne, hirtelen felvillan előttem egy kép, talán egy emlék lehet, az övé, vagy az enyém, fogalmam sincs, csak azt tudom, hogy ő is ugyanúgy látja a gondolataimban, mint én.

// bocsi, most csak ennyire futotta -.- de ettől már csak jobb lehet legközelebb//
Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Hétf. Szept. 28, 2015 2:39 pm


Jaden – Adam



- Hogy segíteni szeretnék, azt amit kérsz, azt nem tudom teljesíteni! – fakadok ki vissza, hogy aztán vegyek egy nagy levegőt. Nem éppen a legjobb ötlet ingerelni, annyira rátalált a gyenge pontomra, hogy nem bírtam visszatartani magam.
Tehetetlenül nézem, ahogy mégis próbálkozik a bilincsekkel és csak felsértik a bőrét, újra. Ráteszem a kezem a lábára. Meg fogom gyógyítani, nem érdekel, mit gondol rólam!
Az újabb döfésre a szavaival behunyom egy pillanatra a szemeim és az ágyat kezdem inkább fixírozni. Nem fogom tudni neki megmagyarázni, amit megértek. És nagyon nehéz elfogadni. Mázsás, láthatatlan súlyok telepednek a vállaimra. Nehéz lesz, el kell viselnem.
- A barátom. – határozott a hangom és egyenesen a szemeibe nézek.
Ezt jelenti a számomra. És a barátok mindent megtesznek a barátukért, akárt a tűzbe is érte mennének.

Napról napra egyre jobban aggódom, hogy nem fogom tudni megmenteni Jadent. Hogy elkéstem. Hogy cserbenhagytam. Mindez az én hibám.
Nem imádkozom. Már akkor sem használtak, amikor a feleségem és a gyerekünk mellett virrasztottam. Azt mondják, hogy már a létezésünk is maga a bűn. Vannak időszakok, amikor mélységesen egyet tudok érteni ezzel, máskor tagadom. Az elmúlt napokban azonban már nem érdekel mindez. Túlléptem azon, hogy mások véleménye foglalkoztasson, még csak pokolba sem kívánom a véleményüket, egyszerűen... megéreztem, hogy vannak ennél jóval lényegesebb dolgok. Jaden a barátom és nem érdekel, hogyan, megmentem.
Nem tudok mást ajánlani, csak a vérem. Mióta idejöttünk, nincs változás és kezdek kétségbe esni. Többször megérintem a bőrét, keresem a mostani mögött a valódi arcát, a kezeit. Ilyenek lennének az ősei? Vagy ez annak az énnek a valódi megnyilvánulása? Néha habozok, mert számomra így is Jaden, még ha nem is ő valójában. A kérésemet, hogy engedjék el, nem hogy süket fülekre találtak, még választ sem kaptam sosem. Mint ahogy arra is hallgattak, hogy legalább engem. Csak akkor vagyok szabad, ha belőlem táplálkozik, ezt az alkut tudtam csak megkötni velük és ahogy ülök mellette, az ajkait nézve, tudom is, hogy miért. Függeni kezdtem tőle, a táplálkozásától. Fogytam, sápadtabb és gyenge lettem, mégsem fogom feladni. Most más miatt szántam magam arra, hogy előbb belőlem igyon. Azt remélem, hogy ha több vért vesz el tőlem, átlendíthetem a holtponton. Nem biztos, hogy túlélem, de a megmentésével is járt ez a kockázat. Mégis megteszem.
Az első kortyok után újra érzem azt, amit pár napja. Jól eső érzés tölt el, még inkább magamhoz vonom. Az érzés magával ragad, meghagyva a segíteni akarást is. Egyre gyengébbnek érzem magam, de kitartok. Az elém kúszó emlékképre felfigyelek.

”- Miért hagynék bárkit is szenvedni? Mi a jó benne? – a rajzasztalom előtt gubbasztok, Jaden kezében az egyik elkészült lap. Második világháborús emlékeimet dolgozom fel benne, egy kicsit másfajta csomagolásban. – Mit tennél akkor, ha olyas valakit látnál szenvedni, tudnád, hogy szenved, aki számodra az egyik legfontosabb valaki a világon?”


Próbálok az emlékképpel kezdeni valamit, de elkúszik előlem. Mélyet lélegzek. Most kell megtennem, már nem sok van hátra a határ átlépéséből, utána már nem biztos, hogy meg tudom tenni.
- Szeretlek, Jaden.
Nem hiába Rafael az apám. Bízok abban, és tapasztaltam is, hogy sokkal jobban értek a gyógyításhoz, mint azok a nephilimek, akik más angyaltól származnak. Az összes energiámat arra fordítom, hogy beborítsam a gyógyító erőmmel, hogy Jaden képes legyen győzni a jelenlegi állapota felett, s ezt a véremmel is magába szívja, ahogy éppen táplálkozik velem.
Nehéz életeket menteni. De senki sem mondta még, hogy mennyire is tud fájni, s nem csak testben. A kevés erőmmel, ami fokozatosan tűnik, még szorosabban fogom, mintha azt remélném ezzel, hogy sosem fogom elengedni, amíg még képes vagyok a képességemet használni, amíg még tud belőlem vérte nyerni Jaden. Meg kell gyógyulnia.

//Teljesen szuper!  :*-*: //
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Hétf. Szept. 28, 2015 11:04 pm



Érdekesen izgalmas dolog egy nephilimet feldühíteni. Ha nem lennék én magam is telve indulatokkal, még élvezném is a művem. Így viszont minden tudatosság nélkül történik, de elraktározni attól megpróbálom a látottakat. Bár ami a jelenlegi mentális képességeimet illeti, semmi garancia nincs rá, hogy sikerülni is fog.
Nem válaszolok, és nem is figyelek a további szavaira, annyira lefoglal, hogy kiszabadítsam magam. Egyetlen egy szó jut el hozzám csupán, amit szinte belehipnotizál vérvörös szemeimbe, és amire abbahagyom a feszegetéseket.
A barátom.
- Nekem nincsenek barátaim – tükrözöm vissza a tekintetét fáradtan, de szemernyi bizonytalanság nélkül.

Ahogy a vére az ajkaimhoz ér, a zaklatott, ide-oda cikázó gondolatai is átáramlanak a fejembe, mintha egyenesen hozzám beszélne. Eleinte nem figyelek fel rájuk különösebben, éhségem és a táplálkozás élvezete jobban leköti a figyelmem, ám ahogy a kezdeti sürgetés csillapodik, egyre inkább utat törnek felém.
De valami mást is érzek. Valami szokatlan, kellemesen zsiborgató meleg járja át a testem, mintha tetőtől talpig angyalszárnyak takarnák be a bőröm, de nem, nem is csak a bőröm, mintha minden egyes sejtemet megérintené, és vibráló, eleven energiával töltené fel.
Nincsenek emlékeim a múltamról, de ebben a néhány pillanatban biztos vagyok benne, hogy sosem éreztem ehhez foghatót. A rámtelepedő, testem-lelkem elborító zűrzavar lassan oldódni kezd, mint mikor a tavasz első sugarai előbb keresztüldöfik, majd gyengéden szétoszlatják a tájat fojtogató, sűrű ködtakarót.
Kába vagyok, és mégis mintha valami moccanna, mintha minden perccel tisztulna a tudatom, a gondolataim a semmiben lebegnek, mígnem egyszer csak váratlanul felvillan előttem egy kép, egyszerre homályos és élesebb minden eddiginél.

”- Miért hagynék bárkit is szenvedni? Mi a jó benne? – a hang túlságosan ismerős, megnyugtató baritonja hűsen csobog a fülembe. Felnézek a kezemben tartott rajzból, és a tekintetem megtalálja a szavak gazdáját. Egy asztal fölé hajol, elmélyült szórakozottsággal dolgozik. – Mit tennél akkor, ha olyas valakit látnál szenvedni, tudnád, hogy szenved, aki számodra az egyik legfontosabb valaki a világon?
- Megölném – hagyja el ajkaimat nemes egyszerűséggel a válasz. – És ezzel véget vetnék minden szenvedésének. – Bár nem egészen tudom, hová akar kilyukadni. – Te mit tennél?- kérdezek vissza.
- Nekiadnám az életemet, ha van rá mód, hogy ezzel megmenthetem – a hangja nyugodt és rezzenetlen, mintha csak azt mondta volna, hogy a kontúrokhoz túl tompa a ceruzája. Elmosolyodom.
- Látod, ez a feloldhatatlan különbség egy vámpír és egy nephilim észjárása között.
Ekkor felém fordul, és íriszeim végre megpillantják az arcát...”


Az emlék amilyen gyorsan jön, úgy is suhan tova, de a szemei még mindig olyan vakító kékséggel fénylenek előttem, hogy akaratlanul is összerándulok. Kifeszített kezeim megcsörrentik a láncokat. Hirtelen belém költözik a kétely, hogy valami megbocsáthatatlan dolgot művelek. Kinyitom a szemem, és ha nehezen is, de visszavonom agyaraim a testéből.
Látni, ugyan nem láthatom az arcát, mégis biztos vagyok benne, hogy...
- Adam... – lehelem félig döbbenten, félig a hirtelen távozás okán a nyakán vékony csíkban végigfutó vér után vágyakozva. A megmentésem óta egyszer sem voltam hajlandó a nevén szólítani.
- Mit művelsz?! – nyögöm ki előbb suttogva, majd érezve, hogy alig pislákol benne némi erő, hangosabban is megismétlem, majd olyan hévvel esek a láncaimnak, hogy másodpercek sem telnek el, berontanak az ajtón.
Mit művelsz, te idióta?! – süvítik felé a gondolataim, a hangomnál is mélyebbre ásva a tudatában.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Kedd Szept. 29, 2015 10:07 am


Jaden – Adam



Nem szakítom el a tekintetem tőle a szavaira, tekintetem határozottá válik. ~ Attól még a barátom vagy, nem számít, miként vélekedsz. ~ Ki fogok tartani mellette. Megmentem.

Minden erőmet és energiámat arra fordítom, hogy átadjam a gyógyító erőmet, hogy elérje őt. A lélekhez szólok, a barátomhoz. Érzem, ahogy átfut rajtam, ki belőlem, s eléri Jadent. Ezt akartam, ezt akarom, és nem fogok visszalépni. Ahhoz már gyenge vagyok, hogy teljességében érezzem, valóban hat is az erőm, a vérem, vagy már elkéstem.
Az emlékkép elkúszik előlem, aztán vissza. Emlékszem rá és nem csak én. Halványan, alig észrevehetően jelenik meg szám sarkában egy mosoly.

”- Te mit tennél? – egyszerűen vágja ki a szavakat, mintha mindig is így gondolkodott volna. Megáll a rajzeszköz a kezemben egy pillanatra, éppen egy arc fájdalmát akarom kifejezni.
- Nekiadnám az életemet, ha van rá mód, hogy ezzel megmenthetem. – nem haboznék egy percet sem, az élete a tét. Tovább indul a kezemben a toll vége a papíron.
- Látod, ez a feloldhatatlan különbség egy vámpír és egy nephilim észjárása között.
Erre már leteszem a tollat és felé fordítom az arcom is, a szemeibe tekintek.
- Életet menteni sokféleképpen lehet. – némileg csintalan fény villan meg a komoly tekintetemben a végén, hogy aztán a komolyság tovább mélyüljön. Van igazság a szavaiban, nagyon is, mint ahogy az enyémben is. Főként úgy, hogy megmentett, az életemet köszönhetem neki. Ennek szólt a villanás és egyben a komolyság is.”

A kép, emlék elkúszik a ködbe, félig-meddig a tudatommal is. Már nem fáj, és mintha nem is lenne annyira hideg, nem fázom annyira. Szárnyaimmal együtt a karjaim is ernyedten lógnának, ha nem ölelném át Jadent. Nem megy megmozdítani a fejem, olyan jó így. Jaden hideg teste is másképp érződik, még ha nem is olyan bőre, mint azelőtt volt és mégis jó érzés. A szívem heves kalapálással küzd a kevés vér pumpálásához, hogy aztán belefáradva, egyre nagyobb kihagyásokkal dobbanjon.
Elér a fülembe, ahogy suttogja a nevem, mégsem hallom meg.
Ahogy nekiesik a láncainak, lejjebb csúszok, nem tudom magam megtartani, hallani egy halk reccsenést a jobb szárnyamban, ezt már szintén nem érzem, viszont a csúszásban megállok. A gondolatai érnek utol, amire kinyitom a szemem, éppen az arcára vetül a tekintetem. Nem hallom az ajtó kicsapódását, a szavakat, csakis az ő tekintete és arca foglal be mindent a világból.
- Vissza... jöttél. – elhangzott a kulccsszó, egyben az örömöm kifejeződése, hogy aztán inkább becsukjam a szemeim, nem tudva magamról.

Valaki fogja a karom, erősen, nem enged. A szavai halkak, akkor is tisztán hallom, s azt is, hogy egyre közelebb van az a hang hozzám.
- Ne ficánkolj, annál rosszabb lesz. – a szorítás fáj, megpróbálok kiszabadulni belőle, végül kinyitom a szemem. Azok a szemek... Jaden?  

Felnyögök, össze akarok gömbölyödni, és rájövök, hogy mindez az előbb, csak álom volt. Tapogatózni kezdek a kezemmel, kinyitom a szemem és minden eszembe jut. Keresni kezdem a tekintetemmel Jadent, de nagyon nehéz mozdulni, és a szívem is a fejemben dobog.
- Jaden? – kétségbeesett a hangom. Ha nem sikerült, akkor... sikerülnie kellett.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Kedd Szept. 29, 2015 11:48 pm



Ahogy kinyitom a szemem, a gondolataim között sündörgő emlék semmivé foszlik, és a tekintetem sebesen megmártózik a valóságban.
Szoba. Bilincsek. Nyak. Vér és hús.
Kell pár másodperc, mire felfogom, hogy ez most egy merőben más jelenet, de ahhoz sem kell sokkal több, hogy megérezzem: annyira mégsem. Kellemetlenül megkörnyékez a gondolat, hogy valami nincs rendben.
Pedig a pillanatnyi tények másról árulkodnak: a testem erősebb, a gondolataim tisztábbak, sokkal élénkebben érzékelem a külvilágot. Mintha valami idegen, de nem teljesen ismeretlen energia szaladozna a bőröm alatt. Nem tudom, mit művelt, azt sem, hogy mi történik, csak abban vagyok halálosan biztos, hogy az ő műve.
A felismerés, hogy belőle táplálkozom, hevesen söpör végig rajtam, és arra késztet, hogy azonnal szakadjak el az ereitől. Az utolsó, félig megkezdett korty a szinte menekülő visszavonulás következtében vékony csíkban csorog végig a nyakán és az ajkaimon, hogy aztán kanyargós ösvényt rajzoljon az állam felé igyekezve.
Kimondom a nevét, de nem reagál. Ez az a pont, amikorra nagyjából sikerül összeraknom, hogy miről is lehet szó, és a gondolat frissen szerzett rémületet lop a szívembe. Megrándulok, kiáltok, majd a láncoknak esek – újfent. Ezúttal a józanságtól fűtve, de bárhogy próbálkozom kitörni, az eredmény most is ugyanaz marad.
- Vegyétek le rólam! – parancsolom a szolgáimnak feldúltan, amikor az ajtót kivágódik, és többen is berontanak a szobába. Mire ők a láncok helyett Adamhez nyúlnak, hogy leemelve az ágyról a szoba túlsó végénél álldogálló kanapéhoz vigyék.
- A láncokat! – rázom meg a kezeimet fogva tartó billogokat. A düh és a riadtság újabb hullámai lepik el a mellkasomat.
- Ha egyszer kijutok, esküszöm, élve elégetek mindenkit, aki ezt az átkozott bilincset rám aggatta! – kiáltom, ahogy teljesítetlenül hagyják a parancsom. Nyilván fogalmuk sincs róla, hogy ezeket immáron nem az ösztönöm, hanem a tudatom mondatja velem. Az élet utálatos, görbe fintora. Annyira biztosan hisszük, hogy olyan éles a határ őrület és józanság között, mégis oly sok esetben képtelenek vagyunk megkülönböztetni a kettőt.
A szemeim szikrákat szórnak a tehetetlenségtől és a haragtól, hogy itt kell feküdnöm, és végig kell néznem, ahogy az élet lassan kisétál belőle. Idióta! Nem kértem, hogy áldozza fel magát értem! Nem kértem, hogy csinálja ezt! Akkor kellett volna megfojtanom, amikor kimondta azt az átkozott mondatot abban az átkozott emlékben.
Nem láthatom, mit művelnek vele, de érzem, hogy így van, hiszen egyre távolabbról hallom a gondolatait.
Az őrület meredek szakadéka ismét túlságosan közelinek tűnik, már-már csábítóan egyszerű lenne belecsúszni...

Miután magamhoz térek, rögtön elözönlik az agyam a közelmúlt történései. Adam hülyesége, hogy kis híján belehalt a gyógyításba, a színtelen arca, a szárnya reccsenésének libabőrt kavaró hangja, hogy továbbra sem vették le a bilincseimet, zárva a sort azzal a részlettel, ahogy végül elkábítanak.
Nem tudom, meddig lehettem eszméletlen, de a kérdéseimre szűkszavúan válaszolgatnak, ami hamar dühíteni kezd. Meddig voltam elkábítva: nem sokáig. Adammel mi van: nem tudni pontosan. De életben van: igen.
Parancsomra, hogy azonnal engedjenek szabadon, ismét csak nemleges választ kapok. Mégpedig azzal az indoklással, hogy még nem lehetek önmagam. Mintha ők tudnák jobban eldönteni?! A düh elsötétíti az arcom, megfeszítem a karjaim; kedvem lenne megölni mindegyiket. Talán meg is fogom tenni, ha egyszer kiszabadulok innen.
A pusztítási vágyam azonban enyhül, amikor egy karcsú, illatos bőrű női nyak kínálja fel a nektárját, a vére édes, ízletes, ha rajtam múlna, az utolsó cseppig elfogyasztanám, de nem adja meg nekem ezt az élvezetet.
Hamarosan ismét magunkra hagynak: az egyik ágyon én, továbbra is bilincsbe verve, a másikon pedig Adam, eszméletlenül, ki tudja, felébred-e valaha. Ezen és hasonlókon rágódom, hogy teljen a magány, a fogságom óta nehezemre esik megbirkózni vele. Részben ezért is élénkülök fel, amikor meghallom a nevem. Részben pedig megkönnyebbülök, mert csak egyfelől jöhetett.
- Felébredtél, Csipkerózsika? – fordítom az ágya felé a fejem, de olyan szögben van, hogy csak nyomokban látok oda.
- Ugye tudod, hogy rengeteggel tartozol, amiért ezt meg merted tenni? – üdvözlöm még mindig kissé füstölögve. Jól tudva, hogy a valódi adós most én vagyok, ám így mégis jobban esik most prezentálni a dolgokat.
Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Szer. Szept. 30, 2015 10:33 am


Jaden – Adam



Már nem érzem, hogy felemelnek Jadenről, selymes, mély hangja még elér hozzám, ahogy feldúltan parancsol. ~ Ez te vagy, Jaden...~  maradék tudatomig boldogság van bennem. Sikerült.

Vártam, hogy történik valami, hogy végre békében nyugodhatok, ha már sem a Menny, sem a Pokol lakója nem lehetek, az üldöztetésem véget ér. Tudom, hogy családomat soha többé nem láthatom újra, ez kibírhatatlan kínként hasít belém, a mai napig. Egy nephilim szerelme átok is, hiszen mindenki abban a hitben él, hogy a túlvilágon találkozik majd velük, várnak rá. Nekem ez nem fog megadatni, hiszen egyik világhoz sem tartozom.
Mint ahogy Jadent sem láthatom többé, s ez egyáltalán nem kevesebb félelemmel tölt el. Nem csak megmentett, de olyan arcát ismerhettem meg, ami még inkább elfogadóvá tett fajával szemben s még inkább megkérdőjelezi mindazt, amit tartanak fajáról, az én fajomról. Hiányzik.

A vérzést elállították, s infúzióban kapom a vér utánpótlást, többet nem tudnak tenni, csak rajtam, a szervezetem múlik, meg tudom-e tenni. Apám öröksége nélkül nem éltem volna túl. Másfél napig még így is élet és halál között lebegtem, mire apám ereje győzött.
Az első pillanatban Jaden jár az eszemben. Keresném, mozogni azonban nehéz, szavakkal, és a tudatommal még utána tudok nyúlni, de a tudatom még fáradt.
Meghallva a hangját, elmosolyodom. Ez Jaden! Vissza, becsukom a szemem, erőt gyűjtve.
- Visszatértél. –  sóhajtom bele a levegőbe.
Az örömtől hevesen dobog a szívem, s nem csak, mert még kevés vér folyik az ereimben, hogy rendesen tudjon dolgozni. A kezem a nyakamon lévő kötésre kúszik, elég vastag.
- Hogy mondtad? –  döbbenek le és a hirtelen érkező érzéstől felülnék, de nyögve visszazuhanok. A szárnyaimat egymáshoz rögzítették, hogy a sérült megfelelően tudjon gyógyulni, így viszont nem tudom elmozdítani az útból, a másik a lánc, ami nem enged lelépni az ágyról se. Egy ideig pihenek, a szédüléstől amúgy is visszaestem volna.
- Megteszem újból, ha ez szükséges. – felelem végül dacosan, majd egy rövid hallgatás után folytatom.
– Ha ilyeneket vágsz a fejemhez, azt jelenti, hogy csakis jobban lehetsz. – még fészkelődni is rossz így, inkább nyugton maradok, csak a tekintetemet, fejemet próbálom úgy fordítani, hogy láthassam is, az sem megy.
- Miért nem szóltál, hogy mit tervezel? – csukom be a szemem, fáradt vagyok még, és így könnyebb. – Tudod, hogy oda is veszhettél volna? –  azt nem mondhatom neki, hogy meghalhatott volna.
Nagyon fájt a lelkem, úgy látni őt. Azért is keresem a tekintetemmel Jadent, mert szeretném látni, miként változott, szeretnék róla megbizonyosodni, hogy jobban van, valóban jobban van.
- Ne csináld többet ezt, hallod? –  feddem meg, holott tudom, nem tudnék mást tenni, csak vele tartani. Ha már megakadályozni nem tudom, akkor vele tartok.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Szer. Szept. 30, 2015 8:06 pm



- Vissza. De te alig – mutatok rá a lényegre, amivel valahogy elfelejtett számolni. Vagy egyszerűen csak...
Tekintetem a plafonra kúszik, a hangomból merengő szkepticizmus árad, meg sem próbálok úgy tenni, mint akinek a lelke mázsasúlyú hálától roskadozna. Miért legyek hálás? Mert itt akart tartani, hogy utána egy nagy kanál bűntudattal éljem az életemet? Hát köszönöm, Adam. Igazán nagylelkű vagy.
A morcosság pontosan jó kártya lesz most. Elvégre hogyan is viselhetném elegánsabban, hogy ezzel az önfeláldozósdival az adósává tett? Mert hát, még ha nem is vagyok hajlandó kimondani, ezzel fordított a felálláson. Én pedig gyűlölök tartozni valakinek. Már csak ezért muszáj vagyok haragudni rá.
Hallom a megbúvó döbbenetet a hangjában, ahogy megszólal, nem érti még. Majd fogja. A makacs plafonszuggerálásomat azonban megzavarja az ágya felől érkező fájdalmas nyögés. Mit csinál már megint? Nehogy most patkoljon el nekem, hogy végre felébredt. És végre én is megnyugodhatok, hogy túlélte. Merte volna nem megtenni...
A pillantásom útnak indul felé, hogy meggyőződjek róla, minden rendben van, de félúton megállok, ahogy újra beszélni kezd. Mikor meghallom, mit mond, megmerevítem a tekintetem, és csak azért is visszafordulok a plafon felé.
- Persze. Minden nap tedd meg, kérlek. Úgyis unatkozom itt kikötözve, a gyors halálod nem lenne elég szórakoztató – morgom vissza, tisztán hallom a dacot a hangjában, és most valahogy sokkal jobban bosszant vele, mint szokott. Általában csak egy félig-meddig cinkos vigyorral, nagyvonalú grimasszal és néhány szarkasztikus megjegyzéssel kezelem a túlzásba eséseit, próbálva rámutatni a véleménykülönbségünk forrására, de ezúttal nehezen megy megakadályozni, hogy az indulat is elfusson közben. Érzem, hogy egyre inkább itt zsiborog a tagjaimban.
- Én jól vagyok – hangsúlyozom ki jól érezhetően az első szócskát. Átfut az agyamon, hogy megkérdezzem, ő hogy van, de valahogy képtelen vagyok szavakká formálni a gondolatot. Hiszen tudom, hogy szarul van. Mégis mitől lenne jól? És azt is tudom, hogy miért.
Másrészt azt sem akarom, hogy véletlenül még azt higgye, aggódtam érte. Nem, mivel én most éppen haragszom. Nem is csak egyszerűen haragszom, hanem állati zabos vagyok. Ha nem értetem meg vele, hogy ilyet nem csinálhat, még a végén képes, és tényleg megteszi újra.
Felrémlik előttem az emlék, ahogy a vérét kortyoltam, az íze, a melegsége, a vele átszűrődő érzések és gondolatok... ajkaim észrevétlenül végigcsúsznak egymáson. Második napja, hogy eszméletlenül fekszik. És a vérének csak az illata kering a levegőben.
Szép kis helyzet, mondhatom. Itt fekszünk egymás mellett, legyengülve és megbilincselve, mindketten egy csomó hülyeséggel a hátunk mögött, amibe kis híján oda is vesztünk. De a tudat, hogy az ő halála majdnem az én kezemhez fűződik, kellemetlenül fúrja a mellkasomat. Kellemetlenebbül, mint amit jól esik bevallani. Akár magamnak is.

A kérdése zökkent ki a kis időre ránk telepedő csöndből.
- Miért kellett volna szólnom? Tán segítettél volna jágereket ölni? – Nehezen képzelem el. Pontosan tudom, hogy hogyan vélekedik a témában, nem egy vitát lefolytattunk már ezzel kapcsolatban korábban. Nem öl. Mindig is biztos voltam benne, hogy egyszer ez fogja a sírba vinni, erre... az életnek mindig is megvolt a magához való humorérzéke.
Nem vagyok éppenséggel kedves. Én is érzem, minden egyes megnyilvánulásomból. De végül is nem is ez a cél. Azonban ahogy ismét beáll a csend, és a másodpercek csigalassan vánszorognak tova, már most utálom magam érte, de mégiscsak kisajtolok magamból egy árnyalatnyival emberségesebb választ is.
- Bármennyire is furcsa, nem terveztem odaveszni – váltok kissé komolyabbra. Hallom a mondatát, és azt is, ami mögötte ácsorog, de erről nem árulkodik semmi.
- Mégis melyik részletre gondolsz? Ne csapoljam le a véred? Ne teperjelek le egy cellában? Vagy talán megölni se próbálkozzak legközelebb? – provokálom tovább a hangulatot cinikusságommal. Azt akarom, hogy értse, hogy felfogja, mit műveltem vele voltaképp. Ha gyűlölne érte, talán egyszerűbb lenne túllendülnöm rajta.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Szer. Szept. 30, 2015 11:15 pm


Jaden – Adam


- Igen, tudom. – húzom el a szám egy rövid időre.
– Az nem számít. – szaggatottan sóhajtok egyet. Az önsajnáltatást már régen elhagytam máshol. Nem tartom kevesebbre magam másoknál, vannak fontosabbak is azonban az életemben, akikért  bármit megtennék. Bármit.
Szeretném látni az arcát, hogy miként néz ki, mennyire alakult vissza, bár már az is megnyugtat, hogy a hangjában már őt hallom. A többi, idő kérdésével, de menni fog. Át fog alakulni. Vissza.
Nem törődöm azzal, hogy nem csendül fel a hangja aggódva, hogy jól vagyok-e. Van elég baja, nyavalyája és mert jelen pillanatban úgyis zúg annyira a fejem, hogy amúgy sem halljam meg, ha szól hozzám.
- Nem kértem, hogy legyél hálás azért, hogy megtettem. Kikötözve? – kapom be a levegőt. Azt hittem, már elengedték, csak lábadozik. De ostoba is vagyok, elvégre én is kaptam bokaperecet.
– Miért nem engedtek el? – suttogom. Nem tudom magam feljebb tolni az ágyon, a fejemet igyekszem forgatni és végül meglátom Jaden lábát és a láncokat. Dühösen fújtatok egyet, ami köhögésbe fullad. Legyengültem, ez kihat a tüdőmre is.
– Meg fogom tenni, ha szükséges, és nem fogsz tudni ellenkezni. Én döntöttem így. – dacos a hangom, bár már enyhe mérgesség is költözik belé. Azt azonban sosem tudnám a fejéhez vágni, hogy felőlem akár meg is halhat valóban. Hiszen éppen ettől rettegtem hetek óta, hogy ne következzen be. Szaggatottan sóhajtok egyet. Sosem gondoltam volna, hogy valaki lesz még ennyire fontos nekem és megbecsülöm, óvom.
- Örömmel tölt el. – a hangja, a mások számára talán faragatlanságnak tűnő szavai, ami nekem zene a füleimnek, megerősítik a válaszát. Megkönnyebbülök némileg. Mélyebbeket kezdek el lélegezni, és a nyakam felé nyúlok, ahol megharapott. Azt az érzést viszont le kell gyűrnöm, és tudom, hogy nehéz lesz. Nyelek egyet.
- Nem szerettelek volna elveszíteni. – simítom meg a párnát zavartan. Nem vágyom szerelmi vallomásra, egyáltalán nem erről van szó. De ez már mélyebb, mint barátság. Ha Jaden részéről nem az, sem érdekel. Én ezt érzem és kész. Elmerengek, a kimerültség még néha elcsendesít.
- Nem. Megmenthettelek volna attól a hülyeségtől, amiben most vagyunk. – határozott a hangom és nyűgös. Nem hiszem, hogy meg tudtam volna állítani, de legalább nem került volna ilyen helyzetbe. És igen, beletrafált, nem tudnék ölni, hiszen úgy is szabadítottuk ki, hogy senki sem halt meg.
- De nem is gondoltál arra, hogy akár meg is történhet! – most már kifakadok, hogy aztán csöndben gubasszak az ágyon fekve, a párna alá duva a kezem. Kezdem magam hülyének érezni. Azok után meg végképp, ahogyan folytatja. Elfog a méreg.
- Te nem jöttél volna utánam? Nem kerestél volna meg, hogy utána visszarángass a szabadságba? Te nem tetted volna meg értem, hogy ... – megrándul a szám. Nem kérdezhetem meg senkitől, hogy képes lenne-e az életét áldozni értem. Hiszen az önkéntes és a saját döntése. Nem kényszeríthetek senkit ilyesmire. – Mindegy, felejtsd el. – húzom inkább jobban magamra a takarót, fázom.
- Neked megengedem. A barátom vagy. – hosszas csönd után válaszolom. Megtenném érte mégegyszer, akkor is ha tudnám, hogy ezt teszi. Nincs senkim rajta kívül, aki úgy fontos az életemben, ahogy Jaden.
- Mikor engednek el? – kezdek szomjas lenni, de nincs kedvem megmozdulni, inkább belefőrom magam a párnába. – Most már jobban vagy. – nem értek ehhez, és nem is magyarázták meg nekem nagyon, mintha valami kincset őriznének.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Pént. Okt. 02, 2015 2:04 pm



Nem számít..!
- Neked talán nem. Mióta lettél ennyire önző nephilim? – dorgálom, mert hát ezen a világon minden nézőpont kérdése. Engem pedig bosszant, hogy ilyen könnyen keresztülhúzná a saját életét. Nem akarok belegondolni, hogy most hogyan érezném magam, ha belehalt volna. Bőven elég volt két napig ezen őrlődni. Erősebb, összeszedettebb perceimben egyfolytában a gondolatai után kutatni, hívni, beszélni hozzá, ha már látni innen nem láthatom. Azzal tisztában voltam, hogy a saját szervezetén és akaraterején múlik a felébredése. Tenni különösen sokat nem tudtak érte.
A félelem végig ott gubbasztott a szívem alatt, gondosan kizárva a kapuk elé, de mindketten tudtuk, mennyire kevés hiányzik ahhoz, hogy berontson, és feldúljon mindent, ami fáradságos munkával éppen stabilizálódni próbál.
De erről semmi szükség, hogy tudjon. Találok én ettől sokkal hangzatosabb és ésszerűbb érvet.
-  A világnak nagyobb szüksége van rátok, mint a hozzám hasonlókra.
És ezzel még elég árnyaltan fejeztem ki magam. Egy vámpír csak pusztítani tud. Pusztítással tartja fenn magát, de általában csak kedvtelésből teszi. Jó ideje élek már ezen a földön, ismerem a fajtám, sajnos túlságosan is.
De azzal, hogy újra megtenné... már jobban felbosszant. Hát kalapáccsal verjem bele a fejébe?
- Én pedig nem kértem, hogy tedd meg – sziszegem, hogy a haragom fojtott maradjon. Kemények a szavaim, talán túlságosan is rideg vagyok vele. Nem teszem szívesen, de muszáj. Muszáj, hogy megértse. Most szerencséje volt, de nem tehet ilyet többet.
- Szerintük még nem vagyok eléggé önmagam – a hangomon egyértelműen hallatszik a gúnyolódás, és a fogcsikorgatós, féken tartott düh is. – De meg fogják bánni, ha egyszer kiszabadulok. Gondom lesz rá, hogy még csak gondolni se merjenek ilyesmire többé.
Kész, vége.
Amikor kimondja, hogy újra meg fogja tenni, és az ajkait elhagyja a mondat, hogy úgyse tehetek ellene semmit, nem bírom tovább visszafogni magam. Az indulat ugrásszerűen felkapaszkodik bennem, és kibuggyan, akár egy égető-mérgező lávafolyam.
Belekapaszkodom a láncokba, és minden erőmből megrántom őket. A levegő sziszegve szökik a fogaim között, be majd ki.
- Előbb téplek darabokra a saját kezemmel, mint hogy még egyszer hagyjam! – fakadok ki fenyegető hangon, mennydörgő akaratossággal. Amit a tehetetlenség és a büszkeség mellett a kétségbeesés táplál. Néhány pillanatra teljesen kisodródom önmagamból, ismét csak egy dühe irányított vadállattá válok. Annak is érzem magam, de nem tudok és nem is akarok mit tenni ellene.
Úgy érzem, megfojt, ha nem hagyom felszínre törni.

Hosszú percekbe kerül, mire sikerül újra megnyugodnom. Hangos lélegzetvételeim pontról pontra lekövetik a folyamatot.
Szavainak mélységes baritonja, tartalma is segít benne – egyszer tényleg meg fogom ölni, mondatja velem immár egy sokkalta nyugodtabb és józanabb gondolat. Ha másért nem, mert halálra idegesít.
Hát nem érti, hogy nálam is erről van szó? A nephilimek annyira nehéz fejűek... sóhajtok fel, de felvilágosítani semmi kedvem róla.  Elég volt mára a vitából. Legalább egy időre.
- Megmaradtunk – irányítom át erre az egyszerű tényre a lényeget. – De ez nem jelenti azt, hogy ha visszanyerem az erőm, nem megyek vissza befejezni, amit félbehagytam – közlöm már-már csevegő, elmerengő hangon. Ebben biztos vagyok, és nem fog tudni megakadályozni benne.
- Igazán? – pillantok fel a kijelentése nyomán. – És elárulod, hogyan? – kérdem érdeklődve. Egyáltalán nem véletlenül nem szóltam neki, hogy mire készülök. Segíteni az elvei miatt úgysem segítene. És nem is várnám tőle. Jágerektől mentettem meg annak idején, nem azért hogy újra a kezük közé adjam.
- Nem én – szökik most először egy gyenge mosoly az arcomra. – Egészséges vámpír nem szokott számolni ilyenekkel.
Ismét teljesen visszanyerem az irányítást, és tudatosan formálom a szavaimat, annak érdekében, hogy helyesen lássa az utóbbi néhány nap eseményeit. Hallom és érzem, hogy feldúlom vele, és azt is pontosan tudom, hogy ez egy olyan pillanat, amikor nem mindegy, hogy mi hangzik el. Lehunyom a szemem. Nem válaszolok azonnal.
Megfogott.
Ha azt mondom: nem, olyasmiben teszek kárt, ami értékes számomra, de ha azt mondom: igen, egyetlen szóval keresztülhúzok mindent, amit eddig mondtam, és én magam legitimálom a tettét, amiért annyira mérges vagyok.
Nem tudom, mit felelhetnék, de szerencsére elfoszlik magától a kényszer.
- Ahogy te is az enyém, és a barátságba tudtommal nem fér bele, hogy megesszük egymást – szánom ironizálásnak, de nem sikerül valami jól.
- Ma este – felelem kétségbevonhatatlan határozottsággal.  – Ha nem teszik meg, egyiket sem hagyom életben. Egyébként csak egyiküknek kell meghalnia. Sosem tűrtem el az engedetlenséget.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Nephilim
Child of fallen
Adam Terach
Adam Terach
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out 2zpi5pi
Gif : The monsters among us

Titulus : Nincs megadva
Idézet : Nincs megadva
Faj : Nephilim
Posztok száma : 69
User neve : Adam
Rang : Nincs
Kor : 159 év
Születési hely : Bloemfonteint/Mangaung – Dél-Afrikai Köztársaság
Foglalkozás : Képregényrajzoló
Családi állapot : Özvegy
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : New York
Avatár : Josh Upshaw
Csatlakozás : 2015. Aug. 01.

Another way out Empty



Re: Another way out   Pént. Okt. 02, 2015 10:00 pm


Jaden – Adam


Meghökkenve hallgatok el. A sértettségem már-már megszólalásra, visszavágásra késztetne. Önző? Sosem voltam az, vagyis hazudnék, ha azt mondanám, sosem. Jaden után is önzésből mentem. Ha vele valami történik, ha nem tudom megmenteni. Hiányoltam volna a hangját, egész lényét.
Hangok, képek ugranak be, amelyek hívtak, hogy lépjek, haladjak tovább, mire végül kinyitottam a szemeim, még ha a rémálom pedig elém vetítette ösztönös, bennünk szunnyadó félelmeinket.
- Nem vagyok angyal, hogy önzetlen legyek. –  válaszolok sértetten. És mert igaz. Ember is van bennem, a maga gyarlóságával. És törődéseivel. Csak nem magam felé.
- Ránk? Rám?! – nagyon keserűen nevetek fel és fájdalmasan. A lelkem fáj, nem csak a testem, és megint köhögésbe fullad. – Mindenki szerint a bűn megtestesült példányai vagyunk és még annyi kegyelmet sem érdemlünk, mint egy vámpír vagy más faj. Isteni lelket szennyeztünk be fogantatásunkkal. – összeszorul az állkapcsom a dühtől.
- Te már nem az a Jaden vagy, aki sok száz évvel ezelőtt rombolt. Az idő megérlelt, értékké formálta tette a benned rejlő jellemed, ami már azelőtt is értékes volt, csak a rajta lévő szennyeződést kellett róla lecsiszolni. –  halk a hangom, de tudom, hogy hallani fogja.
- Nem kérdeztél, amikor elmentél, én meg nem fogom megkérdezni, hogy megmentselek! – vágom vissza dühösen. Még akkor is, ha egy pillanatra elakad a levegő bennem, mert a szavai bizony betaláltak. Talán mégsem talál megfelelő barátnak, hogy ezt megtehessem vele. De akkor sem fogok a csigaházamba visszahúzódni! Mert neki igenis léteznie kell!
- Érted teszik, a te érdekedben. – sóhajtom. – Különben már rég végleg halott lennél, mert kiszabadulva, nem ismertél volna mértéket. Legalábbis ennyit kivettem a szavaikból. – nem túl bőbeszédűek velem ebben, de ennyit még én is megértettem. – Ne bántsd őket, téged mentettek meg.
- Ne csináld! – a láncokkal egy időben, szinte felsikoltok, tartva attól, hogy kárt okoz magában. Szabadulnék, de a válasza teljesen kiüt megint.
Hirtelen megértem, hogy miért mondta az előbb, hogy nekem talán nem számít, és hogy önző vagyok. Jaden hangját hallottam, folyton szólítva, keresve. Ha ő nincs, akkor gondolkodás nélkül átlépek a nemlét kapuján, mindent magam mögött hagyva. Megszorítom a párnát, szárnyaim enyhén megremegnek. Mély levegőt veszek és behunyom a szemem. ~ Köszönöm! ~
Ám valami mást is érzékelek. A hangulata, az érzései felőle, ami érkezik, az.. az nem Jaden.
- Jaden? – hallgatózom feszülten, egyben félredobva minden kimerültségemet. Aggódom. – Minden rendben?
Nem tudom, mi történik ott, ahol van, nem látok oda. És nem is szükséges. Érzem, hogy valami nincs rendben, aztán mintha eltűnne ez az érzés. Bennem az aggódás azonban még továbbra is ott marad. Nem értem, mit érezhettem.
- Én pedig veled tartok. – jelentem ki határozottan. Még ha halkan is. Nem fogom hagyni, hogy baja essen, olyan semmiképpen sem, ami az utóbb.
- Úgy, hogy leszek a józan eszed. Úgy. –  fogalmam sincs, hogyan, de ha ki tudtam szabadítani, akkor a többi is menni fog. Mint ahogy az is boldogsággal tölt el, még ha bágyadt is vagyok, hogy vitatkozik velem és ellenkezik. Mert Jaden az, aki teszi ezt velem, nem pedig az a szörnyeteg, akivé majdnem változott.
- Az egészséges vámpír is meg szokott néha agyban buggyanni. – ellenkezek vele. – Olyankor vannak szükségekre olyanok, mint a nephilimek, ahogy te is mondtad az előbb. – csak hogy érezze a törődést és hogy figyelek arra, amit mond.
A kezdődő jókedve és dac azonban hamar sértettségé alakul a szavaitól és feldühödök és visszaszúrok.
Nem tudok válaszolni, csak mosolyogni a válaszra és jó mélyen veszek a levegőből.
- Jó hallani. –  suttogom megint csak.
Ha nem tartana annak, bár megérteném, akkor távolról segíteném. Ha nem kér belőlem, akkor félrehúzódok. De csak éppen annyira, hogy ha szükséges, azonnal elérjem. Mert azért ilyen könnyen tőlem sem lehet szabadulni.
- Ne tedd. Érted tették. –  suttogom, majd félig belealszom a mondatba a kimerültségtől.

Nem tudom, mennyi idő telt el, míg aludtam, de egy hirtelen rándulással ébredek és azzal a tudattal, amit utoljára mondott Jaden.
- Mennyi az idő? –  szinte ösztönösen és még csak félig ébren kérdezem, fogalmam sincs igazából, miért kérdezem, mivel nem szokásom az időt mérni. Hallom a lánc csendülését és a rándulását a bokámon, még nem vagyok szabad. De már valamennyivel könnyebb lennem, hála a gyorsabb regenerációnak. Túlzott mozgás és felülés még nem megy.
Vissza az elejére Go down
Vámpír
Marry the night
Jaden Wells Ramsey
Jaden Wells Ramsey
The monsters among us

Második avatárkép : Another way out SJtjOS1
Gif : The monsters among us

Idézet : Oculum pro oculo, dentem pro dente.
Faj : vámpír
Posztok száma : 65
User neve : Jaden
Speciális képesség : időjárás-manipuláció
Rang : nincs
Kor : 1309
Születési hely : Franciaország, Le Mans
Foglalkozás : hadvezér, politikus
Családi állapot : nem egy családos típus
Vonal : Another way out 3rZvgf4
Tartózkodási hely : Philadelphia
Avatár : Gaspard Ulliel
Csatlakozás : 2015. Jul. 07.
Gif2 : Another way out S9NHxJO

Another way out Empty



Re: Another way out   Szomb. Okt. 03, 2015 3:34 pm



Az önző hat. Ezt idáig érzem. Mégsem vagyok biztos benne, hogy minden rétegét megérti annak, hogy miért is mondtam. Talán az előcsalogatott sértettsége az, ami nem engedi, hogy végiggondolja, én pedig bevallom, pont erre számítottam.
A válasza, bármennyire mérges vagyok rá, halvány mosolygörbét rajzol az arcomra.
- De nem ám. És ezért hálát adhatunk az Úrnak. Legalábbis te, mert én biztos, hogy nem beszélek vele. Így is szentfazék fejed vad, nem hiányzik róla a glória.
Gyűlölöm az angyalokat. Ha az lenne, biztos eszembe nem jutott volna lehámozni róla a jágereket. Szemrebbenés nélkül hagytam volna elpusztulni. Még élveztem is volna a műsort.
A hangjában és a rövid, erőszakos nevetésében érezni a színtiszta keserűséget, mielőtt a tüdeje közbekalimpálna, hogy ezt még azért ne erőltesse.
- Kit érdekel a fogantatásod? Mégis mi közöd van hozzá? A bűn az, ha ezt nem látja be valaki. Az tiéd pedig, hogy elhiszed nekik. Ne vágyj kegyelemre, semmi szükséged rá. – A hangom durvább és morgósabb, mint kellene. Pedig tudom, hogy ez nála érzékeny téma. Nem így kellene, hisz’ nem az a cél, hogy bántsam, csak... képtelen vagyok elvonatkoztatni attól, hogy mennyire dühít maga a téma.
Most is érzem, ahogy fortyog bennem az indulat. Pedig az utóbbi időben már sikerült elaltatni magamban a pusztításra éhező vágyakat. Mégpedig századok fáradságos munkája által. Most mégis itt gyülekezik újra a mellkasomban.
De bizonyára, csak mert még nem nyertem vissza az erőm...
Viszont azon sem tudok csak úgy átsiklani, ami tőle hangzott el az előbb: „még annyi kegyelmet sem érdemlünk, mint egy vámpír...” – amint kimondja, az állam és a tekintetem megmerevedik, még most is itt visszhangzik a fejemben. Bármennyire meg van a saját véleményem a fajomról, az önérzetem nem tűri az ilyen degradáló kijelentéseket. Nem tűröm, hogy a fajok legaljához soroljanak, még Adamtől sem.
- Ahogy a vámpíroknak sincs – keményedik meg a hangom. – Sem az angyalok, sem a nephilimek, sem senki rangsorára. El tudjuk dönteni, hogy mit érdemlünk.
Ahogy rólam beszél, némileg enyhül a sértettségem, mert simogatja az egómat, amit mond. De azért nem oszlik el teljesen.
- Sosem tudhatod, hogy mi vagyok valójában – szánok neki csupán csak ennyit, és ezt mélységesen komolyan is gondolom. Egy nephilim sosem fog megérteni egy vámpírt.
- Azt én döntöm el, mit tesznek az én érdekemben – tudom, hogy meg kellett állítaniuk, Adam is több ízben nekik köszönheti az életét. És igen, talán én is. De ugyanakkor jól emlékszem a láncok miatti kínra. És az sem megbocsátható, hogy miután visszatértem is semmibe vették a parancsomat.
- Az én szolgáim. Tudják már, hogy minek milyen ára van.
Ahogy elhatalmasodik rajtam a düh, néhány pillanatra minden más kiszorul belőlem. Csak annyit érzékelek, hogy beszél hozzám, de hogy mit mond, már nem jut el a tudatomig. Se a gondolataira nem tudok összpontosítani, hiába érzékelem, hogy felerősödik a mentális koncentrációja.
Miután megnyugszom, már tudatosabban kerülöm a konfliktust, így nem is reagálok arra a kijelentésére, hogy velem akar tartani. Úgysem fog megtörténni. Ezt viszont fölösleges most közölnöm vele.
- A józan eszemet nem hordhatom mindig magamnál. Igazán nagy veszteség lenne, ha végleg elveszíteném, nem gondolod? – játszadozok a szavaival halvány mosollyal, egybe fonva a látható és a láthatatlan valóságot.
Kedvem lenne cukkolásból visszakérdezni, hogy mégis mit jó hallani? Azt, hogy a barátomnak tartom, vagy azt, hogy nem akarom megenni, de valahogy legyőzöm magamban a kényszert. Ezzel most még inkább nem akarok viccelődni.

Hagyom pihenni, és türelmetlenül várom, hogy felbukkanjon az esti véredényem. Adamnak még nem forradtak be a sebei, vagy a kötésébe itta be magát néhány cseppnyi előbuggyanó vér, de az illata annyira borzongatóan intenzív. Hiába összpontosítok másra, bizonyos idő elteltével újra és újra belopja magát a gondolataim közé.
Mikor a vacsorám betoppan az ajtón, nem is tudom elutasítani, fogaim sietve és élvezettel mélyesztem a nyakába. Pedig ezúttal máshogy terveztem. Ezúttal meg akartam parancsolni, hogy előbb vegyék le rólam a bilincseket, és végrehajtani az eltervezett büntetést. Mégpedig addig, amíg még Adam nincs magánál. Nem szükséges, hogy lássa ezt.
Mire azonban a sürgetés enyhül, és ereszteni tudom a nő torkát, ő is felébred. A kérdésére nem felelek, csak kiadom a parancsot, hogy eresszenek el. Most már jól láthatják, hogy észnél vagyok, a vérivást is abba tudom hagyni, és a láncaimat sem feszegetem, a nőn mégis látom, hogy habozik.
- Eressz el, különben te leszel az első, akivel végzek – formálják ajkaim hidegen és parancsolóan. A szemeimben határozott gyilkos szándék ül. Tudom, hogy tudja: komolyan gondolom, és nem az őrület súgja a szavakat. Neki is lát a műveletnek.

Adam & Jaden

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
The monsters among us


Another way out Empty



Re: Another way out   


Vissza az elejére Go down
 
Another way out
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
▲ WORSENING SOULS :: 05. Other places & times
Alternatív játékhelyszínek
 :: Privát játékhelyszínek
-